BUDOWA RONDA PRZY UL. N. ŻOŁNIERZA I UL. BOH. WESTERPLATTE

Gmina Miasto Złotów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00029048
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00029048/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-08 07:51
Lokalizacja
Złotów, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e90cf35b-7749-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
7671669426
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejUkładanie kabliInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

MARBRUK M. KWIATKOWSKI SPÓŁKA KOMANDYTOWACharzykowy, PL · lot 0
1 418 322,18 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00029048 z dnia 2021-04-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA RONDA PRZY UL. N. ŻOŁNIERZA I UL. BOH. WESTERPLATTE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Złotów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791342

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Piasta 1

1.5.2.) Miejscowość: Złotów

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-400

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.7.) Numer telefonu: + 48 67 263 26 40

1.5.8.) Numer faksu: + 48 67 265 00 25

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zlotow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.zlotow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zlotow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

BUDOWA RONDA PRZY UL. N. ŻOŁNIERZA I UL. BOH. WESTERPLATTE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e90cf35b-7749-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00029048

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00006052/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa ronda przy ul. N. Żołnierza i ul. Boh. Westerplatte

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00010835/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1491406,4 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia, oferty częściowe, podwykonawcy
Przedmiotem opracowania jest projekt przebudowy dróg gminnych oraz skrzyżowania ulic Bohaterów Westerplatte i Nieznanego Żołnierza w Złotowie wraz z budową, przebudową i rozbudową infrastruktury technicznej.
Zakres budowy skrzyżowania ulic Bohaterów Westerplatte i Nieznanego Żołnierza obejmuje wykonanie robót drogowych, sanitarnych i elektrycznych oraz stałej organizacji ruchu. tj.:
1. ROBOTY DROGOWE.
1.1. Opis stanu istniejącego.
Przedmiotowy teren znajduje się w centralnej części miasta. Jezdnie wszystkich ulic znajdujących się w zakresie inwestycji posiadają nawierzchnię asfaltową.
Ulica Bohaterów Westerplatte jest drogą gminną klasy technicznej L (droga lokalna) rozpoczynającą się na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza i kończącą się na skrzyżowaniu z ul. Kolejową przy budynku dworca kolejowego. Całkowita długość drogi wynosi ok. 1000 m. Skrzyżowanie z ul. Nieznanego Żołnierza znajduje się 800 m od początku drogi. Prędkość dopuszczalna wynosi 50 km/h. Na drodze dopuszczony jest ruch samochodów ciężarowych i autobusów. Na długości przebudowy na odc. A-R po obu stronach jezdni znajdują się zatoki postojowe zlokalizowane równolegle przy jezdni o nawierzchni asfaltowej (str. północna) i z kostki betonowej (po str. południowej). Na odcinku R-B (dalsza część przebudowy ul. Boh. Westerplatte) zatoka postojowa zlokalizowana jest wyłącznie po stronie południowej (parkowanie równoległe). Ruch rowerowy odbywa się poza jezdnią po drodze dla rowerów zlokalizowanej po północnej stronie jezdni wzdłuż drogi dla pieszych (wyznaczonej znakami pionowymi C-16/C-16 w układzie pionowym). Część przeznaczona dla rowerzystów, za pomocą zróżnicowanej kolorystyki nawierzchni (kostka betonowa w kolorze czerwonym), w stanie istniejącym posiada szerokość 1,5 m. Projekt przewiduje poszerzenie części dla ruchu rowerów do 2,0 m (wymagana szerokość dla dwukierunkowego ruchu rowerów).
1.2. Opis stanu projektowanego.
Podstawowe parametry techniczne przebudowywanych dróg ul. Bohaterów Westerplatte - odcinki A-R i B-R:
- kategoria drogi: droga gminna;
- klasa techniczna: L (lokalna)
- prędkość projektowa: 40 km/h;
- kategoria ruchu: KR 2 (30 000 – 90 000 osi 100kN);
- zasadnicza szerokość jezdni: 7,0 m (2 pasy ruchu x 3,5 m);
- spadek poprzeczny jezdni: 2%;
- szerokość drogi rowerowej: 2 m;
- szerokość chodników: od 2,0 do 2,5 m;
- miejsca parkingowe usytuowane prostopadle do jezdni: 16+8=24 szt., w tym 2 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi o wymiarach 3,6 x 5,0 m i 22 miejsca o wymiarach 2,75 x 5,0 m;
- miejsca parkingowe usytuowane pod kątem 45 do krawędzi jezdni: 5 szt. o wymiarach 2,5 x 5,0 m.
ul. Nieznanego Żołnierza - odcinki C-R i D-R:
- kategoria drogi: droga gminna;
- klasa techniczna: D (dojazdowa);
- prędkość projektowa: 40 km/h;
- kategoria ruchu: KR 2 (30 000 – 90 000 osi 100kN);
- zasadnicza szerokość jezdni:
• wlot od str. północnej (C-R): 5,5 m (2 pasy ruchu x 2,75 m);
• wlot od str. południowej (D-R): 7,0 m (2 pasy ruchu x 3,5 m);
- spadek poprzeczny jezdni: 2%;
- szerokość chodników: od 2,0 do 3,2 m;
- szerokość drogi dla rowerów i pieszych: od 2,5 do 3,0 m;
- szerokość jednokierunkowej drogi rowerowej (C-R): 1,5 m
skrzyżowanie o ruchu okrężnym – rondo typu „mini”:
- rodzaj wyspy centralnej: przejazdowa o ϕ=10 m;
- szerokość jezdni: 5,0 m;
- średnica zewnętrzna ronda: ϕ=20 m;
- promienie skrętu (zasadnicze dla s. osobowych): R=6 m;
- promienie skrętu (zabruki – dla s. ciężarowych i autobusów): R=12 m;
- szerokość pasa ruchu na wlotach: 3,5 m;
- szerokość pasa ruchu na wylotach: 4,0 m
U W A G A:
Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania i uzgodnienia projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas wykonywania robót.
Uwaga: Przed wycinką drzew Wykonawca na swój koszt wykona ekspertyzę ornitologiczną zezwalającą na wycinkę drzew wskazanych w projekcie technicznym. Załączone przedmiary robót są dokumentami pomocniczymi służącymi do sporządzenia oferty.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia odnoszący się do robót elektrycznych i instalacyjnych oraz technologie i zakres poszczególnych robót, określone zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia i w załączniku nr 8 do SWZ (dokumentacja projektowa, przedmiary i kosztorysy ofertowe).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45314310-7 - Układanie kabli

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1418322,18

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1546121,14

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1418322,18

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Marbruk Sp. z o.o., Sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 220894524

7.3.3) Ulica: ul. Długa 1

7.3.4) Miejscowość: Charzykowy

7.3.5) Kod pocztowy: 89-606

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Branża sanitarna i elektryczna

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1418322,18

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-04-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane