Dostawa i montaż kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie Gminy Jabłoń

Gmina Jabłoń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00037672
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00037672/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2021-04-21 14:31
Lokalizacja
Jabłoń, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-79989edd-7a66-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
5391440839
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Kotły grzewcze centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne w budynkachIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie kotłówPompy grzewcze

Wykonawcy

1 przyznane

KAZIMIERZ MARTYCHOWIECPodedwórze, PL · lot 0
209 758,05 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00037672 z dnia 2021-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż kotłów na biomasę oraz pomp ciepła
na terenie Gminy Jabłoń

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jabłoń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237530

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Augusta Zamoyskiego

1.5.2.) Miejscowość: Jabłoń

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-205

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.7.) Numer telefonu: 83 3560006

1.5.8.) Numer faksu: 833560013

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugjablon@jablon.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jablon.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.ugjablon.bip.lubelskie.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż kotłów na biomasę oraz pomp ciepła
na terenie Gminy Jabłoń

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-79989edd-7a66-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00037672

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00014693/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa i montaż kotłów na biomasę oraz pomp ciepła na terenie Gminy Jabłoń

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

RPO WL na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00011750/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.271.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2054811,52 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 253190,51 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Dostawa i montaż kotłów na biomasę na terenie Gminy Jabłoń”, której zakres przedmiotu zamówienia obejmuje
w szczególności:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 13 szt. kotłów na biomasę, w tym:
a) montowanych w budynkach u osób fizycznych:
 8 szt. o nominalnej mocy cieplnej 15 kW,
 4 szt. o nominalnej mocy cieplnej 24 kW,
b) montowanych w budynkach użyteczności publicznej:
 1 szt. o nominalnej mocy cieplnej 50 kW,
2) demontaż istniejącego kotła,
3) montaż kotła na biomasę
4) montaż armatury,
5) montaż rurociągów,
6) montaż pomp,
7) podłączenie kotła do istniejącej instalacji,
8) wykonanie izolacji termicznej rurociągów i armatury.
9) próby szczelności instalacji,
10) uruchomienie instalacji i przeszkolenie użytkowników,
11) zaprogramowanie i uruchomienie układu automatyki wraz
z podłączeniem modemu komunikacyjnego WLAN do regulatora w celu odczytania parametrów uzysku energetycznego za pomocą Internetu dla 2 szt. kotłów na biomasę.
12) wykonanie Systemu Zarządzania Energią.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44621220-7 - Kotły grzewcze centralnego ogrzewania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331110-0 - Instalowanie kotłów

4.5.5.) Wartość części: 231522,51 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Dostawa i montaż pomp ciepła na terenie Gminy Jabłoń”, której zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 2 zestawów powietrznych pomp ciepła do c. w. u, każda o mocy min. 2,5 kW oraz składająca się z zasobnika o poj. 200 dm3 montowanych w budynkach mieszkalnych u osób fizycznych,
2) montaż powietrznej pompy ciepła
3) montaż armatury,
4) montaż rurociągów,
5) montaż pomp,
6) wykonanie izolacji termicznej rurociągów i armatury.
7) próby szczelności instalacji,
8) wykonanie niezbędnych przebić przez przegrody budowlane.
9) uruchomienie instalacji i przeszkolenie użytkowników,
10) zaprogramowanie i uruchomienie układu automatyki wraz
z podłączeniem modemu komunikacyjnego WLAN do regulatora w celu odczytania parametrów uzysku energetycznego za pomocą Internetu dla 1 szt. pompy ciepła.
11) wykonanie Systemu Zarządzania Energią.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42511110-5 - Pompy grzewcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 21668,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 209758,05

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 209758,05

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 209758,05

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MK Mikro Energia Kazimierz Martychowiec

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5391154269

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 21-222

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 209758,05

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert wpłynęła jedna oferta złożona przez Wykonawę: Ekologika Sp. z o. o.,
ul. Polna 6, 21-560 Rzeczyca z ceną ofertową: 42 636,00 zł brutto.

Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia dla części 2 w wysokości: 30 000,00 zł brutto.

Przedmiotowe postępowanie w części 2 ulega unieważnieniu w oparciu o art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty i oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej w zakresie części 2 zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 42636,00

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 42636,00

2021-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy