Remont instalacji centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych przy ul. Chełmońskiego 4A-D w Międzyrzeczu i ul. Okopowej 6 A-C w Sulęcinie
Agencja Mienia Wojskowego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00051157
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00051157/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-11 12:58
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-95492d51-a0f3-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5261038122
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00051157 z dnia 2021-05-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont instalacji centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych przy ul. Chełmońskiego 4A-D w Międzyrzeczu i ul. Okopowej 6 A-C w Sulęcinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Agencja Mienia Wojskowego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 011263946
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowowiejska 26A
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-911
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 684119610
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp.zg@amw.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://amw.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://amw.eb2b.com.pl/open-auctions.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie mieniem Skarbu Państwa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont instalacji centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych przy ul. Chełmońskiego 4A-D w Międzyrzeczu i ul. Okopowej 6 A-C w Sulęcinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-95492d51-a0f3-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00051157
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001874/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.137 A04 Remont instalacji centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym w Międzyrzeczu przy ul. Chełmońskiego 4A-D - OR Zielona Góra
1.1.138 A06 Remont instalacji centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym w Sulęcinie ul. Okopowa 6A-C - OR Zielona Góra
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00036295/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP-OZ.2610.86.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 572244,75 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 572244,75 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 - remont instalacji centralnego ogrzewania z wymianą kotłów gazowychw budynku przy ul. Chełmońskiego 4A-D w Międzyrzeczu.
Stan istniejący:
Budynek mieszkalny 40-lokalowy, 4-kondygnacyjny, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 2326 m2. Każdy lokal mieszkalny wyposażony jest w gazowy dwufunkcyjny kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania typ MiniMax Turbo GCO-DP-21-03 firmy Termet o mocy cieplnej 7-21 kW. W części piwnicznej znajduje się kocioł typu j.w. przeznaczony do ogrzewania części wspólnych budynku. Spaliny systemem rur koncentrycznych odprowadzane są do komina Schiedel typu Quadro. Do jednego komina podłączone są 4 kotły (po jednym na każdej kondygnacji w lokalach).
Stan docelowy:
Przewiduje się wymianę istniejących kotłów na nowe kondensacyjne wraz z wymianą czopuchów (rur koncentrycznych odprowadzających spaliny z kotła do komina) w lokalach mieszkalnych i piwnicy – razem 41 szt. Kotły należy przyłączyć do istniejących kominów Schiedel typu Quadro. Wykonawca wykona przegląd drożności kominów spalinowych. Instalacja gazu, wod-kan i c.o. pozostaje bez zmian – należy tylko dokonać przyłączeń instalacji do nowego kotła.
Wykonawca przez cały okres gwarancji (36 m-cy) będzie wykonywał przeglądy serwisowe kotłów minimum raz do roku. W przypadku braku możliwości wejścia do lokalu, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dowód z co najmniej dwukrotnej próby wejścia do lokalu w postaci protokołów z próby wejścia do lokalu zawierających datę, potwierdzonych przez administratora budynku. W tym przypadku Zamawiający może zwolnić Wykonawcę z obowiązku przeglądu kotła w tym lokalu.
Wymagania dotyczące parametrów technicznych montowanych kotłów.
- Gazowy, dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny przystosowany do spalania gazu GZ50;
- Zakres nominalnej mocy grzewczej przy 80/600C: modulowana do min. 21 kW;
- Modulowany palnik gazowy wykonany ze stali nierdzewnej;
- Wymiennik c.w.u. wykonany ze stali nierdzewnej;
- Dostosowany do zbiorczego podłączenia (4-ch urządzeń - po jednym na każdej kondygnacji) do istniejącego komina spalinowego Schiedel Quadro;
- System rur koncentrycznych odprowadzających spaliny z kotła do komina (czopuch) wykonać z kształtek systemowych przeznaczonych do danego typu kotła (zastosować trójnik rewizyjny z króćcami pomiarowymi);
- Termostat pokojowy naścienny z możliwością programowania tygodniowego montować
w miejscu istniejącego (pokój );
- Zastosowane materiały winny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2020r. poz. 1333).
Wymagania i uwagi Zamawiającego:
- Wykonawca (bądź osoby zatrudnione przez Wykonawcę) będzie posiadać kwalifikacje zawodowe dotyczące eksploatacji, konserwacji instalacji i urządzeń przyporządkowanych do I i III Grupy w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. Nr 89, poz. 828 z późn. zm.).
- Brak wymagań dotyczących zatrudnienia pracownika na umowę o pracę.
- Wykonawca udzieli 36 miesięcy gwarancji na wykonane roboty .
- Zdemontowane materiały należy zutylizować, zgodnie z Ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 701 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2020 r., poz. 10).
- Wykonawca w okresie gwarancji serwisuje dwufunkcyjne kotły gazowe zgodnie
z warunkami producenta, przynajmniej raz do roku. Protokoły z przeglądów serwisowych Wykonawca prześle na adres Zamawiającego w Zielonej Górze, ul. Zjednoczenia 104 do dnia: 30.04.2022r., 30.04.2023r., 30.04.2024r.
- Wykonawca zamontuje kotły producenta, którego autoryzowany serwis dostępny jest
w odległości nie większej niż 40 km od miejscowości Międzyrzecz.
- Wykonawca zamontuje kotły, których części zamienne są dostępne, a koszt ich zakupu nie przekracza średnich cen rynkowych ( w odniesieniu do cen części innych producentów)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
4.5.5.) Wartość części: 304701,75 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 - remont instalacji centralnego ogrzewania z wymianą kotłów gazowych w budynku przy ul. Okopowej 6A-D w SulęcinieStan istniejący:
Budynek mieszkalny 36-lokalowy, 4-kondygnacyjny, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 2386,24 m2. Każdy lokal mieszkalny wyposażony jest w gazowy dwufunkcyjny kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania typ MiniMax Turbo GCO-DP-21-03 firmy Termet o mocy cieplnej 7-21 kW. Spaliny systemem rur koncentrycznych odprowadzane są do komina Schiedel Multi 25. Do jednego komina podłączone są 4 kotły (po jednym na każdej kondygnacji w lokalach).
Stan docelowy:
Przewiduje się wymianę istniejących kotłów na nowe kondensacyjne wraz z wymianą czopuchów (rur koncentrycznych odprowadzających spaliny z kotła do komina) w lokalach mieszkalnych – razem 36 szt. Kotły należy przyłączyć do istniejących kominów Schiedel Multi 25. Wykonawca wykona przegląd drożności kominów spalinowych. Instalacja gazu, wod-kan i c.o. pozostaje bez zmian – należy tylko dokonać przyłączeń instalacji do nowego kotła.
Wykonawca przez cały okres gwarancji (36 m-cy) będzie wykonywał przeglądy serwisowe kotłów minimum raz do roku. W przypadku braku możliwości wejścia do lokalu, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dowód z co najmniej dwukrotnej próby wejścia do lokalu w postaci protokołów z próby wejścia do lokalu zawierających datę, potwierdzonych przez administratora budynku. W tym przypadku Zamawiający może zwolnić Wykonawcę z obowiązku przeglądu kotła w tym lokalu.
Wymagania dotyczące parametrów technicznych montowanych kotłów.
- Gazowy, dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny przystosowany do spalania gazu GZ50;
- Zakres nominalnej mocy grzewczej przy 80/600C: modulowana do min. 21 kW;
- Modulowany palnik gazowy wykonany ze stali nierdzewnej;
- Wymiennik c.w.u. wykonany ze stali nierdzewnej;
- Dostosowany do zbiorczego podłączenia (4-ch urządzeń - po jednym na każdej kondygnacji) do istniejącego komina spalinowego Schiedel Multi 5;
- System rur koncentrycznych odprowadzających spaliny z kotła do komina (czopuch) wykonać z kształtek systemowych przeznaczonych do danego typu kotła (zastosować trójnik rewizyjny z króćcami pomiarowymi);
- Termostat pokojowy naścienny z możliwością programowania tygodniowego montować
w miejscu istniejącego (pokój );
- Zastosowane materiały winny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2020r. poz. 1333).
Wymagania i uwagi Zamawiającego:
- Wykonawca (bądź osoby zatrudnione przez Wykonawcę) będzie posiadać kwalifikacje zawodowe dotyczące eksploatacji, konserwacji instalacji i urządzeń przyporządkowanych do I i III Grupy w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. Nr 89, poz. 828 z późn. zm.).
- Brak wymagań dotyczących zatrudnienia pracownika na umowę o pracę.
- Wykonawca udzieli 36 miesięcy gwarancji na wykonane roboty .
- Zdemontowane materiały należy zutylizować, zgodnie z Ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 701 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2020 r., poz. 10).
- Wykonawca w okresie gwarancji serwisuje dwufunkcyjne kotły gazowe zgodnie
z warunkami producenta, przynajmniej raz do roku. Protokoły z przeglądów serwisowych Wykonawca prześle na adres Zamawiającego w Zielonej Górze, ul. Zjednoczenia 104 do dnia: 30.04.2022r., 30.04.2023r., 30.04.2024r.
- Wykonawca zamontuje kotły producenta, którego autoryzowany serwis dostępny jest
w odległości nie większej niż 40 km od miejscowości Sulęcin.
- Wykonawca zamontuje kotły, których części zamienne są dostępne, a koszt ich zakupu nie przekracza średnich cen rynkowych ( w odniesieniu do cen części innych producentów).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
4.5.5.) Wartość części: 267543,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu złożono dwie oferty. Wszystkie oferty zostały odrzucone. Ofertę Wykonawcy PW TAD – DAN Daniej Piejko odrzucono na podst. art. 226 ust. 1 pkt 3) ustawy, ofertę Wykonawcy EKO – TECH Karol Słomski odrzucono na podst. art. 226 ust. 1 pkt 8) ustawy.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu złożono dwie oferty. Wszystkie oferty zostały odrzucone. Ofertę Wykonawcy PW TAD – DAN Daniej Piejko odrzucono na podst. art. 226 ust. 1 pkt 3) ustawy, ofertę Wykonawcy EKO – TECH Karol Słomski odrzucono na podst. art. 226 ust. 1 pkt 8) ustawy.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2021-05-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |