Wykonanie robót budowlanych dla realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego na 2019 r. pn.: „Skatepark i pumptrack pod Kopą Cwila”

MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00036149
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00036149/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-20 10:12
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c6cd7e1a-87dd-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00036149 z dnia 2021-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego na 2019 r. pn.: „Skatepark i pumptrack pod Kopą Cwila”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ursynów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Komisji Edukacji Narodowej 61

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22 443 73 34

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych dla realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego na 2019 r. pn.: „Skatepark i pumptrack pod Kopą Cwila”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c6cd7e1a-87dd-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00036149

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000102/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Realizacja projektu: "Skatepark i pumptrack pod Kopą Cwila" - realizacja robót budowlanych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00019594/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KZP-XII-WZP.271.6.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 593915,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego na 2019 r. pn.: „Skatepark i pumptrack pod Kopą Cwila”.
Opis planowanego zagospodarowania:
Projekt zagospodarowania terenu stanowi połączenie skateparku wykonanego w nawierzchni asfaltobetonowej z betonowymi przeszkodami oraz pumptracku. Z istniejącego ciągu pieszego prowadzi jedno wejście na płytę główną skateparku. Pumptrack zlokalizowany jest wzdłuż zachodniej granicy opracowania i wzdłuż istniejącego ciągu pieszego.
Zamawiający dopuszcza wykorzystanie istniejącej betonowo-asfaltowej płyty boiska, jako podbudowy płyty skateparku i toru pumptrack.
Sugerowany dojazd na teren budowy: od strony al. Komisji Edukacji Narodowej, drogą wewnętrzną pomiędzy budynkami ul. Koński Jar 6 i 8, drogą wewnętrzną po zachodniej stronie budynku ul. Koński Jar 7, ciągiem pieszym (szer. ok. 2,5 m) w kierunku północno-zachodnim (na tym odcinku o długości ok. 75 m Wykonawca powinien założyć wykonanie tymczasowej drogi budowlanej), ciągiem pieszo-jezdnym do miejsca prowadzenia robót.
Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych objętych następującym zakresem:
• roboty rozbiórkowe i przygotowawcze:
-sfrezowanie większych nierówności istniejącej nawierzchni asfaltowej w miejscu projektowanej płyty głównej skateparku,
-rozbiórki nawierzchni w miejscach projektowanych żelbetowych przeszkód skaterparku oraz w miejscu obecnego wejścia na teren boiska po północno-zachodniej stronie,
-rozbiórki nawierzchni i betonowej podbudowy (w miejscach projektowanej nawierzchni trawiastej) pomiędzy istniejącym chodnikiem po zachodniej stronie terenu a podstawą projektowanych skarp toru pumptrack oraz w miejscu wewnątrz obrysu projektowanego toru pumptrack,
-rozbiórki pozostałości ogrodzenia, wyrównanie terenu,
Planowany zakres rozbiórek został przedstawiony w załącznikach nr 1 i 2 do OPZ, tj. rysunku R.01 Rozbiórki i Sprawozdaniu 1/01/07/20 z odwiertów. W wypadku konieczności rozbiórki większego zakresu w celu wykonania skateparku i pumptracku będzie to w zakresie Wykonawcy.
• budowę skateparku (o powierzchni w rzucie: 707 m2) składającego się z płyty głównej o nawierzchni asfaltobetonowej wykonanej na podbudowie z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni boiska oraz 18 przeszkód (żelbetowych, wylewanych na miejscu w technologii podawania betonu za pomocą pompo-gruszki lub torkretowania na mokro, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania szalunków traconych): quater 1, bump 1, grindbox 1, alejka moduł 1, alejka moduł 2, grindbox 2, manual pad, grindbox 3, wall ride + bank, wulkan, bump 1, bump 2, quater 2, pole jam, właz 1, właz 2, funbox, corner,
• budowę pumptracku – o konstrukcji ziemnej nasypowej, nawierzchni profilowanej z asfaltobetonu, zajmującego w planie trasę wkomponowaną w powierzchnię prostokąta o wymiarach 36x18 m i zróżnicowaną wysokościowo w przedziale odpowiednio od 0,0-0,9 m,
• przebudowę kanalizacji deszczowej (w celu dostosowania do projektowanego zagospodarowania),
• montaż małej architektury: ławki – 4 szt., kosze na śmieci – 2 szt., tablice z regulaminem – 2 szt.,
• montaż oznakowania informującego, że projekt został wykonany w ramach budżetu partycypacyjnego.
Dokumentacja projektowa:
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, opracowanymi przez pracownię projektową GRIMA ARCHITEKTURA I KRAJOBRAZ Sp. z o.o., ul. Ciołka 17 lok. 415, 01-445 Warszawa, ze zmianami wymienionymi poniżej.
Zamawiający wprowadza następujące zmiany w zakresie i technologii wykonania robót w Opisie technicznym Projektu zagospodarowania terenu:
- Punkt 3.1 ROBOTY ROZBIÓRKOWE I PRZYGOTOWAWCZE otrzymuje brzmienie:
Na terenie opracowania przewidziano wykorzystanie istniejącej nawierzchni asfaltowej po istniejącym zniszczonym boisku, która po oczyszczeniu i usunięciu (sfrezowaniu) większych nierówności zostanie wykorzystana jako podbudowa płyty skateparku oraz toru pumptrack. Przewiduje się także rozbiórkę nawierzchni obecnego wejścia na teren boiska po północno-zachodniej stronie oraz pozostałości po dawnym ogrodzeniu o długości ok. 148,22 m. W północno- wschodniej części opracowania w miejscu niewielkiej skarpy teren wymaga wyrównania pod planowaną płytę skateparku.
Dodatkowo, wzdłuż wschodniej granicy terenu opracowania przewidziano rozbiórkę instalacji kanalizacyjnej wraz ze studnią (wylot studzienki należy zasypać, a studnię zasypać piaskiem).
Wpust ściekowy zlokalizowany przy północno-zachodniej granicy działki oznaczony WS2 – właz zostanie wymieniony na nowy.
- W punkcie 3.2 PUMPTRACK
KONSTRUKCJA
Projektowany tor to konstrukcja ziemna nasypowa profilowana, składająca się z warstwy mineralno-piaszczystej konstrukcji/geometrii nasypów, wykonanej na istniejącej nawierzchni asfaltowej boiska, konstrukcji właściwej profilującej i wyrównującej trasę toru oraz nawierzchni bitumicznej (beton asfaltowy). Podbudowę stanowi istniejąca nawierzchnia asfaltowa, na której zostanie ułożona konstrukcja ziemna nasypowa profilowana w przekroju pionowym i poziomym z muldami i skarpowaniem. Warstwę jezdną stanowi warstwa z betonu asfaltowego ułożona na warstwie podbudowy z kruszywa zagęszczonego mechanicznie.
Punkt ROZWIĄZANIA MATERIAŁOWO-KONSTRUKCYJNE podpunkt PODŁOŻE otrzymuje brzmienie:
PODŁOŻE
W obrysie projektowanych pasm jezdnych należy pozostawić istniejącą nawierzchnię asfaltową.
- W punkcie 3.3 SKATEPARK
Opis konstrukcji nawierzchni otrzymuje brzmienie:
KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI
Płyta główna to nawierzchnia asfaltobetonowa składająca się z:
warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gładkiego AC5S kr 1-2 D52/70 o grubości 4cm,
warstwy wyrównawczej/wiążącej betonu asfaltowego AC11K o grubości 4 cm.
Konstrukcja właściwa skateparku wykonana przy użyciu rozściełacza do asfaltu, przy zachowaniu założonych spadków terenu. Wykluczone jest ręczne rozkładanie nawierzchni z asfaltobetonu.
Krawędzie asfaltu po wycięciu otworów na przeszkody betonowe zabezpieczyć emulsją asfaltową. Należy wykonać w miejscu styku przeszkody betonowej z asfaltem dylatacje o grubości 2mm.
Krawędzie zewnętrzne płyty skateparku zabezpieczone obrzeżami drogowymi o grubości 8cm zlicowanymi na wysokość z płytą skateparku.
Wymaga się aby płyta posiadała spadki w przedziale 1%, jeżeli geometria skateparku na to pozwala spadki powinny być jednostronne.
Nawierzchnia: powinna być równa i gładka (dla osób poruszających się na deskorolce lub rolkach z kółkami o średnicy 44 – 59 mm nie może być żadnych odczuwalnych nierówności w nawierzchni jezdnej), odporna na punktowe uderzenia.
Podbudowa pod płytę skateparku w miejscu istniejącej nawierzchni:
istniejąca nawierzchnia asfaltowa, po usunięciu (sfrezowaniu) większych nierówności, oczyszczona mechanicznie oraz skropiona emulsją asfaltową przed ułożeniem geosiatki.
Podbudowa pod płytę skateparku w miejscu poza istniejącą nawierzchnia asfaltową i pod elementy lane na miejscu (przeszkody skateparku):
podbudowa z kruszywa łamanego, fr. 0-31,5 mm o grubości 20cm,
warstwa odsączająca z pospółki o grubości 10cm.
Geosiatkę należy zastosować także w miejscach łączenia istniejącej nawierzchni wykorzystanej jako podbudowa i ułożonej nowej podbudowy z kruszywa pod płytę skateparku.
Nośność podbudowy minimum 60 MPa
Uwaga: Przed przystąpieniem do układania warstw asfaltobetonu, należy sprawdzić podłoże pod względem nośności założonej w projekcie technicznym. Podłoże powinno być równe, czyste i odwodnione. Beton asfaltowy powinien być rozkładany w miarę możliwości w sposób ciągły z zachowaniem kontroli grubości oraz rzędnych z projektu technicznego.
PRZESZKODY
Akapit 2. opisu otrzymuje brzmienie:
Wszystkie elementy betonowe muszą zostać wykonane w technologii podawania betonu za pomocą pompo-gruszki lub torkretowania na mokro przy użyciu mieszanki recepturowej oraz zacierane na gładko ręcznie na przeszkodach i innych elementach ukośnych oraz maszynowo na powierzchniach płaskich.
- W punkcie 3.6 TRAWNIKI dodano następującą treść:
W miejscach, w których nie jest przewidziane wykonanie trawników z rolki należy wykonać trawniki siewem. Należy zastosować mieszankę traw przeznaczonych dla miejsc o intensywnym użytkowaniu, odporną na deptanie.
Klauzule społeczne:
1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp.
2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane, przez cały okres wykonywania Przedmiotu Umowy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
3. Warunek, o którym mowa w ust. 2, zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie prac budowlanych, w tym w szczególności wykonujące prace przygotowawcze, roboty ziemne, roboty związane z wykonaniem podbudowy i układaniem nawierzchni, roboty związane z wykonaniem przeszkód skateparku, roboty z zakresu przebudowy kanalizacji deszczowej, prace montażowe i związane z zagospodarowaniem terenu, prace zieleniarskie, prace porządkowe.
4. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 3 czynności, zgodnie z zasadami wskazanymi we wzorze umowy.
Załączniki do opisu przedmiotu zamówienia:
1. Rys. R.01 Rozbiórki
2. Sprawozd. 1/01/07/20 z odwiertów
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa ww treść, która będzie załącznikiem nr 1 do umowy wraz z załącznikami oraz:
Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ;
Dok. projektowa – załącznik nr 6a do SWZ;
STWiOR – załącznik nr 6b do SWZ;
Przedmiar robót – załącznik nr 6c do SWZ;
Wzór materiałów informacyjnych – załącznik nr 6d do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawa prawna:
• Art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych.
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”
Podstawa faktyczna:
W przedmiotowym postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
2021-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane