Przebudowa chodników w mieście Świdnica

Gmina Miasto Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00035618
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00035618/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-19 13:43
Lokalizacja
Świdnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a4649181-6f6b-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
8840024797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ DĄBROWSKIŚwidnica, PL · lot 0
352 999,99 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00035618 z dnia 2021-04-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa chodników w mieście Świdnica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica

1.3.) Oddział zamawiającego: Prezydent Miasta Świdnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 49

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umswidnica.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa chodników w mieście Świdnica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4649181-6f6b-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00035618

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003652/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa chodników w m. Świdnica

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00007418/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-36/III/21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 531243,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

6.1 PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Przebudowa chodników w mieście Świdnica”
2. Zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa chodników w mieście Świdnica”, obejmuje wykonanie robót drogowych objętych Zgłoszeniem robót budowlanych do Starostwa Powiatowego w Świdnicy,
3. Zakres zamówienia obejmuje budowę/przebudowę chodników na n/w ulicach:
1) ul. Jarosława Dąbrowskiego – zgodnie z rys. nr 1,
2) ul. Ludwika Waryńskiego – zgodnie z rys. nr 2,
3) ul. Henryka Brodatego przy skrzyżowaniu z ul. Jadwigi Śl. – zgodnie z rys. nr 3,
4) ul. Henryka Brodatego na długości nr 17-33 – zgodnie z rys. nr 4,
5) ul. Władysława Łokietka – zgodnie z rys. nr 5,
6) ul. Juliana Ursyna Niemcewicza – zgodnie z rys. nr 6,
7) ul. Jodłowa – zgodnie z rys. nr 7,
8) ul. Juliusza Słowackiego – zgodnie z rys. nr 8,
4. Przedmiot zamówienia obejmuje chodniki przy n/w ulicach w podanym zakresie:
1) Jarosława Dąbrowskiego – przebudowa chodnika polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni betonowej grubości ok. 12 - 15 cm na nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z wymianą obrzeży i krawężników
- łączna długość odcinka do przebudowy – 108 m
- łączna powierzchnia chodników do przebudowy – 272 m2
2) Ludwika Waryńskiego – przebudowa chodnika polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni z płyt betonowych 50x50 i kostki betonowej na nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm
- łączna długość odcinka do przebudowy – 193 m
- łączna powierzchnia chodników do przebudowy – 442 m2
3) Henryka Brodatego przy skrzyżowaniu z ul. Jadwigi Śl. – przebudowa chodnika polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni z kostki betonowej na nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z wymianą obrzeży i krawężników
- łączna długość odcinka do przebudowy – 45 m
- łączna powierzchnia chodników do przebudowy – 141 m2
4) Henryka Brodatego na długości nr. 17-33 – przebudowa chodnika polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni betonowej i z kostki betonowej na nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z wymianą obrzeży i krawężników
- łączna długość odcinka do przebudowy – 109 m
- łączna powierzchnia chodników do przebudowy – 349 m2
5) Władysława Łokietka – przebudowa chodnika polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni betonowej na nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z wymianą obrzeży i krawężników
- łączna długość odcinka do przebudowy – 37 m
- łączna powierzchnia chodników do przebudowy – 119 m2
6) Juliana Ursyna Niemcewicza – przebudowa chodnika polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni betonowej grubości ok. 12 - 15 cm i z kostki betonowej na nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z wymianą obrzeży i krawężników
- łączna długość odcinka do przebudowy – 16 m
- łączna powierzchnia chodników do przebudowy – 88 m2
7) Jodłowa – przebudowa chodnika polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni z płyt betonowych 35 x 35 betonowych i asfaltowej (wjazd do garaży) na nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z wymianą obrzeży i krawężnikami kamiennymi do regulacji
- łączna długość odcinka do przebudowy – 92 m
- łączna powierzchnia chodników do przebudowy – 247 m2
8) Juliusza Słowackiego – przebudowa chodnika (2 odcinki) polegająca na wymianie istniejącej nawierzchni (płyty betonowe 35 x 35; beton, kostka betonowa i granitowa) na nawierzchnię z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z wymianą obrzeży i krawężników
- łączna długość odcinka do przebudowy – 161 m
- łączna powierzchnia chodników do przebudowy – 269 m2
5. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej (dalej: Dokumentacja) obejmującej:
1) dokumentację branży drogowej, w tym:
a) rysunki:
- zakres obszarowy poszczególnych chodników – rysunki 1-8,
- lokalizacja chodników – rysunek nr 9
- konstrukcja – rys. 10 i 11,
b) Załącznik pn. „Wytyczne sporządzania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej”
c) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR),
oraz w niniejszym SWZ,
6. Dokumentacja wraz z przedmiarami robót znajduje się na stronie https://umswidnica.eb2b.com.pl/ Dokumentacja projektowa w wersji papierowej jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego – Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej nr 49, Wydział Dróg – pok. 311.
Uwaga!
Załączone przedmiary robót należy traktować jako element dodatkowy, nie służący do obliczania ceny oferty. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym i poglądowym, nie stanowi samodzielnego opisu przedmiotu zamówienia i nie należy mu przypisywać roli funkcji, o których mowa w § 4 ust.1 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129 t.j.).
Przedmiary robót załączono w celu ułatwienia dokonania wyceny oferty przez Wykonawcę. Przedmiarów nie należy wypełniać ani załączać do oferty.

Uwaga! Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie - zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.

W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia na etapie oceny i badania ofert.

Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia na etapie badania i oceny ofert do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych.

6.2 CHARAKTERYSTYKA ROBÓT
1. Zestawienie powierzchni i długości:
całkowita powierzchnia chodników przewidzianych do przebudowy
- nawierzchnia z kostki - ok. 1 927,00 m2,
- całkowita długość chodników przewidzianych do przebudowy – ok. 761 mb.

2. Dla przedmiotu zamówienia przyjęto poniższe rozwiązania techniczne:
1) konstrukcja nawierzchni chodników (wg rys. nr 10):
- nawierzchnia z kostki betonowej szarej gr. 8 cm,
- podsypka piaskowa - 3 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mech. o uziarnieniu ciągłym 0-31 mm - 15 cm,
Łączna gr. konstrukcji nawierzchni – 26 cm.

2) konstrukcja nawierzchni na zjazdach do posesji (wg rys. nr 10):
- nawierzchnia z kostki betonowej czerwonej gr. 8 cm,
- podsypka piaskowa - 3 cm,
- podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mech. o uziarnieniu ciągłym 0-31 mm - 15 cm,
Łączna gr. konstrukcji nawierzchni – 26 cm.

Uwaga! W przypadku wykonywania chodników wzdłuż ulic, na odcinkach których istnieją już chodniki z kostki betonowej - Wykonawca, o ile tylko będzie to możliwe, winien dowiązać się kształtem kostki, wzorem jej ułożenia, kolorem itp. do chodnika istniejącego. Dotyczy to zwłaszcza kontynuacji robót chodnikowych po tej samej stronie danej ulicy, tj. przedłużania istniejącego ciągu pieszego z kostki betonowej.

4) obrzeża betonowe wibroprasowane o wymiarach: 8 x 30 cm, na ławie betonowej (beton B15) z oporem (łączny przekrój – ok. 0,036 m2) – zgodnie z rys. nr 10,
5) krawężniki betonowe wibroprasowane o wymiarach 15 x 30 cm, na ławie betonowej (betonu B15) z oporem (łączny przekrój – ok. 0,0675 m2) – zgodnie z rys. nr 11,
6) obniżenie krawężnika na przejściach dla pieszych do 2 cm,
7) odwodnienie chodników - powierzchniowe, poprzez spadki poprzeczne 2% w kierunku istniejącej nawierzchni jezdni, a następnie do istniejących wpustów ulicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 352999,99

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 614931,33

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 352999,99

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DABRO - BAU Firma Handlowo - Usługowa Paweł Dąbrowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 884-108-64-64

7.3.3) Ulica: Opoczka 17a

7.3.4) Miejscowość: Świdnica

7.3.5) Kod pocztowy: 58-100

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 352999,99

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 77 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-04-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane