Remont istniejącej nawierzchni utwardzonej placu przy ul. Jana III Sobieskiego w Wojkowicach

Gmina Wojkowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00050199
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00050199/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-10 14:16
Lokalizacja
Wojkowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c1cb9a9e-8d53-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
6252449323
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie nawierzchni drógMalowanie nawierzchni parkingówInstalowanie znaków drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

ROMAN STAROŃKrzeszowice, PL · lot 0
306 635,58 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00050199 z dnia 2021-05-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont istniejącej nawierzchni utwardzonej placu przy ul. Jana III Sobieskiego w Wojkowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wojkowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257541

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego

1.5.2.) Miejscowość: Wojkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-580

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: 327602086

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.koltun@wojkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: wojkowice.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.wojkowice.bip.net.pl/?c=207

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont istniejącej nawierzchni utwardzonej placu przy ul. Jana III Sobieskiego w Wojkowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1cb9a9e-8d53-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00050199

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00006726/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont istniejącej nawierzchni utwardzonej placu przy ul. Sobieskiego 223a w Wojkowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00023241/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WPM.271.4.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 422124,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące remont istniejącej nawierzchni utwardzonej placu zlokalizowanego na działce nr 628/36, 628/39, 628/37 i 628/38 w Wojkowicach pomiędzy budynkami nr 221, 223A oraz 223 w rejonie ul. Jana III Sobieskiego i ul. Fabrycznej, dla których Zamawiający posiada prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Zakres prac obejmuje w szczególności następujące roboty budowlane w zakresie:
1) Demontaż istniejącej nawierzchni placu wraz z elementami stanowiącymi jego obramowanie,
2) Wykonanie:
• nowej nawierzchni placu w technologii nawierzchni rozbieralnej tj. przy użyciu płyt betonowych ażurowych i kostki brukowej betonowej,
• nowego obramowania placu i rozdzielenie rodzajów nawierzchni krawężnikami betonowymi drogowych i najazdowymi wraz z regulacją linii ich umiejscowienia,
• poprawy odwodnienia placu - zabudowę nowych wpustów ulicznych,
• remont istniejącej studni kanalizacji deszczowej – wymiana zdegradowanych elementów, studni kanalizacji deszczowej tj. kręgów betonowych, nakrywy i włazu żelbetowego.

Zestawienie powierzchni poszczególnych części zagospodarowania działek:

Lp. Opis planowanego zakresu jednostka ilość
1. istniejąca nawierzchni placu o nawierzchni be-tonowej i asfaltobetonowej m 2 1 015,5
2. planowana nawierzchnia:
- z kostki brukowej betonowej m 2 632,0
- z płyt betonowych ażurowych m 2 378,5
- uzupełnienie nawierzchni m 2 5,0

Projektowana konstrukcja placu:

nawierzchnia z kostki brukowej betonowej Holland 8 cm
nawierzchnia z płyt betonowych ażurowych 8 cm
podsypka cementowo – piaskowa 3 cm
podsypka cementowo – piaskowa 15 cm
podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 31,5/63 mm 15 cm
projektowane górne warstwy konstrukcyjne jezdni i miejsc postojowych Ʃ54 cm

Zakres robót i kolejność realizacji:
• wytyczenie rzędnych geodezyjnych,
• rozbiórka istniejących elementów placu,
• korytowanie pod utwardzenie terenu,
• zabezpieczenie kolidującego uzbrojenia podziemnego,
• wykonanie nowej podbudowy tłuczniowej,
• wykonanie nawierzchni utwardzanego placu,
• zabudowa krawężników, obrzeży,
• wymiana zdegradowanych elementów studni kanalizacji deszczowej,
• zabudowa nowych wpustów ulicznych wraz z przyłączami,
• prace wykończeniowe,
• uzupełnienie nawierzchni asfaltobetonowej jezdni wzdłuż wymienianego istniejącego krawężnika.
Wykaz istniejących obiektów budowlanych:
• sieć gazowa niskiego ciśnienia,
• sieć ciepłownicza
• sieć teletechniczna własności Orange Polska S.A. i Netia S.A.
• kanalizacja deszczowa.
Roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną - projekt budowlano architektoniczny drogowy, projekt wykonawczy drogowy, dokumentacja formalno-prawna, w tym: informacja o braku sprzeciwu do rozpoczęcia zamierzenia budowlanego, zgłoszenie robót budowlanych, zgoda Wspólnoty Mieszkaniowej, wywiady branżowe, wypis z miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Wojkowice, akceptacja koncepcji, opinia geotechniczna oraz projekt czasowej organizacji ruch (ORT), projekt stałej (docelowej) organizacji ruchu (DOR), Specyfikacja Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), uzgodnienia, przedmiar robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja techniczna.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233270-2 - Malowanie nawierzchni parkingów

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 306635,58

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 427640,89

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 306635,58

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Budowlana BRUKMAN Roman Staroń

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6761539572

7.3.3) Ulica: Krakowska 212

7.3.4) Miejscowość: Krzeszowice

7.3.5) Kod pocztowy: 32-065

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty brukarskie, wykonanie oznakowania poziomego - na dzień składania ofert Wykonawcy nie jest znany podmiot, któremu zostaną powierzone roboty

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 306635,58

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 98 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-05-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane