„Przebudowa dróg powiatowych na terenie gminy Stara Błotnica na odcinku Chruściechów – Pierzchnia o długości 2830 m oraz gminy Radzanów na odcinku Bukówno-Młodynie Dolne o długości 1700 m” część 1

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Białobrzegach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00037342
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00037342/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-21 12:05
Lokalizacja
Białobrzegi, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-69f48415-75b3-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
7981328300
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Wykonawcy

1 przyznane

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ROADSTAR Sp. z o.o.Starachowice, PL · lot 0
744 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00037342 z dnia 2021-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg powiatowych na terenie gminy Stara Błotnica na odcinku Chruściechów – Pierzchnia o długości 2830 m oraz gminy Radzanów na odcinku Bukówno-Młodynie Dolne o długości 1700 m” część 1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Białobrzegach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670230824

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościelna 109

1.5.2.) Miejscowość: Białobrzegi

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-800

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzdpbialobrzegi@post.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzdpbialobrzegi.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.pzdpbialobrzegi.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa dróg powiatowych na terenie gminy Stara Błotnica na odcinku Chruściechów – Pierzchnia o długości 2830 m oraz gminy Radzanów na odcinku Bukówno-Młodynie Dolne o długości 1700 m” część 1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69f48415-75b3-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00037342

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007038/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 „Przebudowa dróg powiatowych na terenie gminy Stara Błotnica na odcinku Chruściechów – Pierzchnia o długości 2830 m oraz gminy Radzanów na odcinku Bukówno – Młodynie Dolne o długości 1700 m”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00009641/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZDP.271.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1044251,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana:
Wykonanie przebudowy drogi powiatowej na odcinku 1,700 km. Jezdnia, poszerzenie z szerokości 5,0 do szerokości 5,50m na całym odcinku. Konstrukcja poszerzenia, warstwa odsączająca z piasku
o grubości 15cm, podbudowa z kruszywa łamanego 0/63mm o grubości 20cm, warstwa wiążąca
z betonu asfaltowego AC16W o grubości 8cm, geosiatka z włókna szklanego 50/50kN, warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S o grubości 3cm. Jezdnia, frezowanie korekcyjne istniejącej nawierzchni na grubość do 3cm (ok. 30% całości), wyrównanie nawierzchni na całej szerokości masą mineralno - asfaltową AC16W w ilości 100kg/m2, warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S
o grubości 3cm. Pobocza, wykonanie ścinki na całej długości, utwardzenie poboczy kruszywem łamanym 0/31,5mm o grubości 10cm na szerokość 1,0m. Odwodnienie, oczyszczenie i odmulenie istniejących rowów na całej długości przebudowy wraz z wymianą rur przepustowych i przyczółków pod zjazdami na całym zakresie. Zjazdy, nawierzchnia z kruszywa łamanego 0/31,5mm o grubości 15cm. Organizacja ruchu, montaż prefabrykowanego progu zwalniającego wraz z oznakowaniem pionowym, przestawienie istniejącego oznakowania pionowego, uzupełnienie istniejącego oznakowania pionowego (2szt), zakup i montaż wiaty przystankowej, wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego w ilości 24,0m2.
2. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 45000000-7, 45200000-9, 45230000-8, 45231000-5
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załączniki do SWZ:
- Załącznik nr 1a – Projekt organizacji ruchu
- Załącznik nr 1b – Projekt wykonawczy
- Załącznik nr 1c – Specyfikacje techniczne
- Załącznik nr 1d – Przedmiar robót i kosztorys ofertowy.
4. Przedmiar robót należy traktować jako materiały pomocnicze dla ustalenia ceny ryczałtowej zamówienia. Zamawiający nie wymaga załączenia do oferty kosztorysów.
5. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w terminie 13 tygodni licząc od dnia podpisania umowy.
6. Wykonane roboty budowlane i sprzęt zamontowany lub dostarczony w ramach realizacji przedmiotu zamówienia objęty będzie rękojmią i gwarancją, na zasadach określonych we wzorze umowy, przez okres min. 3 lat.
Okres rękojmi i gwarancji stanowi jednocześnie jedno z kryteriów oceny ofert. Wykonawca może zaoferować dłuższy okres rękojmi i gwarancji, za co otrzyma dodatkowe punkty, zgodnie z Rozdz. VIII SWZ.
7. Wykonawca ze środków własnych zakupi i dostarczy na budowę wszelkie elementy, urządzenia
i materiały konieczne do wykonania robót budowlanych, instalacji, jak również przeznaczone do robót przewidzianych w dokumentacji projektowej.
Elementy wyposażenia (urządzenia) muszą być produktami należytej jakości, fabrycznie nowymi, kompletnymi, nieużywanymi, wolnymi od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. Muszą być oznakowane w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja produktu jak i producenta.
8. Wykonawca zrealizuje roboty zgodnie z dokumentacją projektową oraz wykona wszelkie towarzyszące czynności niezbędne do zrealizowania całego zadania. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie, uruchomienie, regulację i działanie urządzeń, jak również za jakość wykończenia, a także jakość przeprowadzonych prac odtworzeniowych.
9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Powody braku podziału na części: zakres zamówienia – przebudowa drogi, ma charakter kompleksowej roboty budowlanej. Wyodrębnienie poszczególnych elementów tego zamówienia i udzielenie ich
w ramach oddzielnych części mogłoby spowodować sytuację, w której każdy z elementów byłoby realizowany przez innego wykonawcę. Taki stan rzeczy implikowałby nadmierne trudności techniczne, a także poważne zagrożenie właściwemu wykonaniu zamówienia, wynikającego z potrzeby skoordynowania działań różnych wykonawców, z uwagi na to, że prace będą przebiegały na tym samym odcinku, a poszczególne elementy będą realizowane równocześnie.
10. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
11. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.
12. Wartość szacunkowa zamówienia nie przekracza równowartości 5.350.000 euro.
13. Zamówienie zostanie zrealizowane zgodnie z postanowieniami umowy, której wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 744,000

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1091750,46

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 744000

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roadstar sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Star Budowa Inwestycje sp. z o.o.

7.3.3) Ulica: Pawłów 100

7.3.4) Miejscowość: Pawłów

7.3.5) Kod pocztowy: 27-225

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 744000,00

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 91 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane