Nowa odsłona Gminy Borki – Rewitalizacja. Zagospodarowanie drzewostanu i zieleni w m. Wola Osowińska (III etap).
GMINA BORKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00043993
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00043993/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2021-04-30 01:48
- Lokalizacja
- Borki, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b5cf82db-9334-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 5381850004
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00043993 z dnia 2021-04-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Nowa odsłona Gminy Borki – Rewitalizacja. Zagospodarowanie drzewostanu i zieleni w m. Wola Osowińska (III etap).
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BORKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019885
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 41
1.5.2.) Miejscowość: Borki
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-345
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 857 42 08
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wojt@gminaborki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugborki.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/ https://ugborki.bip.lubelskie.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Nowa odsłona Gminy Borki – Rewitalizacja. Zagospodarowanie drzewostanu i zieleni w m. Wola Osowińska (III etap).2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5cf82db-9334-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00043993
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-04-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004083/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 „Nowa odsłona Gminy Borki - Rewitalizacja. Zagospodarowanie drzewostanu i zieleni w m. Wola Osowińska (III etap)”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Operacyjny: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2020, Działanie: 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00027224/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRI.271.1.2.2021.MW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 817689,65 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie kształtowania terenów zielonych - wycinki drzew, frezowania korzeni drzew, cięć pielęgnacyjnych drzew w tym zastosowanie wiązań elastycznych, wykaszania chwastów, wykonania trawników, rabat, nasadzenia zieleni na działce nr 645/1 w m. Wola Osowińska na terenie zabytkowego zespołu parkowego w miejscowości Wola Osowińska. Wszystkie prace związane z wycinką i cięciami pielęgnacyjnymi na terenie Zespołu Parkowego należy wykonywać metodą tradycyjną oraz alpinistyczną. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu „Nowa odsłona Gminy Borki - Rewitalizacja” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie: 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich. Nazwa zadania inwestycyjnego: Nowa odsłona Gminy Borki – Rewitalizacja. Zagospodarowanie drzewostanu i zieleni w m. Wola Osowińska (III etap)”.
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie całego zakresu prac opisanego w zał. Nr 1 do SWZ, w tym:
2.1. usunięcie 115 drzew (w tym drzewa dwu, trzy i cztero pniowe) zgodnie z decyzją nr INI.5146.26.3.2020 z dnia 02.04.2020 r. obejmującą pozwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich, w tym usunięcie drzew z nieruchomości, będącej wpisanym do rejestru zabytków parkiem, ogrodem lub inną formą zaprojektowanej zieleni oraz decyzją nr INI.5146.26.5.2020 z dnia 27.05.2020 r. obejmującą udzielenie zezwolenia na usunięcie 115 drzew w obrębie zespołu dworsko-parkowego w Woli Osowińskiej, wpisanego do rejestru pod nr A/769.
2.2. Wykonanie cięć pielęgnacyjnych w koronach 250 drzew rosnących na terenie parku zgodnie z decyzją nr INI.5146.26.3.2020 z dnia 02.04.2020 r. obejmującą pozwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich w tym wykonanie cięć pielęgnacyjnych, sanitarnych i prześwietlających.
2.3. Po wycince drzew (115szt.) należy wykonać karczowanie karp oraz frezowanie karp. Karczowanie oraz frezowanie karp należy również wykonać w miejscach gdzie wcześniej zostały drzewa usunięte (około 136 karp do frezowania o obwodzie od 40-120 cm). Frezowanie wykonać na głębokość co najmniej 0,3 m poniżej poziomu gruntu z uzupełnieniem ziemią urodzajną miejsca po usuniętej karpie
2.4. Pozyskany surowiec-drewno, gałęzie z wycinki drzew Wykonawca zobowiązuje się zabrać z terenu w zabytkowym zespole parkowym w m. Wola Osowińska własnym kosztem i staraniem.
2.5. Wykoszenie chwastów i jednorocznych samosiewów i podrostów w terenie zadrzewionym
2.6. Wykonanie trawników.
2.7. Sadzenie drzew i krzewów.
2.8. Wykonanie rabat kwiatowych z roślin ozdobnych, obsadzenie ich bylinami i roślinami cebulkowymi.
2.9. Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.
2.10. Wykonawca zobowiązany jest również do uporządkowania terenu prac.
2.11. Ze względu na występowanie wielu gatunków roślin objętych całkowitą lub częściową ochroną prawną Zamawiający nie zezwala na wjazd pojazdami mechanicznymi na teren zabytkowego zespołu parkowego w m. Wola Osowińska, z wyłączeniem wywozu pni oraz zrębków, wyłącznie ścieżkami wyznaczonymi przez osobę kierującą pracami konserwatorskimi, restauratorskimi związanymi z pielęgnacją drzew.
3. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, decyzje administracyjne z załącznikami (zał. nr 1 do SWZ) oraz wzór umowy (zał. Nr 6 do SWZ).
4. Określenie wymagań dotyczących zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie umowy o prace:
4.1. Zamawiający stosownie do art. 95 ust 1 Pzp, wymaga aby czynności związane z wykonywaniem wszystkich robót objętych zamówieniem wskazane i opisane w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dot. pilarzy – wycinka drzew), których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1) ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (j.t. Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.), były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy.
4.2. Obowiązek ten dotyczy również Podwykonawców – Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do zatrudnienia na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących wskazane wyżej czynności. Szczegółowe zasady dokumentowania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy ww. osób oraz kontrolowanie tego obowiązku przez Zamawiającego i przewidziane z tego tytułu sankcje określone są we wzorze umowy (załącznik nr 6 do SWZ).
4.3. Wykonawca lub Podwykonawca zatrudni osoby te na okres niezbędny do wykonania danych czynności. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przez pracownika lub pracodawcę przed zakończeniem tego okresu, Wykonawca jest obowiązany do zatrudnienia na to miejsce inną osobę.
4.4. Powyższe wymaganie nie dotyczy czynności wykonywanych przez osobę/y prowadzącą/e jednoosobową działalność gospodarczą.
4.5. Czynności nadzoru nad wykonywaniem przedmiotowych prac realizowane przez personel Wykonawcy (osoby kierujące pracami) nie podlegają rygorowi zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. Powyższe dotyczy także dostawców materiałów.
6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
8. Zamawiający nie określa przedmiotowych środków dowodowych.
9. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.
10. Zgodnie z art. 256 Pzp. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
11. Zgodnie z art. 310 pkt. 1 Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeśli środki publiczne, które zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
12. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o łącznej wartości do 40% wartości zamówienia podstawowego obejmujących prace w zakresie kształtowania terenów zielonych oraz usług ogrodniczych. Zamówienie będzie zrealizowane w przypadku oszczędności budżetowych projektu i uzyskaniu stosownych decyzji administracyjnych.
13. Ewentualne podane w opisach nazwy własne, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, które charakteryzuje produkt lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę, normy, itp. nie maja na celu naruszenia art, 16 ustawy Pzp oraz oraz 99 ust. 4 ustawy Pzp ale w szczególności służą realizacji art. 17 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp. Zawarte opisy w SWZ mają za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technologicznych, wydajnościowych czy funkcjonalnych Zamawiającego. Zgodnie w art. 99 ust. 5 u ust. 6 oraz art. 101 ust. 4 Zamawiający wskazuje, że wykonawca może zaoferować przedmiot zamówienia określony opisem zawartym w SWZ „lub równoważnym”. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i funkcjonalnego założonego w SWZ. Wszystkie ewentualne nazwy własne i marki handlowe, normy, oceny techniczne systemów itp., zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych, technologicznych, wydajnościowych czy funkcjonalnych Zamawiającego. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać na etapie składania ofert, że oferowane przez niego usługi, spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Obowiązek Wykonawcy wykazania równoważności jest obowiązkiem wynikającym z ustawy Pzp, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie usług/produktów z wymaganiami określonymi w SWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert.
4.5.3.) Główny kod CPV: 77300000-3 - Usługi ogrodnicze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
77211600-8 - Sadzenie drzew
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 417199,68
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 758000,00
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 417199,68
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Marek Pawlik MAR PIL, NIP 8211172280, Robert Woźniak MAR PIL, NIP 8211705492, działający wspólnie w ramach spółki cywilnej pod firmą „MAR PIL” s.c. Marek Pawlik, Robert Woźniak, posiadającą NIP 8212477159, reprezentowani przez Marka Pawlika – wspólnika.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Robert Woźniak "MAR PIL"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 821 24 77 159
7.3.3) Ulica: Wołyńce ul . Bursztynowa 5
7.3.4) Miejscowość: Siedlce
7.3.5) Kod pocztowy: 08-110
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 417199,68
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni
| 2021-04-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |