Budowa drogi gminnej w m. Kamienica
GMINA KAZIMIERZ BISKUPI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00052197
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00052197/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-12 11:08
- Lokalizacja
- Kazimierz Biskupi, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-815d094d-990b-11eb-90e5-2aec432e2be5
- Identyfikator
- 6652866272
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00052197 z dnia 2021-05-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej w m. Kamienica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kazimierz Biskupi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019102
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Kazimierz Biskupi
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-530
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kazimierz-biskupi.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip3.wokiss.pl/kazimierzbiskupi/bip/zamowienia-publiczne.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip3.wokiss.pl/kazimierzbiskupi/bip/zamowienia-publiczne.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej w m. Kamienica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-815d094d-990b-11eb-90e5-2aec432e2be5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00052197
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001390/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa drogi gminnej w m. Kamienica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INR.271.5.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi gminnej w m. Kamienica w zakresie rozbudowy drogi o nawierzchni z mieszanek mineralno-asfaltowych o długości ok. 2,05 km wraz z jednostronnym chodnikiem o długości ok 1,96 km, oświetleniem ulicznym oraz elementami odwodnienia.
Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.
roboty przygotowawcze;
roboty ziemne;
odwodnienie
elementy ulic: krawężniki, obrzeża, ławy
nawierzchnie jezdni z MMA
nawierzchnie zjazdów i zatok autobusowych
nawierzchnie chodników
wykonanie oświetlenia ulicznego i oświetlenia przejść dla pieszych
wykonanie oznakowania aktywnego na przejściu dla pieszych oraz radaru ze znakiem/tablicą zmiennej treści (aktywną) informującą o prędkości ruchu
wykonanie tablic informacyjnych
oznakowanie pionowe;
roboty wykończeniowe i towarzyszące;
inwentaryzacja powykonawcza.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34922100-7 - Oznakowanie drogowe
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Decyzja o unieważnieniu postępowania została podjęta w wyniku stwierdzenia Zamawiającego niemożliwej do usunięcia wady postępowania uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie Zamówienia publicznego. W dniach 20 - 21.04.2021 r. do Zamawiającego wpłynęły zapytania do SWZ. Termin składania ofert w niniejszym postępowaniu upływał w dniu 26.04.2021 r. (poniedziałek). Art. 284 ust. 2 ustawy Pzp stanowi, że: „Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert albo ofert podlegających negocjacjom, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści odpowiednio SWZ albo opisu potrzeb i wymagań wpłynął do zamawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert albo ofert podlegających negocjacjom.”Zamawiający po konsultacjach z autorem projektu technicznego budowy drogi gminnej w m. Kamienica, w dniu 23.04.2021 r. (piątek) udzielił odpowiedzi na wszystkie zapytania. Chcąc wypełnić punkt art. 284 ust. 3 ustawy Pzp oraz zapisy art. 8 ust. 4 i 5 ustawy Pzp, które mówią, że: „Termin obejmujący dwa lub więcej dni zawiera co najmniej dwa dni robocze. Dniem roboczym nie jest dzień uznany ustawowo za wolny od pracy oraz sobota”, Zamawiający kilka razy próbował przedłużyć termin składania ofert, lecz z przyczyn technicznych na Platformie e-Zamówienia nie było to możliwe.
W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia Zamawiający nie mógł wypełnić obowiązku zachowania dwóch dni roboczych, dlatego też zachodzi przesłanka wynikająca z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, a mianowicie unieważnienie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, w przypadku dokonania przez Zamawiającego czynności lub zaniechania dokonania czynności z naruszeniem przepisów ustawy, które miało lub mogło mieć wpływ na wynik postępowania.
Przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 6 ustawy Pzp składa się z okoliczności, których łączne wystąpienie skutkuje koniecznością zastosowania tego przepisu. Po pierwsze musi wystąpić naruszenie przepisów ustawy regulujących udzielenie zamówienia (wada). Po drugie wada ta ma skutkować niemożliwością zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Po trzecie wada ta musi być niemożliwa do usunięcia. Stwierdzić należy, że w przedmiotowym postępowaniu wystąpiły wszystkie wskazane wyżej okoliczności.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 8
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5214247,75
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7019658,88
| 2021-05-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |