„Remonty nawierzchni dróg szutrowych i bitumicznych na terenie Gminy Kudowa Zdrój w 2021 r.”

Gmina Kudowa-Zdrój

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00034510
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00034510/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-16 14:30
Lokalizacja
Kudowa-Zdrój, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c005b33-8756-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
8831679903
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00034510 z dnia 2021-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remonty nawierzchni dróg szutrowych i bitumicznych na terenie Gminy Kudowa Zdrój w 2021 r.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kudowa-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717929

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zdrojowa 24

1.5.2.) Miejscowość: Kudowa-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-350

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jklich@kudowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kudowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/kudowa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remonty nawierzchni dróg szutrowych i bitumicznych na terenie Gminy Kudowa Zdrój w 2021 r.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c005b33-8756-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00034510

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004346/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remonty cząstkowe dróg asfaltowych na terenie Gminy Kudowa-Zdrój

1.1.3 Remonty cząstkowe nawierzchni mieszanych na terenie Gminy Kudowa-Zdrój

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00019296/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.3.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 255879,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1–„Remonty cząstkowe dróg o nawierzchni szutrowej w Kudowie-Zdroju”

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w ramach zadania „Remonty cząstkowe nawierzchni dróg szutrowych w Kudowie-Zdroju.”

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie remontów cząstkowych ulic na terenie Kudowy-Zdroju, w szczególności: 1Maja, Boczna, Chrobrego, Fabryczna, Główna, Karasińskiego, Kościuszki, Nad Potokiem, Nałkowskiej, Okrzei, Polna, Słone, Słoneczna, Tkacka, Urząd, Zdrojowa o nawierzchniach szutrowych lub gruntowych o ulepszonej nawierzchni oraz ubytków w nawierzchniach mieszanych o łącznej szacunkowej powierzchni ubytków wynoszącej ok. 3 577 m2. Szacunkowa powierzchnia ubytków w m2 przy grubości w cm wynosi:

Lp. Grubość ubytku w cm Powierzchnia ubytku w m2
1 4 1624,00
2 5 1368,00
3 6 78,00
4 7 167,00
5 8 185,00
6 10 155,00
Razem 3577,00


Zakres robót obejmuje w szczególności:
• Wykonanie i utrzymanie oznakowania na czas trwanie robót
• Oczyszczenie istniejących ubytków nawierzchni z nieczystości,
• Uzupełnienie ubytków nawierzchni dróg szutrowych materiałem własnym z zagęszczeniem,
• Zagospodarowanie urobku powstałego po oczyszczeniu ubytków,
• Usunięcie oznakowania i doprowadzenie terenu do porządku.

Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 punkt 7 ustawy Pzp, w przypadku ich udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych, zgodnych z przedmiotem zmówienia, robót budowlanych w zakresie remontów cząstkowych nawierzchni dróg szutrowych i gruntowych o ulepszonej nawierzchni na terenie Gminy Kudowa Zdrój do 50% wartości zamówienia podstawowego.
Wskazane przez Zamawiającego ilości robót są szacunkowe. Rzeczywiste wartości robót będą wynikały ze zleceń składanych przez Zamawiającego w okresie trwania umowy. W związku z tym wykonane roboty rozliczane będą kosztorysem powykonawczym wg cen jednostkowych przedstawionych przez Wykonawcę w ofercie i kosztorysie ofertowym.
W przypadku, gdy remont będzie wymagał wykonania prac o grubości ubytku powyżej 10 cm Wykonawca przed przystąpieniem do wykonania ww. robót zobowiązany jest zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego i uzyskać jego akceptację na wykonanie tych prac.
Naprawa ubytków jezdni zostanie wykonana kruszywem stanowiącym materiał własny Wykonawcy.

Zamawiający informuje, że zakres o którym mowa w punkcie 1.1 zostanie zrealizowany co najmniej w 80 %.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 117079,5 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 - „Remonty cząstkowe nawierzchni dróg o nawierzchni bitumicznej w Kudowie-Zdroju.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane realizowane w ramach zadania „Remonty cząstkowe dróg o nawierzchni bitumicznej w Kudowie-Zdroju” mieszanką mineralno-asfaltową na gorąco lub na zimno o łącznej szacunkowej powierzchni ubytków wynoszącej ok. 812 m2 z podziałem na 2 zadania w celu usprawnienia ruchu pieszego i kołowego oraz poprawy warunków bezpieczeństwa i dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Zakres robót w poszczególnych zadaniach:

Zadanie nr 1: Remont cząstkowy o nawierzchni bitumicznej w szczególności na niżej wymienionych ulicach: Brzozowie, Chrobrego, Fabryczna, Główna, Jakubowice, Kościuszki, Łąkowa, Mickiewicza, Nad Potokiem, Okrzei, Pogodna, Słone, Słoneczna, Tkacka, Zdrojowa.
Szacunkowa powierzchnia ubytków w m2 przy grubości w cm dla zadania nr 1 wynosi:


Lp. Grubość ubytku w cm Powierzchnia ubytku w m2
1 4 229,00 m2
2 5 236,00 m2
3 6 45,00 m2
4 7 10,00 m2
5 8 12,00 m2
Razem 532,00

Zadanie nr 2: Remont cząstkowy dróg o nawierzchni bitumicznej na terenie miasta Kudowa-Zdrój.
Szacunkowa powierzchnia ubytków w m2 przy grubości w cm dla zadania nr 2 wynosi:

Lp. Grubość ubytku w cm Powierzchnia ubytku w m2
1 4 183,00
2 5 80,00
3 6 11,00
4 7 4,00
5 8 2,00
Razem 280,00

Wykonanie remontu dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej mieszanką mineralno-asfaltową na gorąco z obcięciem krawędzi do prostokąta (śr. grubość ubytku od 4 do 8 cm), obejmuje w szczególności:
a) prace pomiarowe i roboty przygotowawcze,
b) oznakowanie dróg na czas trwania robót,
c) nacięcie uszkodzonych miejsc piłą z nadaniem regularnych kształtów,
d) wycięcie uszkodzonych miejsc;
e) oczyszczenie uszkodzonych miejsc z usunięciem rumoszu w pryzmę,
f) zagospodarowanie rumoszu we własnym zakresie ,
g) osuszenie i skropienie naprawianego miejsca,
h) rozścielenie mieszanki bitumicznej w jednej lub dwóch warstwach w zależności od głębokości uszkodzeń,
i) zagęszczenie poszczególnych warstw ułożonej mieszanki,
j) skropienie bitumem połączenia naprawianego miejsca istniejącej nawierzchni i zasypanie kruszywem,
k) odwiezienie odpadów na wysypisko z opłata za składowanie
l) demontaż oznakowania po zakończeniu prac.

Wskazane przez Zamawiającego ilości robót są szacunkowe. Rzeczywiste wartości robót będą wynikały ze zleceń składanych przez Zamawiającego w okresie trwania umowy. W związku z tym wykonane roboty rozliczane będą kosztorysem powykonawczym wg cen jednostkowych przedstawionych przez Wykonawcę w ofercie i kosztorysie ofertowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.5.) Wartość części: 138799,89 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w rozdziale XXVI SWZ - Opis sposobu przygotowywania oferty w ustępie 10. wskazał Wykonawcom obowiązek załączenia do oferty wypełnionego kosztorys ofertowego dla części zamówienia, o które się ubiega ze względu na ustalone w SWZ wynagrodzenie kosztorysowe oraz sposób rozliczania wykonanych robót kosztorysem powykonawczym wg cen jednostkowych przedstawionych przez Wykonawcę w ofercie i w kosztorysie ofertowym. W ww. postępowaniu na obie części zamówienia ofertę złożył tylko jeden Wykonawca, do której nie zostały złożone wymagane przez Zamawiającego kosztorysy ofertowe. W związku z powyższym spełniona została przesłanka unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, o której mowa w Art. 255.2. ustawy PZP gdyż wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w rozdziale XXVI SWZ - Opis sposobu przygotowywania oferty w ustępie 10. wskazał Wykonawcom obowiązek załączenia do oferty wypełnionego kosztorys ofertowego dla części zamówienia, o które się ubiega ze względu na ustalone w SWZ wynagrodzenie kosztorysowe oraz sposób rozliczania wykonanych robót kosztorysem powykonawczym wg cen jednostkowych przedstawionych przez Wykonawcę w ofercie i w kosztorysie ofertowym. W ww. postępowaniu na obie części zamówienia ofertę złożył tylko jeden Wykonawca, do której nie zostały złożone wymagane przez Zamawiającego kosztorysy ofertowe. W związku z powyższym spełniona została przesłanka unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, o której mowa w Art. 255.2. ustawy PZP gdyż wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

2021-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane