Przebudowa osady leśnej Szabda II
NADLEŚNICTWO BRODNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00054993
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00054993/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-14 11:48
- Lokalizacja
- Brodnica, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2abaa0b4-a35a-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8740005607
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00054993 z dnia 2021-05-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa osady leśnej Szabda II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO BRODNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870529994
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Sądowa 16
1.5.2.) Miejscowość: Brodnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: brodnica@torun.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://brodnica.torun.lasy.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://brodnica.torun.lasy.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa osady leśnej Szabda II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2abaa0b4-a35a-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00054993
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00038620/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.2710.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 650000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku mieszkalno-biurowego.
Osada Szabda
Przedmiotem zadania jest przebudowa i remont budynku mieszkalnego (leśniczówki) na działce nr 7247/4 – obręb Szabda.
Niniejszym opracowaniem objęto również lokalizację osłony śmietnikowej, dojścia, dojazdy, miejsca postojowe.
Dane techniczne budynku:
1. Powierzchnia zabudowy – 152,51 m2
2. Powierzchnia użytkowa - 152,45 m2
3. Powierzchnia całkowita - 346,02 m2
4. Kubatura - 879,98 m3
PROJEKTOWANY ZAKRES ROBÓT
Zakres robót piwnic:
- wykonanie wentylacji nawiewnej i wywiewnej pomieszczenia
- wymiana istniejącego wsypu na stalowy z ociepleniem
- oczyszczenie sufitu, ścian i posadzki betonowej
- uzupełnienie posadzki betonowej zaprawą wyrównującą cementową
- wykonanie tynków wewnętrznych cementowo - wapiennych
- malowanie ścian i sufitu emulsją zewnętrzną
- ułożenie posadzki z płytek ceramicznych wraz z cokołem
- wymiana schodów zejściowych na stalowe z blachy ryflowanej
- zamontowanie obustronnej balustrady stalowej
- wymiana stolarki okiennej
- wymiana stolarki drzwiowej
Zakres robót przyziemia:
- demontaż boazerii i okładzin ściennych
- demontaż podłóg
- poszerzenie wskazanych otworów drzwiowych
- nad otworami drzwiowymi zamontować nadproża prefabrykowane
- nad otworami okiennymi zamontować nadproża prefabrykowane
- wydzielenie toalety w części kancelarii
- obicie ścian werandy płytami G-K na stelażu
- uzupełnienie izolacji termicznej ścian werandy od wewnątrz
- ułożenie podłóg z deski podłogowej lakierowanej o gr. 13 mm
- ułożenie płytek ściennych w kuchni, łazience, wc, spiżarce
- ułożenie płytek podłogowych gr. 9 mm
- wykonanie nowych tynków na projektowanych przekuciach i ścianach
- wykonanie gładzi gipsowych ściennych i sufitowych (dwukrotnie w celu
wyrównania podłoża)
- malowanie ścian emulsją wewnętrzną w kolorze
- wykonanie tynków mozaikowych do wysokości 150 cm
w pomieszczeniu kancelarii, werandach, komunikacji i klatce schodowej)
- malowanie sufitów w kolorze białym
- wymiana stolarki okiennej
- wymiana stolarki drzwiowej
Zakres robót poddasza:
- demontaż boazerii
- demontaż podłóg
- demontaż części ścianek działowych
- wykonanie nowych ścianek działowych lekkich z płyt G-K na stelażu
- zamontowanie na całości podłóg płyt OSB NRO gr. 30 mm
- wymiana schodów na poddasze
- uzupełnienie izolacji termicznej ścian poddasza i podłóg
- ułożenie podłóg z paneli podłogowych AC5 gr. 9 mm
- malowanie ścian emulsją wewnętrzną w kolorze
- malowanie sufitów
- zamontowanie obustronnej balustrady drewnianej
- wymiana stolarki okiennej
- wymiana stolarki drzwiowej
- wykonanie izolacji pomieszczeń (włączyć do przewodów wentylacyjnych lub
wyprowadzić rurami spiro poprzez poddasze nieużytkowe ponad dach)
- zaimpregnować konstrukcję dachu i deskowanie środkami
grzybobójczymi i owodobójczymi
Zakres robót pokrycia dachu:
- demontaż istniejącego pokrycia dachu
- demontaż istniejących obróbek dekarskich
- demontaż orynnowania
- przemurowanie istniejącego komina wentylacyjnego
- udrożnienie komina
- podłączenie pomieszczeń do przewodów wentylacyjnych
- zamontowanie nowych obróbek dekarskich z blachy powlekanej
- zamontowanie orynnowania z blachy powlekanej w kolorze
- zamontowanie papy izolacyjnej na istn. podłożu
- zamontowanie łat i kontrłat
- zamontowanie pokrycia dachu z blachodachówki z grubym tłoczeniem przypominającą kształt dachówki ceramicznej w kolorze czerwono – pomarańczowym
- zamontowanie systemowych przewodów wentylacyjnych z pomieszczeń poddasza
- zamontowanie ławy kominiarskiej
- zamontowanie włazu dla kominiarza
- zamontowanie płotków śniegowych "grzebień"
Zakres robót zewnętrznych, elewacja:
- wymiana pokrycia dachu, obróbek, orynnowania (zgodnie z zakresem rzutu dachu)
- naprawa elewacji poprzez szpachlowanie z siatką elewacyjną
- wykonanie tynku cienkowarstwowego silikatowego barwionego w masie
- wymiana płytek schodowych na wszystkich wejściach do budynku
3.2. Szczegółowy zakres prac określa dokumentacja projektowa stanowiąca integralną część SWZ (Załącznik nr 3).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Jedyna złożona oferta podlega odrzuceniu z uwagi na fakt, iż w rozdziale 12 pkt 4 SWZ Zamawiający wymagał, aby Wykonawcy złożyli w terminie składania ofert ofertę, na którą składa się formularz oferty oraz kosztorys ofertowy. Wymóg złożenia kosztorysu wynika z przyjęcia formuły wynagrodzenia kosztorysowego. Wykonawca do oferty nie załączył kosztorysu ofertowego. Oferta Wykonawcy zostaje odrzucona na podstawieart. 226 ust. 1 pkt 5 w zw. z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Przepis art. 255 pkt 2 nakazuje zamawiającemu unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie włożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.. Na mocy odesłania z art. 266 PZP, regulacja art. 255 znajduje zastosowanie również do postępowań o wartości mniejszej niż progi unijne, uregulowanych w Dziale III PZP.
W świetle powyższego unieważnienie Postępowania na podstawie art. 255 pkt. 2 PZP w zw. z art. 266 PZP jest konieczne i uzasadnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 750000
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 749997
| 2021-05-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |