Sporządzanie opinii o wartości nieruchomości w formie operatów szacunkowych w 2025 r. na rzecz Skarbu Państwa i Powiatu Pilskiego

Powiat Pilski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00190740
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00190740/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-15 08:40
Lokalizacja
Piła, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6d82f24d-b73a-4882-b546-26f7f3ce589a
Identyfikator
7642611565
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie nieruchomości

Wykonawcy

1 przyznane

CYRYLA DOBECKAPiła, PL · lot 0
172 100 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00190740 z dnia 2025-04-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sporządzanie opinii o wartości nieruchomości w formie operatów szacunkowych w 2025 r. na rzecz Skarbu Państwa i Powiatu Pilskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Pilski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570799480

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: aleja Niepodległości 33/35

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.7.) Numer telefonu: 67 210 94 42

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@powiat.pila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiat.pila.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1075647

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sporządzanie opinii o wartości nieruchomości w formie operatów szacunkowych w 2025 r. na rzecz Skarbu Państwa i Powiatu Pilskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d82f24d-b73a-4882-b546-26f7f3ce589a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00190740

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00060369/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Sporządzanie opinii o wartości nieruchomości Skarbu Państwa i Powiatu Pilskiego w formie operatów szacunkowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00145110

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.272.9.2025.II

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 139918,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi p.n.: „Sporządzanie opinii o wartości nieruchomości w formie operatów szacunkowych w 2025 r. na rzecz Skarbu Państwa i Powiatu Pilskiego”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzanie opinii o wartości nieruchomości w formie operatów szacunkowych w celu określenia wartości rynkowej nieruchomości Skarbu Państwa i Powiatu Pilskiego, w tym:
1) lokali mieszkalnych sprzedawanych na rzecz ich najemców wraz z przynależnymi udziałami w gruncie,
2) nieruchomości przeznaczonej do zbycia, nabycia, zmiany:
a) wycena wartości rynkowej nieruchomości niezabudowanych,
b) wycena wartości rynkowej nieruchomości zabudowanych – wycena działki + wycena budynku, budowli;
3) nieruchomości przeznaczonych do zbycia na rzecz użytkownika wieczystego w trybie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami art. 32 (Dz.U.2024 poz. 1145);
4) nieruchomości przeznaczonych do zbycia na rzecz użytkownika wieczystego w trybie ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (tj. Dz. U. 2024 poz. 900);
5) nieruchomości w celu ustalenia odszkodowania za nieruchomości przejęte pod drogi publiczne;
6) nieruchomości w celu ustalenia odszkodowania za wywłaszczenie, ograniczenie w sposobie korzystania z nieruchomości, zezwolenie na udostępnienie nieruchomości oraz czasowe zajęcie nieruchomości w przypadku siły wyższej i nagłej potrzeby;
7) nieruchomości gruntowej dla potrzeb aktualizacji opłaty z tytułu:
a) użytkowania wieczystego oraz sprzedaży prawa użytkowania wieczystego w trybie art. 198 g ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz.U.2024.1145),
b) opłat rocznych z tytułu trwałego zarządu nieruchomości , na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami – wycena gruntu;
8) nieruchomości w celu ustalenia wartości służebności gruntowej, przesyłu.
3. Operat szacunkowy należy sporządzić w jednym egzemplarzu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2024 poz. 1145 t.j.) oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju u Technologii z dnia 5 września 2023 r. w sprawie wyceny nieruchomości (Dz. U. z 2023 r. poz. 1832).
4. Wykonawca pozyska materiały niezbędne do wyceny własnym staraniem i na własny koszt.
5. Wykonawca zobowiązany jest do udzielania pisemnych wyjaśnień w przedmiocie sporządzanego operatu szacunkowego, na pisemne żądanie Zamawiającego w terminie przez niego wskazanym (bez dodatkowego wynagrodzenia).
6. Jeżeli w wyniku wstępnej weryfikacji operatu szacunkowego zostaną zauważone wady, Zamawiający przedstawi Wykonawcy pisemne zastrzeżenia i wyznaczy mu dodatkowy termin na usunięcie wad wyceny, które zostaną zrealizowane na koszt Wykonawcy.
7. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia w wyznaczonym terminie poprawionego operatu szacunkowego Zamawiającemu.
8. Zamawiający może zwrócić się do organizacji zawodowej rzeczoznawców majątkowych o dokonanie oceny prawidłowości dostarczonego przez Wykonawcę operatu, o czym zawiadomi go na piśmie.
9. Przy kalkulacji ceny wykonania zamówienia należy uwzględnić m. in. koszty materiałów, koszty transportu (dojazdy i inne) oraz – w razie konieczności – koszty jednorazowego potwierdzenia aktualności sporządzonych operatów szacunkowych objętych zamówieniem, po upływie okresu ich ważności, stosownie do zapisu art. 156 ust. 3, ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami i udział w rozprawach przeprowadzanych przez Zamawiającego, wyznaczonych przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze oraz rozprawach administracyjnych, w przypadku ewentualnego zakwestionowania operatów, celem uzasadnienia ich prawidłowości.
10. Wykonawca będzie otrzymywał od Zamawiającego zlecenie na wykonanie poszczególnych operatów. Wykonawca zobowiązany jest opracować zlecone operaty w terminie do 14 dni od dnia otrzymania zlecenia chyba, że Zamawiający w zleceniu wyznaczy inny termin. Postanowienie o powołaniu biegłego w postępowaniu administracyjnym zastępuje zlecenie na wykonanie operatu szacunkowego.
11. Złożenie operatu powinno nastąpić przez Wykonawcę osobiście bądź przez osobę przez niego upoważnioną w Wydziale Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Pile.
12. Wskazane w Formularzu cenowym (Załącznik nr 3 do SWZ) ilości są ilościami szacunkowymi służącymi do obliczenia ceny oferty, porównania złożonych ofert oraz wyłonienia Wykonawcy. Rzeczywista wielkość prac do wykonania będzie wynikała z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający informuje, że wielkość środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia jest określona planem finansowym.
13. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia – czynności związane z wykonaniem operatów szacunkowych.
Wymóg ten nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób z nimi współpracujących (w rozumieniu ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych) wykonujących osobiście usługę.
Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 6 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy.
14. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
15. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70000000-1 - Usługi w zakresie nieruchomości

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 133800,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 133800,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 133800,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wycena Nieruchomości Cyryla Dobecka

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7641019942

7.3.3) Ulica: ul. Równa 33

7.3.4) Miejscowość: Piła

7.3.5) Kod pocztowy: 64-920

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 172100,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 260 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi