Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w gminie Stawiguda.
Gmina Stawiguda
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00039542
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00039542/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-04-23 13:21
- Lokalizacja
- Stawiguda, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1ba044b6-7fdd-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 7393841584
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00039542 z dnia 2021-04-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej
w gminie Stawiguda.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stawiguda
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743195
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Olsztyńska 10
1.5.2.) Miejscowość: Stawiguda
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-034
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 89/512-68-39
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@stawiguda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.stawiguda.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.stawiguda.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznejw gminie Stawiguda.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ba044b6-7fdd-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00039542
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001107/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w gminie Stawiguda
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00014609/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BiZ.271.1.1.2021.NSA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2923808,82 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2923808,82 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane: Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w gminie StawigudaI. CZĘŚĆ I - Poprawa efektywności energetycznej szkoły podstawowej w Rusi
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Rusi. Zakres zadania obejmuje:
1) Branża budowlana:
ocieplenie ścian zewnętrznych budynku
ocieplenie poddasza
wymiana stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych
2) Branża sanitarna
wymiana kotłów z palnikami olejowymi
wymiana instalacji c.o. i grzejników
montaż paneli solarnych
3) Branża elektryczna
wymiana opraw oświetleniowych
montaż paneli fotowoltaicznych
Prace budowlane prowadzone będą w obiekcie czynnym. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji robót budowlanych umożliwiających poprawne działanie obiektu. Placówka pozostaje zamknięta w miesiącach lipiec i sierpień i w tych miesiącach Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót wewnątrz obiektu. W przypadku przekroczenia tego terminu Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na swój koszt sal zastępczych dostosowanych do prowadzenia zajęć oraz do zapewnienia na swój koszt transportu uczniów do i z sal zastępczych.
Zakres, sposób wykonania i szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa na wykonanie robót budowlanych, na którą składa się:
1) Dokumentacja projektowa - [załącznik nr 9 do SWZ], który to dokument jest integralną częścią SWZ
oraz
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót [załącznik nr 10 do SWZ], który to dokument jest integralną częścią SWZ, a także
3) przedmiary robót - element pomocniczy do sporządzenia wyceny - [załącznik nr 11 do SWZ].
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 2260962,88 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
II. CZĘŚĆ II - Poprawa efektywności energetycznej przedszkola w BartąguPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie docieplenia wraz z remontem budynku przedszkola gminnego w Bartągu.
1) W zakresie docieplenia budynku ujęto:
Izolacja przeciwwilgociowa ścian zewnętrznych fundamentowych,
docieplenie ścian zewnętrznych fundamentowych,
docieplenie ścian zewnętrznych kondygnacji nadziemnych,
docieplenie stropów nad ostatnią kondygnacją,
wymiana pokrycia dachowego,
remont kominów,
wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
wymiana obróbek blacharskich, parapetów,
wymiana rynien oraz rur spustowych,
wykonanie kolorystyki elewacji budynku
odtworzenie, wykonanie nowej opaski wokół budynku,
remont schodów zewnętrznych wraz z murkami oporowymi,
remont pomieszczeń podpiwniczonych,
prace towarzyszące
2) W zakresie branży sanitarnej ujęto:
wymiana pieca olejowego,
wymiana instalacji c.o.
3) W zakresie branży elektrycznej ujęto:
remont instalacji odgromowej
wymiana oświetlenia na LED
Prace budowlane prowadzone będą w obiekcie czynnym. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji robót budowlanych umożliwiających poprawne działanie obiektu. Placówka pozostaje zamknięta w miesiącach lipiec i sierpień i w tych miesiącach Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót wewnątrz obiektu. W przypadku przekroczenia tego terminu Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na swój koszt sal zastępczych dostosowanych do prowadzenia zajęć oraz do zapewnienia na swój koszt transportu uczniów do i z sal zastępczych.
Zakres, sposób wykonania i szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa na wykonanie robót budowlanych, na którą składa się:
1) Dokumentacja projektowa - [załącznik nr 9 do SWZ], który to dokument jest integralną częścią SWZ
oraz
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót [załącznik nr 10 do SWZ], który to dokument jest integralną częścią SWZ, a także
3) przedmiary robót - element pomocniczy do sporządzenia wyceny - [załącznik nr 11 do SWZ].
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 662845,94 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.) Postępowanie przetargowe prowadzone w trybie podstawowym obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający wszczął postępowanie w dniu 8 marca 2021r. Postępowanie prowadzone było za pośrednictwem MiniPortalu na stronie internetowej https://miniportal.uzp.gov.pl/ Termin składania ofert wyznaczony został na dzień 23 marca 2021r. W wyznaczonym terminie za pośrednictwem platformy ePUAP do Zamawiającego wpłynęły 4 oferty. W systemie MiniPortal Zamawiający pod nr ID postępowania 54305c32-8e5d-4786-a3db-166301e1f447 dostępne miał jedynie oferty nr III i IV. Oferta nr I nie znajdowała się w systemie MiniPortal. Oferta nr II znajdowała się w systemie MiniPortal, jednakże zlokalizowana była pod innym postępowaniem prowadzonym przez Zamawiającego w związku z czym Zamawiający nie mógł przystąpić do jej odszyfrowania w wyznaczonym terminie. W związku z powyższym Zamawiający w dniu 23 marca 2021r. wystąpił do działu technicznego serwisu MiniPortal z prośbą o informacje jaka była przyczyna zaistnienia takiej sytuacji. W dniu 24 marca 2021r. w związku z brakiem odpowiedzi od działu technicznego serwisu MiniPortal Zamawiający wystosował informację z art. 222 ust. 2 ustawy Pzp, informując iż nastąpiła awaria systemu i nie ma możliwości otwarcia ofert w terminie określonym w art. 222 ust. 1 ustawy Pzp. Dział obsługi serwisu MiniPortal w dniu 30 marca 2021r. przekazał wyjaśnienia zaistniałej sytuacji informując, iż zaistniała sytuacja była wynikiem błędnego złożenia oferty przez Wykonawców podczas sporządzania formularza do złożenia / zmiany / wycofania oferty na portalu ePUAP.
W świetle powyższego w ocenie Zamawiającego postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.) Postępowanie przetargowe prowadzone w trybie podstawowym obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający wszczął postępowanie w dniu 8 marca 2021r. Postępowanie prowadzone było za pośrednictwem MiniPortalu na stronie internetowej https://miniportal.uzp.gov.pl/ Termin składania ofert wyznaczony został na dzień 23 marca 2021r. W wyznaczonym terminie za pośrednictwem platformy ePUAP do Zamawiającego wpłynęły 4 oferty. W systemie MiniPortal Zamawiający pod nr ID postępowania 54305c32-8e5d-4786-a3db-166301e1f447 dostępne miał jedynie oferty nr III i IV. Oferta nr I nie znajdowała się w systemie MiniPortal. Oferta nr II znajdowała się w systemie MiniPortal, jednakże zlokalizowana była pod innym postępowaniem prowadzonym przez Zamawiającego w związku z czym Zamawiający nie mógł przystąpić do jej odszyfrowania w wyznaczonym terminie. W związku z powyższym Zamawiający w dniu 23 marca 2021r. wystąpił do działu technicznego serwisu MiniPortal z prośbą o informacje jaka była przyczyna zaistnienia takiej sytuacji. W dniu 24 marca 2021r. w związku z brakiem odpowiedzi od działu technicznego serwisu MiniPortal Zamawiający wystosował informację z art. 222 ust. 2 ustawy Pzp, informując iż nastąpiła awaria systemu i nie ma możliwości otwarcia ofert w terminie określonym w art. 222 ust. 1 ustawy Pzp. Dział obsługi serwisu MiniPortal w dniu 30 marca 2021r. przekazał wyjaśnienia zaistniałej sytuacji informując, iż zaistniała sytuacja była wynikiem błędnego złożenia oferty przez Wykonawców podczas sporządzania formularza do złożenia / zmiany / wycofania oferty na portalu ePUAP.
W świetle powyższego w ocenie Zamawiającego postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2021-04-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |