Obsługa szaletów miejskich w Gliwicach

Miejski Zarząd Usług Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00034581
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00034581/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2021-04-16 14:54
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1d95ab0d-69ef-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
6310112268
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązaneRoboty remontowe i renowacyjneUsługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

Wykonawcy

2 przyznane

REMONDIS GLIWICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGliwice, PL · lot 0
137 268 PLN
REMONDIS GLIWICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGliwice, PL · lot 1
103 320 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00034581 z dnia 2021-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Obsługa szaletów miejskich w Gliwicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Usług Komunalnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271048212

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 25c

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-109

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 323350410

1.5.8.) Numer faksu: 322310032

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzuk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzuk.gliwice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://mzuk.bip.gliwice.eu/zamowieniaPubliczne

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Obsługa szaletów miejskich w Gliwicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d95ab0d-69ef-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00034581

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000492/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Obsługa szaletów miejskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00009832/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MZUK.EPZ.50.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach obsługi szaletu miejskiego znajdującego się na Placu Krakowskim w Gliwicach Wykonawca będzie zobowiązany do:

Udostępnienie szaletu w okresie od 1.04.2021 r. do 31.10.2021 r. w godzinach od 7:00 do 20:00.
Udostępnienie szaletu w okresie od 1.11.2021 r. do 31.03.2022 r. w godzinach od 7:00 do 18:00.
Udostępnienie szaletu w okresie odbywających się na Placu Krakowskim uprzednio zgłoszonych imprez masowych - przez cały czas trwania imprezy.
Utrzymywania w czystości pomieszczeń, elewacji obiektu oraz bezpośredniego otoczenia, zapewnienie odpowiedniej estetyki.
Zapewnienia odpowiednich środków sanitarnych osobom korzystającym z szaletu.
Sprawowania nadzoru nad sprawną działalnością przepompowni ścieków.
Utrzymywania obiektu i jego wyposażenia technicznego w należytym stanie, w tym przeprowadzania bieżącej konserwacji i drobnych napraw obiektu i wyposażenia oraz przepompowni ścieków sanitarnych.
Obsługi systemu alarmowego obiektu.
Pobierania opłat za korzystanie z toalety w wysokości 2 złote.
Zamawiający wyposaży Wykonawcę w rejestrującą kasę fiskalną. Kasa względem Urzędu Skarbowego będzie zarejestrowana na Zamawiającego.
Wykonawca bierze pełną odpowiedzialność za powierzoną kasę oraz pełną odpowiedzialność karno-skarbową za prawidłową obsługę kasy. Osoba obsługująca szalet ma obowiązek wydania paragonu fiskalnego za każdorazowe korzystanie z szaletu.
Wykonawca ma obowiązek wykonywania dobowych i miesięcznych raportów kasowych, które winny być dostarczone do Zamawiającego raz w miesiącu - do 5 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.
Utarg wynikający z korzystania z szaletu winien być wpłacony do kasy Zamawiającego raz w miesiącu - do 5 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.
Wykonawca zobowiązany będzie do udostępnienia obiektu powołanym do tego organom kontrolnym oraz poniesienia ewentualnych kosztów z tym związanych.
Z tytułu użytkowania szaletu Wykonawca zobowiązany będzie do zwrotu Zamawiającemu pełnych kosztów za zużytą energię elektryczną, wodę i kanalizację. Zamawiający wystawi fakturę za media do 7 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, a Wykonawca ureguluje należności do 14 dni od daty otrzymania faktury.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

4.5.5.) Wartość części: 99000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach części 2 Wykonawca będzie zobowiązany do obsługi następujących szaletów samoobsługowych:

szalet jednostanowiskowy na terenie Radiostacji w Gliwicach (przy ul. Tarnogórskiej),
szalet jednostanowiskowy na ul. Jana Pawła II w Gliwicach (przy przystanku MPK),
szalet jednostanowiskowy na ul. Poniatowskiego w Gliwicach (przy cmentarzu Lipowym),
szalet trzystanowiskowy w Parku Chrobrego w Gliwicach przy ul. Kaszubskiej.

Wykonawca będzie zobowiązany do:

Utrzymywania w czystości pomieszczenia, elewacji obiektu oraz bezpośredniego otoczenia, zapewnienia odpowiedniej estetyki.
Zapewnienia odpowiednich środków sanitarnych osobom korzystającym.
Sprawowania nadzoru nad sprawną działalnością szaletu, zgłaszanie ewentualnych usterek do Działu Technicznego MZUK.
Utrzymania obiektu i jego wyposażenia technicznego w należytym stanie, w tym przeprowadzania bieżącej konserwacji, drobnych napraw obiektu i wyposażenia.
Zakupu i utrzymania 3 sztuk kart do wysyłania SMS-ów powiadamiających o występowaniu ewentualnych usterek w funkcjonowaniu szaletów na ul. Jana Pawła II, ul. Poniatowskiego i ul. Kaszubskiej.
Za korzystanie z szaletu na terenie Radiostacji Wykonawca nie będzie pobierał żadnych opłat.
Za korzystanie z szaletu na ul. Jana Pawła II, ul. Poniatowskiego i w Parku Chrobrego będą, przez automat wrzutowy, pobierane od klientów opłaty w wysokości 2 zł. Utarg będzie pobierany przez pracowników Zamawiającego i wpłacany do kasy Zamawiającego.
Wykonawca będzie zobowiązany do udostępnienia obiektów powołanym do tego organom kontrolnym oraz poniesienia ewentualnych kosztów z tym związanych.
Z tytułu użytkowania szaletu Wykonawca zobowiązany będzie do zwrotu Zamawiającemu pełnych kosztów za zużytą energię elektryczną, wodę i kanalizację. Zamawiający wystawi fakturę za media do 7 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, a Wykonawca ureguluje należności do 14 dni od daty otrzymania faktury.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

4.5.5.) Wartość części: 66000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 137268

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 137268

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 137268

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Remondis Gliwice Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6312211431

7.3.3) Ulica: Kaszubska 2

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-100

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-03-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 137268,00

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2021-04-01 do 2022-03-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 103320

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 489599,84

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 103320

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Remondis Gliwice Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6312211431

7.3.3) Ulica: Kaszubska 2

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-100

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-03-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 103320,00

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2021-04-01 do 2022-03-31
2021-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi