Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie Powiatu Sławieńskiego w 2021 r.

POWIAT SŁAWIEŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00037021
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00037021/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-21 09:11
Lokalizacja
Sławno, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f51d9be7-a26f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
4990502368
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

Firma Wielobranżowa "ROL-WAP" Żanetta OrdonZaleskie, PL · lot 0
1 300 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00037021 z dnia 2021-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie Powiatu Sławieńskiego w 2021 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT SŁAWIEŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979720

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stefanii Sempołowskiej 2A

1.5.2.) Miejscowość: Sławno

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-100

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: 59 810 64 91

1.5.8.) Numer faksu: 59 810 64 13

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starosta@powiatslawno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatslawno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.powiatslawno.pl/public/?id=171529

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie Powiatu Sławieńskiego w 2021 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f51d9be7-a26f-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00037021

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000912/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych Powiatu Sławieńskiego w 2021 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DI.272.3.2021.I

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1375000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót związanych z remontem cząstkowym nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych na terenie Powiatu Sławieńskiego.

Wykaz dróg przewidzianych do remontu cząstkowego stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
Łączna długość dróg powiatowych na terenie Powiatu Sławieńskiego – 271,719 km.
W ramach remontu cząstkowego nawierzchni będą wykonywane remonty nawierzchni:
masą mineralno-bitumiczną.
Jednostką rozliczeniową umowy będzie cena za wbudowanie 1 tony masy mineralno bitumicznej.
Szacunkowa ilość masy mineralno asfaltowej do wbudowania w drogi powiatowe na terenie Powiatu Sławieńskiego w 2021 r. – 2.500 ton.
2) Szacunkowa ilość planowanych do wykonania robót służy do porównania złożonych ofert oraz obliczenia szacunkowej wartości zamówienia i nie musi być wykorzystana w całości.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wskazano w Szczegółowej Specyfikacji Technicznej stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ.
4) Zasady ogólne:

Zakres remontu cząstkowego obejmuje:
a) Remont cząstkowy masą mineralno – bitumiczną otaczaną na gorąco - roboty przygotowawcze i pomiarowe, oznakowanie robót, dostarczenie materiałów na teren robót, oczyszczenie uszkodzonych miejsc z wycinką łat o regularnym kształcie, usunięcie rumoszu na wysypisko, wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym sortowanym zagęszczonym mechanicznie, skropienie lepiszczem wyboju i rozścielenie mieszanki mineralno – bitumicznej w jednej lub dwóch warstwach w zależności od głębokości uszkodzeń z zachowaniem niwelety jezdni, zagęszczenie mechaniczne poszczególnych warstw ułożonej mieszanki.
Wykonawca zobowiązany jest do usuwania uszkodzeń jezdni zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz mogących skutkować szkodami komunikacyjnymi w ciągu maksymalnie 24 godzin od momentu zawiadomienia telefonicznego;
Brak wykonania tych robót w terminie do 24 godzin skutkować może odpowiedzialnością cywilną Wykonawcy za ewentualne uszkodzenia pojazdów.

b) Wykonawca jest zobligowany w dni wolne od pracy (soboty, niedziele i święta) oraz w dni powszednie od godz. 15:30 do 7:30 do awaryjnego zabezpieczenia uszkodzeń jezdni zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego, masą asfaltową, urządzeniami bezpieczeństwa ruchu takimi jak, zapory drogowe, pachołki drogowe, taśmy itp., zgłaszanymi przez służby porządkowe np. Policję, Straż Gminną, itp.;
O fakcie powstania uszkodzeń zagrażających bezpieczeństwu ruchu Wykonawca będzie informowany telefonicznie przez Zamawiającego.
Czas reakcji nie powinien przekraczać 4 godzin od momentu zawiadomienia.
Z faktu zabezpieczenia uszkodzeń powinna zostać sporządzona dokumentacja fotograficzna obejmująca naprawiane lub oznakowywane miejsce przed i po robotach, którą należy dostarczyć do zarządcy drogi w możliwie najkrótszym terminie.
Brak wykonania tych robót w określonym terminie skutkować będzie odpowiedzialnością cywilną Wykonawcy za ewentualne uszkodzenia pojazdów.
Awaryjną naprawę uszkodzonej jezdni, należy wykonywać masą mineralno-bitumiczną otaczaną na gorąco, wytwarzaną przez stacjonarne wytwórnie mas bitumicznych, masą bitumiczną z recyklera lub ostatecznie masą bitumiczną otaczaną na zimno, którą w późniejszym terminie i odpowiednich warunkach atmosferycznych należy wymienić na masę otaczana na gorąco;
c) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową;
d) Wykonawca powinien dysponować co najmniej telefonem komórkowym do bezpośredniej łączności z Wykonawcą wskazaną do kontaktów w umowie oraz posiadać adres e-mailowy;
e) Wykonawstwo powinno odbywać się zgodnie z wszystkimi normami obowiązującymi w tym zakresie;
f) Jednostką obmiaru jest jednostka podana w ofercie cenowej oraz specyfikacji technicznej stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ. Ceną jednostki obmiarowej jest wartość jednostkowa z podatkiem VAT skalkulowana przez wykonawcę, uwzględniająca:
- wartość robocizny,
- wartość materiałów i kosztów ich zakupu,
- wartość pracy sprzętu,
- obowiązujących narzutów,
- zysku kalkulacyjnego i obowiązujących podatków;

g) Podstawą do rozliczenia prac będzie ilość faktycznie wykonanych robót potwierdzonych w protokole odbioru robót,

Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

Zatrudnienie osób wykonujących czynności podczas realizacji zamówienia
1) Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040, 1043 i 1495) obejmują wszystkie osoby wykonujące prace wykonywane wysiłkiem fizycznym podczas realizacji zamówienia, operatorzy maszyn i urządzeń.
2) Zatrudnienie, o którym mowa w pkt 1 powinno trwać przez cały okres realizacji zamówienia.
3) Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązuje się przedstawić dowody zatrudnienia na podstawie umowy o pracę (np. kopie umów o pracę) osób, o których mowa w pkt 1. W tym celu wykonawca zobowiązany jest do uzyskania od pracowników zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych.
4) Wykonawca lub podwykonawca jest zobowiązany do złożenia w dniu zawarcia umowy oświadczenia potwierdzającego zatrudnienie pracowników, o których mowa powyżej, na podstawie umowy o pracę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1300000

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2821250

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1300000

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Wielobranżowa "ROL-WAP" Żanetta Ordon

7.3.4) Miejscowość: Zaleskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1300000,00

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-12-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

nie dotyczy
2021-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane