Remont, nadbudowa dachu, rozbudowa, termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Paniewie wraz z montażem instalacji PV i budową zbiornika szczelnego na nieczystości

Gmina Topólka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00053220
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00053220/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-13 08:27
Lokalizacja
Topólka, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c172d1f5-9184-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
8891491184
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneInstalacje słonecznePompy grzewczeRoboty sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie wentylacjiUsługi usuwania ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY S.C., BŁASZCZYK JAN, BŁASZCZYK CEZARYWłocławek, PL · lot 0
2 541 114,72 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00053220 z dnia 2021-05-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont, nadbudowa dachu, rozbudowa, termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Paniewie wraz z montażem instalacji PV i budową zbiornika szczelnego na nieczystości

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Topólka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866689

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Topólka 22

1.5.2.) Miejscowość: Topólka

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-875

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 54 2869555

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: nieruchomosci@topolka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.topolka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.topolka.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont, nadbudowa dachu, rozbudowa, termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Paniewie wraz z montażem instalacji PV i budową zbiornika szczelnego na nieczystości

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c172d1f5-9184-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00053220

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003282/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Remont, nadbudowa dachu, rozbudowa, termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Paniewie wraz z montażem instalacji PV i budową zbiornika szczelnego na nieczystości

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00025426/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGiP.271.04.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie, nadbudowie dachu, rozbudowie, termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Paniewie wraz z montażem instalacji PV i budową zbiornika szczelnego na nieczystości.
Budynek objęty projektem przeznaczony jest na cele edukacyjne – tak jak obecnie, po realizacji projektu funkcjonować w nim będzie ośmioklasowa Szkoła Podstawowa w Paniewie z oddziałami przedszkolnymi. Budynek Szkoły Podstawowej znajduje się na dz. nr 139/2 w obrębie geodezyjnym Paniewo w miejscowości Paniewo, gm. Topólka, zlokalizowany pod adresem: Paniewo 18, 87-875 Topólka, złożony z trzech połączonych ze sobą segmentów. Projekt nie przewiduje zmiany funkcjonalności istniejących pomieszczeń budynku szkoły, natomiast uwzględnia rozbudowę łącznika o dodatkowe pomieszczenia szatni. W wyniku realizacji projektu poddasze najstarszego segmentu budynku szkoły będzie nieużytkowe (likwidacja dotychczasowego lokalu mieszkalnego usytuowanego na poddaszu).

Budynek użyteczności publicznej pełniący funkcję budynku Szkoły Podstawowej, złożony z trzech połączonych ze sobą segmentów, w którym planuje się remont, nadbudowę dachu, rozbudowę łącznika o dodatkowe pomieszczenia szatni, termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Paniewie wraz z montażem instalacji PV i budową zbiornika szczelnego na nieczystości.
Realizacja projektu nie powoduje zmiany funkcji poszczególnych pomieszczeń budynku, z wyjątkiem poddasza budynku głównego, gdzie w wyniku przeprowadzonych prac zlikwidowany zostanie obecny lokal mieszkalny. W ramach projektowanej rozbudowy w budynku powstanie szatnia dla uczniów (obecnie w budynku szatnia nie funkcjonowała w odrębnym pomieszczeniu-zlokalizowana była w ciągu komunikacyjnym parteru szkoły). Zaprojektowaną szatnię zlokalizowano w rozbudowanej w ramach projektu części łącznika. W szatni wydzielone zostaną za pomocą krat 3 boksy. Każdy z boksów będzie posiadał odrębne zamykane wejście.
Najstarszy budynek posiada dwie kondygnacje i poddasze, które obecnie jest częściowo użytkowe, dach czterospadowy o kącie nachylenia połaci 40° z niesymetrycznie umieszczonymi lukarnami, utworzonymi na potrzeby zaadaptowanego na poddaszu mieszkania.
Budynek sali gimnastycznej posiada stropodach monolityczny żelbetowy z jednostronnym spadkiem 3°, ściany zewnętrzne najprawdopodobniej z gazobetonu, ściany wewnętrzne działowe z cegły kratówki, stolarka okienna typowa dla obiektu szkolnego.
Z uwagi na potrzebę poprawy komunikacji pomiędzy obydwoma budynkami, został wybudowany niewielki łącznik (korytarz), niepodpiwniczony, jednokondygnacyjny, kryty dachem dwuspadowym o kącie nachylenia połaci 40°.
W projekcie uwzględniono także wykonanie głównego wejścia do budynku usytuowanego z tyłu budynku wraz ze schodami wejściowymi, wykonanie chodnika prowadzącego do nowego wejścia oraz wykonanie opaski wokół budynku.
Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dostępność budynku dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich zapewni m.in. pochylnia zaprojektowana obok tylnych schodów wejściowych do budynku.
Szczegółowe parametry obiektu - stan projektowany zostały określone w dokumentacji projektowej stanowiącej integralny załącznik do niniejszego wniosku.
Inwestycja realizowana jest w oparciu o decyzję pozwolenia na budowę nr 21/2021 z dnia 26.02.2021 r.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji określone zostały w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarze robót budowlanych – Załącznik nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Podstawą do określenia ceny ryczałtowej za przedmiot zamówienia jest dokumentacja projektowa oraz ilości robót wynikające z tej dokumentacji. UWAGA: Przedmiar robót ma charakter pomocniczy.
Zastosowane w specyfikacji określenie przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę ma na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia, należy rozumieć je jako przykładowe i rozpatrywać łącznie z wyrazem „lub równoważny” pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
2. Zamówienie dofinansowane z projektu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.
3. Szczegółowe obowiązki wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego - Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4. Minimalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 5 lat, maksymalny okres gwarancji i rękojmi wynosi 7 lat. Okres udzielonej gwarancji i rękojmi jest w przedmiotowym postępowaniu kryterium oceny ofert.
5. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 pzp:
Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy: „Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem” (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320), dotyczących:
- robót przygotowawczych, rozbiórkowych, instalacyjnych, wykończeniowych, montażowych wykonywanych przez pracowników fizycznych.
W celu weryfikacji zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w szczególności: oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracowników na podstawie umowy o pracę wraz z imiennym wykazem osób zatrudnionych przy realizacji przedmiotowego zamówienia zawierającym informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika.

Powyższe zostanie przekazane Zamawiającemu najpóźniej w dniu zawarcia umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od wykonawcy w każdym czasie realizacji przedmiotu zamówienia poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika.

W przypadku konieczności wprowadzenia zmian w składzie zespołu wykonującego prace Wykonawca powiadomi o tym fakcie Zamawiającego.

W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy lub podwykonawcy, odnośnie spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wskazane powyżej.

W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09332000-5 - Instalacje słoneczne

42511110-5 - Pompy grzewcze

45232460-4 - Roboty sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

90410000-4 - Usługi usuwania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2541114,72

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3388000,00

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2541114,72

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Remontowo - Budowlany Jan i Cezary Błaszczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8882343969

7.3.3) Ulica: Planty 61

7.3.4) Miejscowość: Włocławek

7.3.5) Kod pocztowy: 87-800

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2541114,72

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-12-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-05-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane