Remont i przebudowa oraz termomodernizacja zespołu budynków przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 14 w Białymstoku
Województwo Podlaskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00036974
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00036974/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-04-21 08:37
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aebaa43c-71c7-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 5422542016
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00036974 z dnia 2021-04-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i przebudowa oraz termomodernizacja zespołu budynków przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 14 w Białymstoku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Podlaskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050667685
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-888
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: (85) 66 54 551
1.5.8.) Numer faksu: (85) 66 54 642
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@wrotapodlasia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przetargi.wrotapodlasia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/wrotapodlasia1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont i przebudowa oraz termomodernizacja zespołu budynków przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 14 w Białymstoku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aebaa43c-71c7-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00036974
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001750/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont i przebudowa oraz termomodernizacja zespołu budynków przy ul.Marii Skłodowskiej - Curie 14 w Białymstoku w celu dostosowania do potrzeb UMWP
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00008559/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.272.6.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 22080996,59 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Remont i przebudowa oraz termomodernizacja zespołu budynków przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 14 w Białymstoku w celu jego dostosowania do potrzeb Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Określenie przedmiotu zamówienia, zakres:
„Przebudowa i rozbudowa zespołu budynków: administracyjno-dydaktycznego
i usługowego, zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń budynku dydaktycznego i części pomieszczeń budynku usługowego z funkcji administracyjno-dydaktycznej na biurową, zagospodarowanie terenu wraz z przebudową doziemnej instalacji elektrycznej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 w Białymstoku na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego”, zlokalizowanego na działkach nr geod. 1252/5, 1252/7 obręb śródmieście.
Zakres robót przewidziany do wykonania obejmuje m.in.:
- dostosowanie budynku do wymogów p.poż,
- wykonanie systemu sygnalizacji pożarowej,
- wykonanie dźwiękowego systemu ostrzegawczego,
- rozbudowę budynku administracyjno-dydaktycznego o szyb windowy przystosowany
do obsługi ekip ratowniczych obsługujący wszystkie kondygnacje nadziemne wraz z montażem dźwigu,
- rozbudowę budynku usługowego o nowe zejście zewnętrzne do piwnicy,
- docieplenie ścian zewnętrznych budynku wysokiego i części podziemnej budynku niskiego,
- wymianę na energooszczędną, istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej,
- docieplenie stropodachu,
- wykonanie fasady szklanej,
- ze względu na zły stan techniczny okładzin ściennych i podłogowych oraz instalacji wewnętrznych wykonanie remontu kapitalnego wszystkich pomieszczeń,
- wyburzenie wewnętrznych ścian działowych,
- zdjęcie wszystkich warstw posadzkowych,
- przebudowę węzłów sanitarnych z wydzieleniem WC dla osób niepełnosprawnych,
- prace wykończeniowe (malarskie, glazurnicze itp.).
Instalacje sanitarne:
- centralnego ogrzewania,
- instalację wody zimnej, ciepłej, cyrkulacji oraz instalację kanalizacji sanitarnej,
- instalację mechanicznej wentylacji wywiewnej w części wysokiej budynku,
- instalację wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej Sali konferencyjnej zlokalizowanej w łączniku na I piętrze,
- klimatyzację (chłodzenie),
- instalację wentylacji pożarowej (różnicowanie ciśnień) zapobiegającą zadymianiu dróg ewakuacji,
- przebudowę odcinków doziemnej instalacji kanalizacji sanitarnej oraz drenażu związaną z dobudową zewnętrznej windy i jej posadowieniem na płycie,
- wymianę rurociągów tranzytowych centralnego ogrzewania, wody zimnej, wody ciepłej i cyrkulacji i kanalizacji sanitarnej przebiegającej przez pomieszczenia Urzędu Marszałkowskiego obsługujących pomieszczenia przychodni zdrowia (BIAVITA).
Instalacje elektryczne:
- WLZty,
- elektryczne tablice rozdzielcze,
- instalacje oświetleniowe,
- instalację gniazd wtykowych,
- instalację siłową,
- instalację przeciwprzepięciową,
- połączenia główne i wyrównawcze,
- instalację odgromową.
2. Okres gwarancji: Zamawiający żąda minimalnego 3 letniego okresu gwarancji licząc od daty końcowego odbioru robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45442300-0 - Roboty w zakresie ochrony powierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 20707096,74
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 34426332,24
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 20707096,74
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDIMEX S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5261003187
7.3.3) Ulica: ul. Siedmiogrodzka 9
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-204
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty instalacyjne i ogólnobudowlane
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 20707096,74
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 22 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-04-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |