Profilowanie i utwardzenie dróg gruntowych na terenie Powiatu Nowotomyskiego

Powiat Nowotomyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00033846
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00033846/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-16 06:56
Lokalizacja
Nowy Tomyśl, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a7fb7ca-74ef-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
7881917876
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

4ROAD Szymon BiałkowskiPniewy, PL · lot 0
300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00033846 z dnia 2021-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Profilowanie i utwardzenie dróg gruntowych na terenie Powiatu Nowotomyskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowotomyski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276937

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 33

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Tomyśl

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: +48614426700

1.5.8.) Numer faksu: +48614423589

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatnowotomyski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnowotomyski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatnowotomyski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Profilowanie i utwardzenie dróg gruntowych na terenie Powiatu Nowotomyskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a7fb7ca-74ef-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00033846

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003175/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Profilowanie i utwardzenie dróg

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00011022/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne wykonanie profilowania i utwardzenia powiatowych dróg gruntowych na terenie powiatu nowotomyskiego, o których mowa załączniku A.1. do SWZ – wykaz dróg.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie następujących robót:
- profilowanie nawierzchni dróg gruntowych równiarką, szerokość profilowania średnio do 5,0 m (zadanie dotyczy profilowania drogi gruntowej wraz z możliwym zacięciem na poboczu rowka odwadniającego i wcinek w celu uregulowania gospodarki wodnej, wypełnienia zagłębień gruntem rodzimym, zagęszczenia nawierzchni walcem)
- profilowanie i utwardzenie nawierzchni dróg gruntowych mieszanką kruszywa łamanego lub kamienia kruszonego łamanego Zamawiającego za pomocą równiarki, koparko-ładowarki i samochodu ciężarowego
(zadanie będzie dotyczyło załadunku posiadanego przez Zamawiającego kruszywa ( z m. Opalenica) na samochody ciężarowe, dostawę załadowanego towaru na wskazane drogi gruntowe na terenie Powiatu Nowotomyskiego, rozścielenia i równania dróg w miejscu dostarczenia tego kruszywa, mechaniczne profilowanie i uwałowanie),
- profilowanie i utwardzenie nawierzchni dróg gruntowych mieszanką kruszywa łamanego lub kamienia kruszonego łamanego Wykonawcy za pomocą równiarki, koparko-ładowarki i samochodu ciężarowego
(zadanie będzie dotyczyło załadunku kruszywa (mieszanka 0 – 63,0 mm) Wykonawcy na samochody ciężarowe, dostawę załadowanego towaru na wskazane drogi gruntowe na terenie Powiatu Nowotomyskiego, rozścielenia i równania dróg w miejscu dostarczenia tego kruszywa, mechaniczne profilowanie i uwałowanie).
Zamawiający szacuje, że roboty objęte niniejszym zamówieniem zostaną wykonane łącznie na min. 160 km dróg.
Podane przez Zamawiającego ilości tablic są wielkościami orientacyjnymi, szacunkowymi i służą wyłącznie do porównania i oceny złożonych ofert, stanowią element służący jedynie wyborowi najkorzystniejszej oferty. Umowa na realizację zamówienia publicznego zostanie zawarta do wysokości kwoty, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania dotyczące realizacji zostały określone we wzorze umowy oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącymi odpowiednio Załącznik nr 7 oraz Załącznik A do SWZ.
2. Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy.
1) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących prace objęte przedmiotem zamówienia, jeśli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks Pracy, w tym:
• operator równiarki
• operator walca
2) Sposób dokumentowania zatrudnienia
Wykonawca/Podwykonawca zobowiązany będzie w terminie 5 dni od zawarcia umowy do przedłożenia oświadczenia ( lub zatrudnionego pracownika) o zatrudnieniu na podstawie stosunku pracy (szczegóły określono w § 12 ust. 2 wzoru umowy).
3) Sposób weryfikacji i uprawnienia w zakresie kontroli
Wykonawca/Podwykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany będzie do przedłożenia dokumentów wraz z oświadczeniem potwierdzającym zatrudnienie ich na podstawie stosunku pracy i niezaleganie z wypłatą wynagrodzenia na dzień złożenia oświadczenia. Zamawiający na każdym etapie realizacji przedmiotu umowy ma prawo żądania udowodnienia przez Wykonawcę/Podwykonawcę faktu zatrudniania osób na podstawie stosunku pracy.
4) Sankcje
W przypadku niewywiązania się Wykonawcy/Podwykonawcy z któregokolwiek z ww. obowiązków, Zamawiający będzie miał prawo do naliczenia kary umownej w wysokości 0,4 % maksymalnej wartości brutto umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 160822,50

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 197415,00

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 160822,50

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): 4ROAD Szymon Białkowski

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Vejservice Sp. z o.o.

7.3.3) Ulica: ul. Turowska 31

7.3.4) Miejscowość: Pniewy

7.3.5) Kod pocztowy: 62-045

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 300000,00

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

2021-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane