Przebudowa amfiteatru w Parku Wolności

Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00056560
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00056560/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-17 14:14
Lokalizacja
Pabianice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-de97626f-8dfc-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
7311962756
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaFundamentowanie drógBetonowanie konstrukcjiRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00056560 z dnia 2021-05-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa amfiteatru w Parku Wolności

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zamkowa 16

1.5.2.) Miejscowość: Pabianice

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@um.pabianice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.um.pabianice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.bip.um.pabianice.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa amfiteatru w Parku Wolności

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de97626f-8dfc-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00056560

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000829/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Poprawa infrastruktury rekreacyjno- sportowej i technicznej miasta- Przebudowa amfiteatru i nawierzchni na Górce Aktywności w Parku Wolności

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00023311/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1631173,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest:
Przebudowa amfiteatru w Parku Wolności
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
Przebudowę budowli użyteczności publicznej – amfiteatru o łącznej powierzchni zabudowy
1902,8 m2 w Parku Wolności przy ul. Łaskiej 114 w Pabianicach, w tym:
1) budowę widowni oraz przebudowę sceny,
2) wykonanie placu utwardzonego z kostki brukowej,
3) wykonanie trawników,
4) poszerzenie drogi dojazdowej do sceny,
5) przebudowę instalacji energetycznej ze zmianą lokalizacji lamp oświetleniowych,
6) lokalizację skrzynki elektroenergetycznej,
7) zakup i montaż plastikowych siedzisk na widowni,
8) montaż elementów małej architektury (kamiene kule, balustrady, kosze na odpady).
4.3. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV):
45233000, 45112000, 45111000, 45111000, 45233222, 45233320-8, 45233000,
45233320, 45000000-7, 45262311-4, 45421000-4, 45311100-1.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ.
Składają się na niego następujące dokumenty:
1) projekt architektoniczno-budowlany przebudowy amfiteatru, w tym:
a) część architektoniczna
b) część elektryczna
c) część konstrukcyjna;
2) projekt wykonawczy przebudowy amfiteatru
3) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
4) przedmiar robót
Uwaga: Zakres zamówienia nie objemuje opisanych w dokumentacji robót związanych
z rozbiórką widowni oraz usunięciem drzew I krzewów (zakres ten został wcześniej
wykonany przez Zamawiającego).
4.5. Szczególne wymagania i wytyczne dla Wykonawcy.
Teren robót jest parkiem miejskim, dlatego też Wykonawca zobowiązany jest zachować
pełną staranność przy wygrodzeniu terenu robót oraz wykonywaniu robót w celu
zachowania warunków pełnego bezpieczeństwa dla osób postronych poruszających się po
parku oraz zachowania dbałości o otoczenie terenu prowadzonych robót.
4.6. Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych,
specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych,
o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć,
że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen
technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując
dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w
dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i
odbioru robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i
określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard.
Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach
technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób
nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały
równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane
przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie
etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają
równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy
wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez
zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie
wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w
szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że
roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają
wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez
jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę
jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub
cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub
warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty
wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje
także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną
producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub
sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak
dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany
Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi
spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny
ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący
na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o
konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to
osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności
wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
4.7. Wymagania dotyczące dostępności.
Przebudowę amfiteatru wraz z towarzyszącą infrestrukturą, tj. przebudową sceny
widowiskowej, widowni, placu utwardzonego przed sceną, cięgów komunikacyjnych oraz
niezbędnych urządzeń budowlanych, służacych do organizowania imprez artystycznych,
rozrywkowych, okolicznościowych, możliwych do zorganizowania na wolnym powietrzu,
zaprojektowano z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Wejście na scenę osobom
niepełnosprawnym zapewniono dzięki pochylni, na widowni przewidziono miejsca na
poziomie “0” dla osób niepełnosprawnych.
4.8. Gwarancja.
Długość okresu gwarancji na roboty budowlane oraz zamontowane materiały
i urządzenia - stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający określa go na okres
w przedziale od 36 miesięcy (termin minimalny) do 60 miesięcy (termin maksymalny).
Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne
wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych – niezależnie od
uprawnień z tytułu gwarancji.
4.9. Ubezpieczenie.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
ważne przez cały okres realizcji robót w ramach niniejszego zamówienia w wysokości nie
mniejszej niż: 1 500 000 zł (słownie: jeden milion pięćset złotych).
4.10. Przedmiotowe środki dowodowe.
Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków
dowodowych.
4.11. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z następujących
względów:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót funkcjonalnie ze sobą związanych.
Rozdzielenie robót groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi
związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy robót
wykonywanych przez różnych wykonawców.
2) Przy tego typu robotach (równoległe wykonywanie prac z różnych branż) nie ma
możliwości jednoznacznego określenia zasad odpowiedzialności za jeden plac
budowy (przekazany byłby równolegle wielu wykonawcom). Nie jest także
możliwe rozgraniczenie odpowiedzialności wielu kierowników budowy.
3) Przy tego typu robotach wykonywanych przez różnych wykonawców opóźnienie
jednego z wykonawców wpłynęłoby negatywnie na terminowość wykonania innych
elementów inwestycji – zależnych od terminowego wykonania prac przez innego
Wykonawcę.
Reasumując, Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na
to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi
kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych
wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie
zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia
podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem
przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 2) ustawy Pzp w związku z art. 266 ustawy Pzp, ponieważ wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegały odrzuceniu.
W niniejszym postępowaniu w terminie składania ofert wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez Wykonawcę: BRAT-BUD P.P.H.U. Krzysztof Półbrat ul. Gliniana 34, 91-336 Łódź, która została odrzucona w oparciu art. 226 ust. 1 pkt 3) w zw. z art. 266 i w zw. z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp i art. 226 ust. 1 pkt 5) w zw. z art. 7 pkt 29) ustawy Pzp i postanowieniami rozdziału 11, pkt 11.10 SWZ.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2021-05-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane