Zabudowa szaf oświetleniowych wraz z kompensatorami mocy biernej

MIASTO RYBNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00051249
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00051249/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-11 13:26
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-260ff3bf-7c1c-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
6420010758
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

RAFAŁ ZGODAŻory, PL · lot 0
836 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00051249 z dnia 2021-05-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zabudowa szaf oświetleniowych wraz z kompensatorami mocy biernej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 324392302

1.5.8.) Numer faksu: 324224124

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=33

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zabudowa szaf oświetleniowych wraz z kompensatorami mocy biernej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-260ff3bf-7c1c-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00051249

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000453/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.44 Zabudowa szaf oświetleniowych wraz z kompensatorami mocy biernej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00014752/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1236114,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 748308,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zabudowa szaf oświetleniowych wraz z kompensatorami mocy biernej. Zadanie będzie realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
Do obowiązków Wykonawcy należy wykonanie szkiców, schematów oraz obliczeń technicznych przewidzianych do wymiany szaf wraz z połączeniami lub projektów budowlanych (jeśli zachodzi taka potrzeba) dla poniżej wymienionych lokalizacji zgodnie z aktualnymi wymaganiami Prawa Budowlanego.
Opis przedmiotu zamówienia i wymagania związane z realizacją zamówienia:
a) wykonanie szaf oświetleniowych współpracujących z istniejącym systemem sterowania oświetleniem miejskim, wyposażonych w kompensatory mocy biernej pojemnościowej oraz zabudowa i podłączenie tych sterowniczych szaf oświetleniowych wraz z kompensatorami mocy biernej w poniżej wymienionych lokalizacjach (6 szt. nowych szaf, oprawy pozostają):
 ul. Droga Regionalna i ul. Droga Śródmiejska:
1) szafa oświetleniowa so-5 - oświetlenie węzeł Wodzisławski (podłączono 137 szt. opraw oświetleniowych, mapa nr 1);
2) szafa oświetleniowa so-4 - oświetlenie węzeł Śródmiejski (podłączono
107 szt. opraw oświetleniowych, mapa nr 2 );
3) szafa oświetleniowa so-3 - oświetlenie węzeł Chwałowicki (podłączono
94 szt. opraw oświetleniowych, mapa nr 3);
4) szafa oświetleniowa so-2 - oświetlenie węzeł Tkoczów (podłączono
111 szt. opraw oświetleniowych, mapa nr 4);
5) szafa oświetleniowa so-1 - oświetlenie węzeł Gotartowicki (podłączono 112 szt. opraw oświetleniowych, mapa nr 5);
6) szafa oświetleniowa sou-6 - oświetlenie ul. Droga Śródmiejska (podłączono 51 szt. opraw oświetleniowych, mapa nr 6);
 Dodatkowo na ul. Droga Regionalna oraz ul. Droga Śródmiejska należy
w istniejących oprawach oświetleniowych (612 szt.), zabudować przekaźniki sterownicze współpracujące z istniejącym systemem sterowania oświetleniem miejskim w Rybniku, tak aby można zdalnie ustawić min. dwu poziomową redukcję mocy oprawy.
b) wykonanie szaf oświetleniowych, współpracujących z istniejącym systemem sterowania oświetleniem miejskim, wyposażonych w kompensatory mocy biernej pojemnościowej oraz zabudowa i podłączenie tych sterowniczych szaf oświetleniowych z kompensatorami mocy biernej do oświetlenia ścieżki rowerowej oraz oświetlenia ul. Raciborskiej (trzy szafy oświetleniowe
z kompensatorami) wraz z wymianą 131 szt. opraw oświetleniowych typu sodowego na oprawy typu ledowego zabudowanych na ul. Raciborskiej od wiaduktu w stronę granicy miasta (moc według załączonego projektu fotometrycznego). Należy zabudować przekaźniki w istniejących oprawach oświetlających ścieżkę rowerową (80 szt.).
c) wykonanie szafy oświetleniowej wyposażonej w kompensatory mocy biernej pojemnościowej oraz zabudowa jej i podłączenie do sieci oświetleniowej na
ul. Bratków (1 szt. szafa oświetleniowa z kompensatorami, oprawy pozostają);
d) wykonanie szafy oświetleniowej wyposażonej w kompensatory mocy biernej pojemnościowej oraz zabudowa i podłączenie jej do sieci oświetleniowej na
PL. Jana Pawła II (1 szt. szafa oświetleniowa z kompensatorami - oprawy pozostają);
e) wykonanie szaf wyposażonych w kompensatory mocy biernej pojemnościowej oraz zabudowa i podłączenie tych szaf (sama szafa oświetleniowa pozostaje - dobudowa jednie szaf wyposażonych w kompensatory mocy biernej pojemnościowej, oprawy oświetleniowe pozostają) do sieci oświetleniowych traktu rowerowo-pieszego wzdłuż rzeki Nacyny (3 szt. szaf z kompensatorami) oraz montaż karty sim w istniejącym sterowniku Owlet (zapewnienie łączności na okres gwarancji);
f) wykonanie szafy wyposażonej w kompensatory mocy biernej pojemnościowej oraz zabudowa i podłączenie jej do sieci oświetleniowej na ul. Grunwaldzkiej
(1 szt. tylko szafa z kompensatorami, oprawy pozostają);
g) zabudowa przekaźników w oprawach na ul. Grunwaldzkiej (35 szt.) oraz
ul. Budowlanych (45 szt.) – wraz z poprawną konfiguracją redukcji mocy
w systemie sterowania oświetleniem miejskim w Rybniku.
h) wybudowanie i podłączenie sterowniczych szaf oświetleniowych wraz
z kompensatorami mocy biernej (pkt a, b, c, d) oraz szaf wyposażonych w samą kompensację (pkt e, f), montaż przekaźników w oprawach na wymienionych wyżej lokalizacjach i przekazanie całości wraz z dokumentacją powykonawczą oraz schematami szaf Zamawiającemu;
i) wymiana 132 szt. (w projekcie fotometrycznym wskazano 131 szt., należy wycenić 132 szt. – dodatkowa 1 szt. oprawy o mocy 93 W) opraw typu sodowego na oprawy typu ledowego wzdłuż ul. Raciborskiej (od wiaduktu w stronę granicy miasta wraz z zabudową przekaźników, opisanych częściowo już w punkcie b)
i przekazanie całości wraz z dokumentacją powykonawczą Zamawiającemu;
j) uzyskanie wszelkich zgód, opinii i pozwoleń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia;
k) przywrócenie i uporządkowanie terenu po zakończeniu prac budowlanych;
l) utrzymanie i konserwacja wybudowanych urządzeń oświetleniowych oraz kompensatorów w okresie gwarancji;
m) Zamawiający wymaga zastosowania materiałów dopuszczonych do obrotu
i powszechnego stosowania w budownictwie;
n) Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wszystkie zezwolenia i zgody na wejście w teren oraz niezbędne wyłączenia w celu wykonania robót budowlanych;
o) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został opisany w Programie Funkcjonalno – Użytkowym;
p) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego;
q) Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia:
 Wszelkie zmiany uzgodnionych już z Zamawiającym rozwiązań technicznych
i materiałów wymagają ponownego uzgodnienia;
 Prowadzenie prac w pasie drogowym wymaga przygotowania przez Wykonawcę robót Projektu Organizacji Ruchu i uzyskania jego zatwierdzenia w tut. Wydziale Dróg;
 Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za miejsce prowadzenia robót,
w tym za bezpieczeństwo pieszych i pojazdów poruszających się w ich obrębie;
 Wszelkie roboty zanikające oraz podlegające zakryciu będą odbierane
w formie odbiorów częściowych. Po zakończeniu inwestycji Zamawiający dokona odbioru końcowego. Ustala się następujące rodzaje odbiorów:
 odbiór robót zanikających i ulegających zakryciu;
 odbiór końcowy po zakończeniu całości robót;
 odbiór pogwarancyjny;
 Wykonawca jest zobowiązany do geodezyjnej obsługi w ramach zadania, sporządzenia geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej (art. 27 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne Dz.U.2020.2052 t.j. z dnia 2020.11.19) oraz dostarczenia informacji o jej przeprowadzeniu przez podanie nr roboty geodezyjnej (KERG) zarejestrowanej w ODGK;
 Przy odbiorze końcowym Wykonawca przekaże Zamawiającemu komplet dokumentów odbiorowych wraz z dokumentacją powykonawczą;
 W okresie gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnego usunięcia wad w terminie do 14 dni od powiadomienia go przez Zamawiającego
o wadzie, jeżeli będzie to możliwe technicznie lub w innym – uzgodnionym przez strony w terminie do usunięcia wad - terminie
 Parametry oraz właściwości szaf oświetleniowych i szaf z kompensatorami mocy biernej opisane są w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (punkt 4 - Parametry szafy oświetleniowej, kompensatorów mocy biernej oraz opraw). Wykonawca musi dostosować urządzenia (szafy sterownicze, kompensatory mocy biernej do parametrów opisanych w przedmiotowym punkcie). Należy zapewnić bezpłatny sim na okres gwarancji na wszystkie szafy oświetleniowe oraz istniejący system Owlet. Jeżeli zaistniej taka okoliczność, że nie będzie możliwości zabudowy przekaźnika oprawy w samej oprawie, Wykonawca zabuduje go we wnęce słupowej (całość kosztów po stronie Wykonawcy). Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany lokalizacji zabudowy do 40 szt. przekaźników opisanych w zadaniu (we wnęce z okablowaniem lub oprawie na innej lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego).
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1: realizacja inwestycji ma za zadanie utrzymanie lub zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców oraz użytkowników dróg korzystających ulic objętych zamówieniem poprzez unowocześnienie systemu sterowania oświetleniem oraz wymianie wyeksploatowanych opraw na nowe lampy typu ledowego.
Zamawiający poniżej określa czynności w zakresie realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy
o pracę, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy:
- montaż opraw i słupów, montaż szaf oświetleniowych (praca na wysokości
z użyciem sprzętu)
- kopanie rowów przy użyciu sprzętu;
- prace łączeniowe związane z podłączeniem urządzeń oświetleniowych do instalacji oświetleniowej oraz do sieci energetycznej;
- wykonanie pomiarów wielkości elektrycznych.
W odniesieniu do Wykonawców mających siedzibę poza granicami Polski Zamawiający dopuszcza zatrudnienie pracowników na podstawie równoważnych regulacji prawnych kraju macierzystego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią mapy, program funkcjonalno-użytkowy oraz projekt fotometryczny ul. Raciborskiej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 836400,00

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1124375,60

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 836400,00

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OBI COMPLEX Rafał Zgoda

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6331950170

7.3.3) Ulica: ul. Wysoka 5

7.3.4) Miejscowość: Żory

7.3.5) Kod pocztowy: 44-240

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-04-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 836400,00

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-05-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane