Rozbudowa infrastruktury sportowej na stadionie Średzkim
Gmina Środa Wielkopolska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00044200
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00044200/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-04-30 09:54
- Lokalizacja
- Środa Wielkopolska, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dc26379a-7da5-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 7861636737
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00044200 z dnia 2021-04-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa infrastruktury sportowej na stadionie Średzkim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Wielkopolska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258193
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ignacego Daszyńskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Środa Wielkopolska
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-000
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: +48612867737, +48 612867736
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@sroda.wlkp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sroda.wlkp.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/sroda_wlkp1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa infrastruktury sportowej na stadionie Średzkim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dc26379a-7da5-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00044200
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000308/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Rozbudowa infrastruktury sportowej na Stadionie Średzkim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00018766/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IiZ.271.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1813107,18 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Rozbudowa infrastruktury sportowej na stadionie Średzkim w zakresie zadaszenia budynku i trybun.
Gmina Środa Wlkp. Od 2017 r. realizuję budowę budynku zaplecza boiska sportowego z trybunami i widownią. Obiekt jest wykonany w stanie do wykończenia. Dach budynku pokryty jest jedną warstwą papy. Zadaszenie obiektu i trybun jako samonośna konstrukcja nad widownią i budynkiem socjalno-technicznym z częścią elewacji stanowi przedmiot zamówienia.
Wykonawca w ramach zadania winień wykonać:
- dwukrotne pokrycie papą wraz z uzupełnieniem obróbek blacharskich, tynków oraz ścianek kolankowych, okapów i elementów montażowych istniejącego dachu budynku socjalno-technicznego,
- dostawa i montaż konstrukcji drewnianej dachu – płatwie z drewna klejonego, impregnowane zgodnie z opisem pkt. arch. 7.14 zapewniające niepalność w euro klasie A1 lub A2
- montaż kotew, słupów, podpór i innych elementów montażowych pozwalających umocować konstrukcję dachu do istniejącego budynku i zapewnić jego szczelność,
- dostawa i montaż stężeń połaciowych stalowych, rygli i elementów konstrukcyjnych i
montażowych zgodnie z opisem pkt. konst. 6.13,
- pokrycie i odwodnienie dachu z wielowarstwowej zbrojonej membrany dachowej PCV zgodnie
z opisem arch. pkt. 7.2 i przekrojem architektonicznym SD2,
- część frontową elewacji oraz dolną, wewnętrzną zadaszenia należy wykonać z siatki cięto –
giętej z blachy stalowej zgodnie z opisem arch. pkt. 7.3 oraz przekrojem SD 2 w kolorze
zgodnym z opisem,
- montaż koryta odwadniającego wraz z rynnami włączonymi do istniejącego systemu rynien i
rur spustowych odwodnienia budynku,
- dostawa i montaż wyłazu dachowego wraz z obróbkami zgodnie z opisem arch. pkt/. 7.14.
- Wykonawca winien zwrócić uwagę na wykonaną wcześniej instalację odgromową
budynku oraz włączyć wykonane elementy zadaszenia w system uziemienia całego
obiektu wraz z instalacją uziemiającą planowanego do wykonania zadaszenia. ,
- w trakcie prac montażowych zadaszenia przy pomocy sprzętu specjalistycznego wykonawcy
winien zwrócić szczególną uwagę na obiekt stanowiący przedmiot prac którego elementy
należy właściwie zabezpieczyć przed uszkodzeniami.
- prace montażowe mogą odbywać się wyłącznie od strony elewacji frontowej, przy
wykorzystaniu istniejących dróg komunikacyjnych z wyłączeniem płyty boiska,
- teren stanowiący plac budowy jest terenem otwartym i na bieżąco użytkowanym przez
Ośrodek Sportu i Rekreacji, stąd należy przedsięwziąć właściwe środki zapewniające
bezpieczeństwo użytkowników obiektu oraz pracowników ,
- Harmonogram prac budowlanych i montażowych jak również zakres i sposób zabezpieczeń
należy uzgodnić z użytkownikiem obiektu przy współudziale inspektora nadzoru
inwestorskiego
4.5.3.) Główny kod CPV: 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawneZgodnie z dyspozycją art.255 pkt. 3) wyżej cytowanej ustawy, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający zabezpieczył kwotę 2.100.000 zł.
W przedmiotowym postępowaniu do dnia 9 kwietnia 2021r. wpłynęły 2 oferty;
Pierwszy Wykonawca firma TOPATOTERA Sp. z o.o. ul. Floriana 7, 44-190 Knurów
zaoferował cenę brutto 2.750.555,22 zł .
Drugi Wykonawca firma MASTER-DACH Tomasz Łukowiak ul. Kórnicka 37, 63-020 Jeziory Małe zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia za kwotę brutto 3.685.497,04 zł .
Po otwarciu ofert kierownik zamawiającego podjął decyzję o zwiększeniu środków do kwoty najniższej oferty. W dniu 12 kwietnia 2021r. zamawiający wezwał wykonawcę TOPATOTERA Sp. z o.o. do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Wykonawca pismem z dnia 19.04.2021r. poinformował tutejszy urząd, że rezygnuje z uzupełniania dokumentów w przedmiotowym postępowaniu. W związku z powyższym oferta firmy TOPATORERA Sp. z o.o. ul. Floriana 7, 44-190 Knurów została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 1) litera c) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty drugiego Wykonawcy tj. MASTER-DACH ul. Kórnicka 37 Jeziory Małe .
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3685497,04
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3685497,04
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-04-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |