Budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Słomczynie
Gmina Konstancin-Jeziorna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00036797
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00036797/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-04-20 14:56
- Lokalizacja
- Konstancin-Jeziorna, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b486c5c2-5bc8-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 1231217438
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00036797 z dnia 2021-04-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Słomczynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Konstancin-Jeziorna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271045
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piaseczyńska 77
1.5.2.) Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-520
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@konstancinjeziorna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://konstancinjeziorna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://konstancinjeziorna.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Słomczynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b486c5c2-5bc8-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00036797
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001011/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w Słomczynie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00002608/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.01.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 669273,44 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2.1 Przedmiotem zamówienia jest:
2.1.1 budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej wraz z odejściami do granic nieruchomości w działkach drogowych o numerach ewidencyjnych 36 i 48/7, będących łącznikiem pomiędzy ul. Wiślaną a drogą wojewódzką nr 724, w Słomczynie gm. Konstancin-Jeziorna;
2.1.2 odtworzenie nawierzchni drogowych z uwzględnieniem następujących wymogów:
2.1.2.1 roboty budowlane należy prowadzić w taki sposób, by podczas ich realizacji nie doszło do zmieszania warstw nośnych i nienośnych podłoża z istniejącą podbudową drogi,
2.1.2.2 należy uwzględnić wymianę gruntu na szerokości wykopu, na głębokość zapewniającą stabilność konstrukcji drogi,
2.1.2.3 zasypkę nad siecią kanalizacji, w granicach wykopu, podłoże drogi i podbudowę, należy zagęszczać warstwami o grubości nie większej niż 30 cm,
2.1.2.4 zabrania się pozostawiania gliny w podłożu drogi,
2.1.2.5 na szerokości wykopu wykonać warstwę odsączającą o grubości min. 10 cm z zagęszczonego mechanicznie piasku średnioziarnistego,
2.1.2.6 w celu uzyskania daszkowego przekroju poprzecznego, nawierzchnię jezdni wyprofilować ze spadku poprzecznym nie mniejszym niż 3-4 %,
z zachowaniem istniejących rzędnych drogi.
Realizację robót budowlanych należy wykonać na podstawie dokumentacji technicznej, tj.: projektów budowlanych, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) wykonanych przez Biuro Projektowo-Inwestycyjne Zygmunt Lisowski z siedzibą w Chełmie przy ul. Browarnej 4a, pod nazwą „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na działkach: 36, 48/7 w m. Słomczyn, gm. Konstancin-
-Jeziorna” (załącznik nr 8 do SWZ) oraz decyzji o pozwoleniu na budowę nr 1928/2019
z dnia 17 października 2019 r. wydanej przez Starostę Piaseczyńskiego (załącznik nr 9 do SWZ).
Uwaga:
Szczegółowy zakres zamówienia określony został w dokumentacji technicznej, o której mowa powyżej. Załączone Przedmiary robót, stanowiące załącznik nr 10 do SWZ, należy traktować tylko jako materiał pomocniczy. Przedmiary robót nie stanowią podstawy do wyceny oferty.
2.2 Zakres prac obejmuje:
2.2.1 Zabezpieczenie terenu budowy zgodnie z obowiązującymi przepisami,
tj. rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. z 2003 r. Nr 47, poz. 401).
2.2.2 Wykonanie projektu czasowej organizacji ruchu, uzyskanie zgód zarządców dróg na zajęcie pasa drogowego oraz poniesienie kosztów z tym związanych.
2.2.3 Geodezyjne wytyczenie w terenie tras rurociągów, miejsc posadowienia obiektów i armatury, kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym, wykonanie inwentaryzacji powykonawczej – pełna obsługa geodezyjna Wykonawcy. UWAGA: Zamawiający oczekuje wykonania pełnej inwentaryzacji odejść sieci wod-kan w miejscach zakończenia przewodów, przy granicy nieruchomości (współrzędne i rzędne wysokościowe).
2.2.4 Wykonanie robót ziemnych wraz z niezbędną wymianą gruntu. Wykonanie odwodnienia wykopów.
2.2.5 Uzyskanie zgody dostawców mediów wraz z poniesieniem opłat za: pobór energii elektrycznej dla potrzeb prowadzonej budowy, wody do celów socjalnych i technologicznych, zrzut wód z odwadniania wykopów, wodę zużytą do płukania rurociągów, ścieki z zaplecza budowy itp.
2.2.6 Zapewnienie i zabezpieczenie dostępu do posesji w miejscach prowadzenia robót.
2.2.7 Zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia podziemnego kolidującego
z projektowanymi przewodami, a w miejscach występowania kolizji prowadzenie prac pod nadzorem eksploatatora kolidującej sieci oraz ponoszenie kosztów ewentualnego nadzoru.
2.2.8 Zabezpieczenie mienia Wykonawcy zgromadzonego w miejscu składowania
i na terenie wykonywanych robót.
2.2.9 Wykonanie włączeń nowo wybudowanych sieci do istniejących sieci gminnych pod nadzorem eksploatatora tych sieci (Zakładu Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie).
2.2.10 Wykonanie prób i badań sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wynikających z odpowiednich przepisów, w uzgodnieniu z inspektorem nadzoru.
2.2.11 Po zakończeniu robót ziemnych uzyskanie normatywnego stopnia zagęszczenia gruntu potwierdzonego wynikami badań przeprowadzonymi przez uprawnioną osobę, zgodnie z obowiązującymi normami.
2.2.12 Odtworzenie nawierzchni drogowych po robotach ziemnych pod nadzorem zarządcy drogi wg technologii określonej w punkcie 2.1.2.
2.2.13 Uporządkowanie terenu po zakończeniu prac.
2.2.14 Przygotowanie dokumentacji powykonawczej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2019 r., poz. 1186 z późn. zm.), w tym: protokołów odbiorów technicznych, instrukcji obsługi, protokołów badań, aprobat technicznych, atestów, deklaracji zgodności itp.
2.2.15 Po zakończeniu wszystkich robót wykonanie inspekcji sieci kanalizacji sanitarnej przy pomocy kamery telewizyjnej z rejestracją obrazu (nośnik CD/DVD plus forma papierowa z wykresem spadków rurociągów).
2.2.16 Uzyskanie niezbędnych decyzji, pozwoleń, odbiorów itp. związanych
z realizacją budowy w ramach obowiązujących przepisów prawa oraz pokrycie kosztów z tym związanych.
2.2.17 Uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, i przekazanie Zamawiającemu zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu w przedmiocie przystąpienia do użytkowania wybudowanych sieci, wydanego przez właściwy organ nadzoru budowlanego.
2.3 Wymagania/zalecenia Zamawiającego:
2.3.1 Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji niniejszego zamówienia.
2.3.2 Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczki na poczet wykonania zamówienia.
2.3.3 Materiały z rozbiórki jak również gruz, odpady, nadmiar ziemi itp. należy usunąć z terenu inwestycji i zapewnić ich utylizację.
2.3.4 Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą i przekaże ją Zamawiającemu w następującej formie i liczbie:
2.3.4.1 w formie papierowej, wpiętą do segregatorów formatu A4 z załączonym kompletnym spisem treści (nazwa dokumentu, przez kogo wydany, data wydania) oraz z czytelnie opisanymi grzbietami (nazwa inwestycji, branża, nr tomu - np. 1 tom z 2 tomów, rok) – 1 egzemplarz,
2.3.4.2 w formie elektronicznej, uporządkowanej według spisu treści (odpowiadającej formie papierowej) w formacie PDF – 2 kopie na płytach CD.
2.4 Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
2.5 Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonane roboty budowlane stanowiące przedmiot umowy na okres minimum 60 miesięcy, licząc od daty dokonania odbioru końcowego robót, a w przypadku stwierdzenia w trakcie odbioru usterek - od daty podpisania protokołu usunięcia usterek.
2.6 Wykonawca zapewni odpowiednią liczbę osób i środków, aby w sposób niezakłócony i należyty realizować zamówienie.
2.7 Standardy jakościowe zostały określone w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy , stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
2.8 UWAGA:
Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazła się nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu. Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, ma ona charakter wyłącznie informacyjny. Zamawiający – w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji przetargowej parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt – dopuszcza rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji.
Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym
w dokumentacji, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – Wykonawca zobowiązany jest zaoferować produkt
o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do wymaganego zastosowania. Jeżeli Wykonawca powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, ma obowiązek udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczany przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.
2.9 W przypadku niezgodności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji technicznej, Zamawiający wnosi o wskazywanie tych rozbieżności na etapie postępowania przetargowego, aby mógł dokonać właściwej ich interpretacji w formie odpowiedzi na pytanie. Po zawarciu umowy, w czasie jej realizacji, w przypadku pojawienia się rozbieżności, Zamawiający będzie interpretował je na bieżąco, bez możliwości podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 336893,85
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 731710,49
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 336893,85
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sławomir Dymowski- IBF
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5371330390
7.3.3) Ulica: ul. Duchnicka 3
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-796
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
odtworzenie nawierzchni asfaltowych, przewierty
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-03-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 336893,85
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-04-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |