Zagospodarowanie Strefy Śródmieścia Miasta Gniezna - Dolina Pojednania
Miasto Gniezno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00054404
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00054404/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-13 17:02
- Lokalizacja
- Gniezno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0916d01e-96bc-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 7841001591
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00054404 z dnia 2021-05-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie Strefy Śródmieścia Miasta Gniezna - Dolina Pojednania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gniezno
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Gnieźnie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 630189018
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lecha 6
1.5.2.) Miejscowość: Gniezno
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-200
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mariusz.aleksiewicz@gniezno.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gniezno.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagospodarowanie Strefy Śródmieścia Miasta Gniezna - Dolina Pojednania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0916d01e-96bc-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00054404
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000868/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Zagospodarowanie Strefy Śródmieścia Miasta Gniezna - Dolina Pojednania
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WD.271.3.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Zagospodarowanie Strefy Śródmieścia Miasta Gniezna - Dolina
Pojednania. 2. Zakres robót budowlanych w ramach zamówienia obejmuje wykonanie:1)
Usunięcie drzew i krzewów2) Prace pielęgnacyjne w koronach drzew3) Prace demontażowe4)
Remont schodów5) Wykonanie prac instalacyjnych i montażowych 6) Wykonanie nowych i
remont nawierzchni istniejących7) Montaż małej architektury8) Budowa placu zabaw i siłowni
zewnętrznej9) Wykonanie zieleni10) Prace porządkowe3. Szczegółowy opis przedmiotu
zamówienia znajduje się w załączniku nr 9 do SWZ (Dokumentacja projektowa, specyfikacje
techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych). Opisany dokumentacją projektową zakres
dotyczący budowy fontanny został już wykonany w roku 2018 i nie podlega wycenie w ramach
niniejszego zamówienia. W przedmiarach powyższy zakres został skorygowany. Wykonana
została również ławka półokrągła przy fontannie oraz półkolisty plac przy fontannie z płyt
granitowych. Załącznik nr 9 do SWZ zawiera zaktualizowane wytyczne w zakresie wycinek
drzew oraz organizacji placu budowy, które należy wziąć pod uwagę przy wycenie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212120-3 - Roboty budowlane w zakresie parków tematycznych
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 260 ust. 2 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) zwanej dalej „ustawą Pzp”, niniejsze postępowanie zostało unieważnione na postawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. Zgodnie z cytowanym przepisem Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 3 oferty. Oferta z najniższą ceną została wyceniona na 2.751.161,56 zł brutto. Zamawiający w dniu 06.05.2021 r. na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp podał kwotę, którą ma zamiar przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 1.700.000,00 zł.
Wobec powyższego Zamawiający obowiązany jest unieważnić postępowanie, ponieważ najniższa cena jest wyższa od kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć budżetu w celu zabezpieczenia środków finansowych dla realizacji zakresu rzeczowego opisanego w specyfikacji warunków zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
| 2021-05-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |