Remont pomieszczeń poddasza w Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO W BRANIEWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00038876
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00038876/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-04-22 22:00
Lokalizacja
Braniewo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d76478d5-60cd-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
5821031760
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00038876 z dnia 2021-04-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń poddasza w Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO W BRANIEWIE

1.3.) Oddział zamawiającego: LO BRANIEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000744249

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Sikorskiego 15

1.5.2.) Miejscowość: Braniewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-500

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lobraniewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: lobraniewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.lobraniewo.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


szkola

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń poddasza w Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d76478d5-60cd-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00038876

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 1/2021/LO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

remont poddasza

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 6 w związku z art. 457 ust. 5 ustawy Pzp, w
związku z art. 70 (5) KC unieważnił niniejsze postępowanie, ponieważ opis przedmiotu
zamówienia nie został opisany zgodnie z przepisami ustawy Pzp tj. Zamawiający dokonał opisu
przedmiotu zamówienia bez dokumentacji projektowej oraz STWIORB.Uzasadnienie:
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 6 w związku z art. 457 ust. 5 ustawy Pzp, w
związku z art. 70 (5) KC poprzez zaistnienie błędu w postępowaniu skutkującego niemożnością
zawarcia umowy, która nie podlegałaby unieważnieniu czym wypełnione zostały by przesłanki
wynikające z art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp w związku z art. 457 ust. 5 ustawy Pzp. Unieważnienie
umowy nastąpiłoby z kolei na podstawie art. 70 (5) KC z uwagi na następujący stan faktyczny:
na podstawie art. 103 ustawy Pzp opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane dokonuje
się na podstawie dokumentacji projektowej oraz STWIORB. Od przedmiotowego obowiązku
istnieje tylko jeden wyjątek w sytuacji, gdy przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i
wykonanie robót budowlanych. Niniejsze zamówienie jest jedynie zamówieniem dotyczącym
ściśle robót budowalnych. W przedmiotowym postępowaniu zaistniał błąd w postaci
niedochowania obowiązkowi wynikającemu ze wskazanego art. 103 ustawy Pzp - co z kolei
spowodowało brak pełnych informacji kierowanych do Wykonawców co do sposobu oraz
zakresu realizacji zamówienia. Skutkiem powyższego zaistniała sytuacja niemożności
porównania ofert i wyboru oferty Wykonawcy, który z należytą rękojmią wykona przedmiotowe
zamówienie. Art. 70 (5) Kc wskazuje na możliwości unieważnienia zawartej umowy w sytuacji
gdy, miedzy innymi którakolwiek ze strony umowy wpłynęła na wynik przetargu w sposób
sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Brak opisu przedmiotu zamówienia w sposób
wymagany przepisami Pzp wypełnia znamię niezgodności z prawem wskazanym w przepisie art.
Ogłoszenie nr z dnia
Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane70 (5) KC a to bezpośrednio wpływa na wynik postępowania z uwagi na niemożność porównania
ofert o którym mowa powyżej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

2021-04-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane