Modernizacja odcinków dróg wojewódzkich i obiektów mostowych – modernizacja DW 780 w m. Kaszów
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00048907
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00048907/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-07 14:24
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1cd9323f-a986-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6772085382
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00048907 z dnia 2021-05-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja odcinków dróg wojewódzkich i obiektów mostowych – modernizacja DW 780 w m. Kaszów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000588890
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Głowackiego 56
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-085
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 124465700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: i.gesiarz@zdw.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.zdw.krakow.pl/zamowienia-publiczne/ponizej-progow-unijnych.html?view=przetarg&id=49651.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami wojewódzkimi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja odcinków dróg wojewódzkich i obiektów mostowych – modernizacja DW 780 w m. Kaszów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1cd9323f-a986-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00048907
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003467/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja DW 780 m. Kaszów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00046479/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDW-DN-4-271-13/21
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 780 wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w m. Kaszów – w podziale na zakres podstawowy zamówienia i zakres opcjonalny zamówienia. 1) Zakres podstawowy zamówienia: Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 780 (odc. 060 km 1+630 – km 2+430) w m. Kaszów. Zadanie obejmuje: - zabezpieczenie ciągłości ruchu drogowego i pieszego na czas robót (organizacja ruchu na czas robót: wykonanie i uzgodnienie projektu tymczasowej organizacji ruchu, wprowadzenie, utrzymanie, likwidacja oznakowania), - utrzymanie nawierzchni jezdni drogi wojewódzkiej nr 780 na terenie budowy w stanie niepogorszonym i zapewniającym bezpieczny ruch pojazdów od daty przejęcia terenu budowy do jej zakończenia (w zakresie utrzymania należy wykonać prace związane w szczególności z letnim utrzymaniem), - wykonanie robót budowlanych w zakresie m.in.: robót przygotowawczych i rozbiórkowych, remontu konstrukcji nawierzchni jezdni, remontu poboczy i zjazdów, remontu istniejących elementów odwodnienia, rowów, przepustów, oraz robót wykończeniowych i porządkowych, - wprowadzenie stałej organizacji ruchu (nowe oznakowanie poziome, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego), - sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej. Niniejsze stanowi zakres podstawowy zamówienia. 2) Zakres opcjonalny zamówienia: Obok wskazanego w ppkt 1 zakresu podstawowego zamówienia Zamawiający przewiduje równocześnie w ramach zastrzeganego prawa opcji dodatkowo wykonanie robót budowlanych w zakresie modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 780 (odc. 060 km 0+750 – km 1+630) w m. Kaszów. Zadanie obejmuje: - zabezpieczenie ciągłości ruchu drogowego i pieszego na czas robót (organizacja ruchu na czas robót: wykonanie i uzgodnienie projektu tymczasowej organizacji ruchu, wprowadzenie, utrzymanie, likwidacja oznakowania), - utrzymanie nawierzchni jezdni drogi wojewódzkiej nr 780 na terenie budowy w stanie niepogorszonym i zapewniającym bezpieczny ruch pojazdów od daty przejęcia terenu budowy do jej zakończenia (w zakresie utrzymania należy wykonać prace związane w szczególności z letnim utrzymaniem), - wykonanie robót budowlanych w zakresie m.in.: robót przygotowawczych i rozbiórkowych, remontu konstrukcji nawierzchni jezdni, remontu poboczy i zjazdów, remontu istniejących elementów odwodnienia, przepustów, oraz robót wykończeniowych i porządkowych, - wprowadzenie stałej organizacji ruchu (nowe oznakowanie poziome, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego), - sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej. Niniejsze stanowi zakres opcjonalny zamówienia.
Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 6 i art. 256 ustawy PZP. Postępowanie to zostało wszczęte w dniu 05.05.2021 r. na podstawie ogłoszenia o zamówieniu nr 021/BZP 00046479/01 opublikowanego w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) w dniu 05.05.2021 r. Postępowanie to prowadzone było w trybie podstawowym / wariant 1, czyli wariant bez negocjacji (art. 275 pkt 1 ustawy PZP) – dla zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne. W systemie miniPortal został utworzony przez Zamawiającego stosowny formularz tego postępowania – na potrzeby uaktywnienia funkcjonalności (modułu) składania ofert (w związku z określonym w SWZ trybem komunikacji). W ramach informacji zamieszczonych w tym formularzu zupełnie omyłkowo (na skutek nieuwagi, również z uwagi na dopiero rozpoczynanie praktyki stosowania nowej ustawy PZP) wskazano jednak niewłaściwy tryb postępowania, w którym jest ono prowadzone –postępowanie to zgodnie z informacjami zawartymi w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ prowadzone było w trybie podstawowym – wariant 1 (bez negocjacji), gdy tymczasem w miniPortalu błędnie określono, iż jest ono prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, co zostało zauważone / uświadomione w dniu 07.05.2021 r., tj. już po wszczęciu tego postępowania i utworzeniu formularza postępowania w miniPortalu. Ustalonej w ramach tworzenia formularza postępowania w miniPortalu klasyfikacji trybu prowadzenia danego postępowania nie dało się już jednak zmienić / zmodyfikować – z uwagi na ograniczenia techniczne systemu (miniPortal nie posiada funkcjonalności umożliwiającej zmianę tej informacji). Jednocześnie wyświetlająca się na stronie głównej miniPortalu (w ramach wykazu postępowań) informacja o trybie (typie) prowadzonego postępowania – w kontekście błędnego określenia tegoż na gruncie tego postępowania – może wprowadzać w błąd i potencjalnie mieć wpływ na postępowanie i implikować niedozwolone zaburzenie konkurencyjności, jako że jest to w szczególności jedno z podstawowych kryteriów (filtrów) wyszukiwania postępowań zamówieniowych w systemie miniPortal. W świetle tegoż, zaistniała w tym postępowania sytuacja – omyłkowe określenie błędnej klasyfikacji trybu postępowania w systemie miniPortal (niemożliwe do poprawy / skorygowania) – spowodowała uzasadnioną okolicznościami konieczność unieważnienia tego postępowania, jako że obarczone jest ono nieusuwalną wadą proceduralną i jego dalsze prowadzenie w tym stanie rzeczy nie jest zasadne, ponieważ w szczególności mogłoby implikować naruszenie zasady uczciwej konkurencji, do zachowania której w ramach prowadzenia postępowań zamówieniowych zobligowany jest Zamawiający. Przedmiotowa sytuacja wypełnia zatem znamiona podstaw unieważnienia postępowania przewidzianych w art. 255 pkt 6 i art. 256 ustawy PZP, a niniejsze unieważnienie dokonywane jest przed upływem terminu składania ofert określonego na gruncie tego postępowania.| 2021-05-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |