Budowa świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Nosalin

Gmina Postomino

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00037738
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00037738/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-21 15:10
Lokalizacja
Postomino, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-96749a4f-7cde-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
4990424533
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

MIROSŁAW WARDAKWarszkowo, PL · lot 0
1 685 403,95 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00037738 z dnia 2021-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Nosalin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Postomino

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979890

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Postomino 30

1.5.2.) Miejscowość: Postomino

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-113

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@postomino.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.postomino.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://postomino.bip.net.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Nosalin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-96749a4f-7cde-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00037738

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002212/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Zagospodarowanie terenu w miejscowości Nosalin

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00013949/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2021.SS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1385611,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie terenu
w m. Nosalin”.
2. Projekt obejmuje budowę budynku świetlicy o pow. zabudowy 163,21 m2 wraz z zagospodarowaniem terenu.
3. Budynek o następujących parametrach:
1) budynek posadowiony na ławach żelbetowych,
2) ściany fundamentowe z bloczków betonowych ocieplonych styropianem fundamentowym EPS lub XPS gr. 12 cm o współczynniku nie większym niż λ=0,038 W/m2K,
3) ściany zewnętrzne warstwowe z gazobetonu gr. 24 cm (o wsp. przenikania ciepła nie większym niż λ =0,6 W/m2K) i styropianu gr. 20 cm o współczynniku nie większym niż λ =0,031 W/m2K wykończone tynkiem sylikatowo-sylikonowym (typu baranek ziarno 1,5 mm) - kolor do uzgodnienia na etapie realizacji inwestycji,
4) kolorystyka elewacji zgodnie z dok. projektową, kolorystyka pomieszczeń wewnętrznych farbami lateksowymi odpornymi na zmywanie (kolorystyka ustalona będzie na etapie budowy),
5) konstrukcja stropu płyta żelbetowa monolityczna gr. 15 cm zbrojona stalą A-IIIN oraz betonu C20/25 oraz zaizolowany wełną mineralną twardą gr. 20 cm o wsp. przenikania ciepła nie większym niż λ =0,038 W/m2K),
6) dach dwuspadowy - konstrukcja więźby dachowej drewniana zaimpregnowana, pokrycie dachu blachodachówką w kolorze ceglastoczerwony, obróbki blacharskie oraz rynny i rury spustowe
z blachy powlekanej,
7) posadzki i podłogi w pomieszczeniach wykonać zgodnie z dok. projektową,
8) taras, schody zewnętrzne oraz pochylnie dla niepełnosprawnych wykonać z nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 6cm na warstwach podbudowy jak dla chodników,
9) instalacje C.U.W. wewnętrzną wykonać z rur polipropylenowych stabilizowanych wraz z kształtkami systemowymi zgodnie z dok. projektową,
10) instalacje C.O. wykonać z rur miedzianych (dopuszcza się wykonanie z innego materiału pod warunkiem otrzymania zgody przez Zamawiającego i inspektora nadzoru) – kotłownia wyposażona w kocioł gazowy dwufunkcyjny o mocy 18 kW wyposażyć w pilot sterujący pracą kotła. Dodatkowo w pomieszczeniu zamontować czujnik (detektor) gazu oraz czadu,
11) przyłącze wodociągowe wykonać z rury PE-HD 100 SDR 11 ciśnieniowych Ø32 i 110 mm
wraz z montażem hydrantu nadziemnego DN80 – zgodnie z dok. projektową,
12) instalację kanalizacyjną wykonać z rur PVC, dodatkowo wykonać podejście kanalizacyjne do zmywarki w pomieszczeniu aneksu kuchennego lokalizacja zostanie ustalona na etapie realizacji, przykanalik kan. sanitarnej wykonać z rur PVC-U SN 8 Ø 160 mm. wraz z studzienką rewizyjną oraz montażem prefabrykowanego szczelnego betonowego zbiornika bezodpływowego o pojemności 10 m3 - zgodnie z dok. projektową,
13) instalację kan. sanitarnej wyposażyć w przybory sanitarne a miski ustępowe wyposażyć
w deski wolno opadające,
14) wykonać instalację wewnętrzna elektryczną, odgromową oraz fotowoltaiki o mocy nie mniejszej niż 6,0 kWp,
15) budynek wyposażyć w podręczny sprzęt gaśniczy zgodnie z dok. projektową,
16) wykonać instalację na gaz płyny – naziemny zbiornik na gaz zostanie dostarczony przez dostawcę gazu płynnego; Zbiornik na gaz ogrodzić ogrodzeniem panelowym wys. 1.5 m wraz z furtką szer. 0,9 m. Ponadto Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania płyty fundamentowej pod zbiornik.
4. Zagospodarowanie terenu polega na wykonaniu:
1) boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową o wymiarach 23x45 m wraz z jego ogrodzeniem (piłkochwytami) – zgodnie z dok. projektową (uwaga konstrukcja stojaka do koszykówki – wariant z pełnowymiarową tablicą),
2) altana o konstrukcji drewnianej oznaczonej nr 2 na PZT wykonana zostanie w czasie późniejszym na podstawie odrębnego postępowania w związku z czym nie należy dokonywać jej wyceny,
3) wykonanie placu zabaw – należy przestawić istniejące urządzenia zabawowe zlokalizowane na terenie nieruchomości w miejsce projektowane zgodnie z dok. projektową. Nie należy wyceniać nowych urządzeń zabawowych,
4) wykonanie ciągów pieszych dróg dojazdowych i pożarowych i parkingów w zakresie wskazanym
w załączniku do opisu. Ciągi piesze podjazd dla niepełnosprawnych jak również schody przy budynku należy wykonać o nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm. koloru oliwka. Natomiast drogi manewrowe, wewnętrzne oraz miejsca parkingowe wykonać o nawierzchni z kruszywa łamanego pochodzącego z kruszenia skały litej o frakcji 0-31,5 mm gr. 20 cm,
5) budowa części zakresu oświetlenia zewnętrznego terenu typu parkowego słupy wysokości
h=4 m. z oprawą LED 60 W – zakres realizacji wskazano w załączniku nr 1,
6) wykonanie ogrodzenia terenu. Od frontu działki pozostawić istniejące ogrodzenie, należy jedynie uzupełnić o montaż bramy wjazdowej dwuskrzydłowej o szerokości 7m. Pozostałe ogrodzenie terenu należy wykonać z siatki ocynkowanej wys. 1,5 m. Ogrodzenie wyposażyć w 2 bramy otwierane dwuskrzydłowe z możliwością zamknięcia,
7) rozścielenie humusu oraz obsianie terenu trawą;
8) Istniejące urządzenia siłowni zewnętrznej przestawić w miejsce określone w PZT (nr 7 na PZT). Nie należy przyjmować zakupu nowych urządzeń,
9) osłona śmietnikowa wykonana o wymiarach min. 130 x160x190 cm z konstrukcji stalowej malowanej proszkowo ze ścianami wypełnionymi deską naturalną zabezpieczoną preparatami grzybobójczymi i malowane lakierobejcą, drzwi frontowe dwuskrzydłowe umożliwiające wstawienie pojemnika min. 1100 l, drzwi wyposażone w zamek z wkładką patentową. Zdjęcie poglądowe osłony śmietnikowej:
10) Po zakończeniu robót budowlanych tereny zielone zniwelować wy humusować i obsiać trawą.
5. UWAGA!!!! Zamawiający odstępuje od realizacji wiaty rekreacyjnej, boiska do siatkówki plażowej (nr 2
i 9 na PZT oraz przeniesienia masztu nr 12 na PZT) Przedmiotowy zakres wyłączony jest z aktualnego postępowania.
6. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca prowadzenia robót budowlanych, w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia.
7. Przedmiot zamówienia określony został w dokumentacji projektowej, która jest podstawą określenia ceny, w tym:
1) projekt budowlany z projektem zagospodarowania terenu w miejscowości Nosalin (obiekty: świetlica wiejska z przyłączami, zbiornikiem bezodpływowym, zbiornikiem na gaz i oświetleniem zewnętrznym),
2) projekt budowlany z projektem zagospodarowania terenu w miejscowości Nosalin (obiekty: boisko wielofunkcyjne, boisko do siatkówki plażowej, droga wewnętrzna, miejsca parkingowe, ciągi piesze, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, altana, miejsce na ognisko, nasadzenia, ogrodzenie, przeniesienie masztu z nadajnikiem),
3) projekt wykonawczy z projektem zagospodarowania terenu w miejscowości Nosalin (obiekty: świetlica wiejska z przyłączami, zbiornikiem bezodpływowym, zbiornikiem na gaz i oświetleniem zewnętrznym),
4) projekt wykonawczy z projektem zagospodarowania terenu w miejscowości Nosalin (obiekty: świetlica wiejska z przyłączami, zbiornikiem bezodpływowym, zbiornikiem na gaz i oświetleniem zewnętrznym),
5) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych zagospodarowania terenu
w miejscowości Nosalin,
6) przedmiar robót stanowiący element pomocniczy przy określeniu ceny,
7) specyfikacja warunków zamówienia.
8. Elementami składowymi przedmiotu zamówienia są także wszelkie roboty i usługi „towarzyszące" realizacji robót, o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia w szczególności: koszty wykonania dokumentacji powykonawczej niezbędnej do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie, koszty obsługi geodezyjnej, koszty uzyskania niezbędnych badań, protokoły badań i sprawdzeń: protokoły z pomiarów instalacji elektrycznej wewnętrznej, zewnętrznej i odgromowej, protokół kominiarski o stanie technicznej sprawności przewodów: wentylacyjnych i spalinowych, protokoły szczelności instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, co, gazowej, protokół badania zewnętrznej sieci hydrantowej, protokoły odbioru przyłączy do budynku, protokół odbioru pasa drogowego po wykonanych robotach, zużycia wody i energii elektrycznej, ubezpieczenia budowy, wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zabezpieczenia placu budowy, utrzymania zaplecza budowy, w tym koszty odtworzenia nawierzchni przylegających do wybudowanych parkingów i zjazdów, wszystkie koszty wywozu/przewozu materiałów pochodzących z rozbiórki oraz wykopów i utylizacji odpadów. Cena musi uwzględniać również koszty dokumentacji geodezyjnej powykonawczej a także podatek VAT.
9. Całość robót należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, z obowiązującymi przepisami, normami oraz na ustalonych niniejszą specyfikacją warunkach.
10. Zobowiązuje się Wykonawcę do stosowania materiałów dopuszczonych do obrotu
i stosowania w budownictwie zgodnych z deklaracją właściwości użytkowych i kryteriami technicznymi określonymi w PN wyrobu i aprobatach technicznych. Po zakończeniu budowy należy przedstawić - certyfikaty i świadectwa jakości, atesty lub równoważne na wbudowane materiały budowlane.
11. Kierownik budowy jest zobowiązany do sporządzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia realizowanego zadania.
12. Zwraca się uwagę, iż przy wynagrodzeniu ryczałtowym przedmiar robót nie jest podstawą do określenia zakresu robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte
w przedmiarze pozycje mają być jedynie pomocą w kalkulacji kosztów inwestycji, wobec tego jest on jedynie dokumentem wspomagającym wycenę.
13. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kosztorysów ofertowych/zestawienia robót wraz z kalkulacją cen jednostkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1685403,95

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2381915,94

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1685403,95

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Wardak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon 770903645

7.3.3) Ulica: Warszkowo, ul. Kolonia 2

7.3.4) Miejscowość: Sławno

7.3.5) Kod pocztowy: 76-100

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1685403,95

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane