„Przebudowa ul. Poznańskiej w Strzelcach Krajeńskich”

Gmina Strzelce Krajeńskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00037088
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00037088/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-21 09:47
Lokalizacja
Strzelce Krajeńskie, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a3c4d3cf-7a80-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
5992777199
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty inżynieryjne i budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00037088 z dnia 2021-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa ul. Poznańskiej w Strzelcach Krajeńskich”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Strzelce Krajeńskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966763

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wolności 48

1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Krajeńskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-500

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 95 763 1130

1.5.8.) Numer faksu: 95 763 32 94

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@strzelce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzelce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa ul. Poznańskiej w Strzelcach Krajeńskich”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3c4d3cf-7a80-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00037088

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000422/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej – ul. Poznańska w zakresie kanalizacji deszczowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00011743/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa części ul. Poznańskiej w Strzelcach Krajeńskich w zakresie: przebudowy jezdni, budowy zjazdów, profilowania terenów zielonych wraz z obsianiem trawą oraz budowa kanalizacji deszczowej (nr ewidencji gruntu dz. 964, 759, 1172)
Zakres robót budowlanych do wykonania został opisany w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych, które stanowią załączniki do OPZ.
Wyciąg z dokumentacji budowlanej:
• Branża drogowa:
Jezdnia asfaltowa
• szerokość mi. 6,00m
• nawierzchnia bitumiczna
• pochylenie jednostronne 2%
Zjazdy z kostki betonowej
• szerokość 6,0 m
• nawierzchnia z kostki betonowej gr. 8 cm
• przecięcie krawędzi nawierzchni zjazdu i drogi wyokrąglone łukiem kołowym o promie¬niu R=3,0m
• pochylenie podłużne zjazdu w obrębie korony drogi dostosowane do jej ukształtowania
Zjazdy z kruszywa
• szerokość 6,0 m
• nawierzchnia - mieszanka z kruszywa niezwiązanego C90/3 0/31,5 stabilizowana me-chanicznie grubości 20cm
• przecięcie krawędzi nawierzchni zjazdu i drogi wyokrąglone lukiem kołowym o promie¬niu R=6,0m
• pochylenie podłużne zjazdu w obrębie korony drogi dostosowane do jej ukształtowania - zjazd bez krawężników
Konstrukcja nawierzchni:
Jezdnia
• warstwa ścieralna - SMA - gr. 4 cm
• podbudowa zasadnicza z betonu asfaltowego - gr. 8 cm
• podbudowa zasadnicza - mieszanka z kruszywa niezwiązanego C90/3 0/31,5 stabilizowana mechanicznie - gr. 20 cm
• mieszanka kruszywa związanego cementem C 1,5/2,0 -gr. 15 cm
Zjazd z kostki betonowej
• warstwa ścieralna - kostka betonowa - gr. 8 cm
• podsypka cementowo - piaskowa 1:4 - gr. 5 cm
• podbudowa zasadnicza - mieszanka z kruszywa niezwiązanego C90/3 0/31,5 stabilizowana mechanicznie - gr. 15 cm
• mieszanka kruszywa związanego cementem C 1,5/2,0 - gr. 10 cm
Zjazd z kruszywa
• konstrukcja nawierzchni - mieszanka z kruszywa niezwiązanego C90/3 0/31,5 stabilizowana mechanicznie - gr. 20 cm
Projektowana niweleta drogi:
• zachować płynność w powiązaniu z elementami geometrycznymi w planie (np. tak aby umożliwić na¬wiązanie wysokościowe projektowanej korony ze zjazdami, ogrodzeniami itd.),
• powiązać projektowany odcinek z krzyżującymi się drogami,
• zapewnić połączenie z istniejącym terenem,
• zapewnić odwodnienie powierzchni jezdni w nawiązaniu do planowanego kolektora zgodnie z opra¬cowaniem branży sanitarnej.
• Branża sanitarna:

Budowa sieci kanalizacji deszczowej o łącznej długości L=127,5mb z czego:
1) dn 315 PP-B 80,7mb (kolektor główny)
2) dn 200 PP-B 46,8mb (przykanaliki)
Odprowadzenie wód opadowych i roztopowych w technologii rur i kształtek z PP-B. Docelowo ścieki należy odprowadzić, do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej zlokalizowanej na dz. nr 1172.
Rury powinny być wykonane w odcinkach prostych z kielichami wtryskowymi połączonymi z rurami poprzez zgrzewanie rotacyjne. Rury powinny być wykonane o średnicy nominalnej odniesionej do średnicy zewnętrznej DN/OD oraz do średnicy wewnętrznej DN/ID.
Rury powinny być o lekkiej konstrukcji strukturalnej z wewnętrzną ścianką gładką i profilowaną (korugowaną) ścianką zewnętrzną o profilu trapezowym, tzw. typ B.
Rury powinny być łączone przez kształtki z polipropylenu PP-B i elastomerowe pierścienie uszczelniające wstawiane w ostatnim wgłębieniu pomiędzy karbami.
Kielichy rur DN/OD powinny umożliwiać łączenie z bosymi końcami rur termoplastycznych (PVC-U, PP) poprzez zamontowanie na krawędzi kielicha uszczelki elastomerowej z pierścieniem zatrzaskowym z PP, zabezpieczającą ją przed wywinięciem.
Rury powinny być wykonane z polipropylenu PP-B o sztywności obwodowej SN 8 kN/m2, SN 10 kN/m2, SN 12 kN/m2 i SN 16 kN/m2.
Przed zasypaniem sieć należy zinwentaryzować geodezyjnie. Po ułożeniu przewodów w wykopie należy je przedmuchać, oczyścić, a następnie poddać próbie wytrzymałości i szczelności.
Z uwagi na konfigurację terenu, istnieje możliwość poprowadzenia sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej grawitacyjnej o minimalnym spadku zgodnie z nachyleniem terenu do istniejących kolektorów kanalizacji deszczowej znajdujących się na terenie objętym inwestycją.
System projektowanych rur kanalizacyjnych posiada pełny asortyment kształtek (trójniki, nasuwki), przejść szczelnych oraz łączników z innymi materiałami.

Studnie betonowe w zakresie średnic wewnętrznych Ø1000 mm. Studnie włazowe, betonowe należy wykonać z zachowaniem niżej wymienionych wymagań:
- kręgi oraz wszystkie elementy studni powinny być wykonane z betonu B45, wodoszczelnego (W8) o nasiąkliwości nW

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na to zadanie kwotę 305 000,00 zł brutto

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 415764,07

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 415764,07

2021-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane