Wykonanie torów do gry w bule przy ul. Ogrodowej w Kędzierzynie-Koźlu - I etap - B.O. - II postępowanie

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00454738
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00454738/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-12 14:21
Lokalizacja
Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-efdd077c-8af0-48b5-81b7-9c1730e6eb48
Identyfikator
7492055601
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00454738 z dnia 2024-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie torów do gry w bule przy ul. Ogrodowej w Kędzierzynie-Koźlu - I etap - B.O. - II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32

1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?ZamawiajacyId=f15dda4c-01df-4c59-b90f-a767d9826443

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie torów do gry w bule przy ul. Ogrodowej w Kędzierzynie-Koźlu - I etap - B.O. - II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efdd077c-8af0-48b5-81b7-9c1730e6eb48

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00454738

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00023525/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 Wykonanie torów do gry w bule+ minigolfa przy ul. Ogrodowej - B.O.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00417545

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.42.2024.AH

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 117755,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Niniejsze postępowanie przewiduje realizację robót budowlanych obejmujących wykonanie torów do gry w bule przy ul.
Ogrodowej w Kędzierzynie-Koźlu, a w szczególności:
- wykonanie I etapu zagospodarowania placu na działce nr 1669/10 obr. 0044 w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Ogrodowej
obejmującego m.in.:
1) wycinkę drzew;
2) prace ziemne;
3) ułożenie rur drenarskich;
4) przygotowanie gruntowej nawierzchni na tory do gry w bule;
5) wykonanie zabruku kostkami betonowymi nawierzchni przy ławkach;
6) zakup i montaż ławek;
7) zakup i montaż koszy na śmieci;
8) zabezpieczenie infrastruktury podziemnej (elektrycznej);
realizowanych podstawie dokumentacji projektowej sporządzonej przez: SOLITER Architektura Krajobrazu Anna
Chwiszczuk, ul. Główna 32 AA, 54-061 Wrocław.
2. Wykonanie zadania obejmuje dodatkowo: 1) Wykonanie dokumentacji powykonawczej – 2 kpl. w wersji elektronicznej + 2
kpl. w wersji papierowej; 2) Kompleksową obsługę geodezyjną wraz z powykonawczą inwentaryzacją geodezyjną w 4 kpl. (w
tym 2kpl. na nośniku elektronicznym) oraz zmianami w ewidencji w tym podział i wydzielenie gruntu pod obiekty.
3) Format i zawartość plików zawierających pomiary powykonawcze w postaci wektorowej. Format plików to .DWG lub
.DXF. Do plików ma być dołączona informacja o zastosowanym układzie współrzędnych. Stosowany obecnie na terenie
gminy to: 1965 strefa IV. Zamieszczone na mapach obrysy obiektów winny być rozdzielone wg branż na warstwy i opisane
zgodnie z instrukcją techniczną K-1 dot. map zasadniczych. Z uwagi na specyfikę obiekty oświetlenia ulic - o ile występują -
winny być opisane następującymi warstwami: kable przyłączy nn. - polilinia1), / kable obwodów oświetleniowych - polilinia1),
rury osłonowe - odcinek, mufy - punkt, latarnie - punkt 2), szafki oświetlenia ulicznego - prostokąt 2) gdzie 1) - opis kabla o
niezmiennym przekroju (bez przerw na odcinkach zarurowanych), 2) - obiekt opisany dodatkowo nr określonym w
dokumentacji projektowej. 4) Dostarczenie Zamawiającemu dokumentacji geodezyjnej, zawierającej wyniki geodezyjnej
inwentaryzacji powykonawczej, w tym mapę, o której mowa w art. 2 pkt 7 b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo
geodezyjne i kartograficzne, czyli wyniki pomiarów powykonawczych, w tym mapę opatrzoną, z uwzględnieniem art. 12 c
ust. 1, klauzulą urzędową, o której mowa w art. 40 ust. 3 g pkt 3, stanowiącą potwierdzenie przyjęcia do państwowego
zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub dokumentów, o których mowa w art. 12 a ust. 1, w oparciu, o
które mapa ta została sporządzona, albo oświadczenie wykonawcy prac geodezyjnych o uzyskaniu pozytywnego wyniku
weryfikacji;
5) Organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy;
6) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu;
7) Sporządzenie inwentaryzacji fotograficznej terenu, polegającej w szczególności na uwidocznieniu ogólnego stanu placu
budowy przed rozpoczęciem robót. Inwentaryzację Wykonawca przekaże Zamawiającemu w wersji elektronicznej na
nośniku danych CD w terminie 5 dni od dnia przekazania placu budowy;
8) Dokonanie prób i odbiorów z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika;
9) Remonty i naprawę zniszczonej nawierzchni w ulicach i chodnikach;
10) Zagospodarowanie odpadów powstałych przy realizacji robót objętych niniejszą umową zgodnie z obowiązującymi
przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami. Z tego też względu:
a) Odpady - w tym również wszelkiego rodzaju nadziemne, podziemne, nieorganiczne i organiczne pozostałości typu gruz,
złom, pnie, korzenie, karpiny itp. - należy bez zbędnej zwłoki wywieźć na Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów
Komunalnych lub przekazać przedsiębiorcy posiadającemu zezwolenie na transport odpadów,
b) Składowanie w rejonie placu budowy zdemontowanych materiałów nadających się do odzysku jest możliwe w okresie nie
dłuższym niż termin realizacji przedmiotu zamówienia,
c) Nie później niż w dniu zawiadomienia o zakończeniu robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany udokumentować
Zamawiającemu sposób zagospodarowania powstałych w wyniku prowadzenia tych robót odpadów przedstawiając
Zamawiającemu kartę przekazania odpadu na ilość nie mniejszą niż wynika to z przedmiaru lub wyjaśniając pisemnie
ewentualną różnicę;
11) Zabezpieczenie istniejącego drzewostanu obudowa pni drzew w obrębie inwestycji przed uszkodzeniami
mechanicznymi;
12) Wykonanie w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych wszelkich
zabudowanych na obiekcie elementów oraz czynności konserwacyjnych tychże urządzeń, warunkujących utrzymanie
gwarancji na zasadach przez Wykonawcę udzielonej;
13) Uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót;
14) Na obszarach terenów zielonych zniszczonych w ramach wykonywanych prac należy założyć powierzchnie trawnikowe.
Teren należy oczyścić z gruzu i zanieczyszczeń, spulchnić wyrównać i splantować. Warstwa ziemi urodzajnej musi mieć co
najmniej 10 cm grubości. Teren należy obsiać mieszanką przeznaczoną do trawników miejskich;
15) Wykonanie dokumentacji fotograficznej miejsca prowadzonych robót po ich zakończeniu i przekazanie jej
Zamawiającemu w terminie 7 dni od daty zakończenia robot. 3. Wykonawca zobowiązany jest z dniem przekazania placu
budowy, posiadać i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności
gospodarczej. Suma gwarancyjna na wartość: 100 000,00 zł.
4. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.
Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie
stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia:
􀀀 roboty budowlane w zakresie zagospodarowania terenu;
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia
wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
5. Wymagania wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych
Zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2022 r. poz.
1083, z późn. zm.) Zamawiający wymaga, aby łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem
ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.-Prawo o ruchu
drogowym używanych przy wykonywaniu tego zadania wynosił, co najmniej 10%.
Zasady obliczania udziału pojazdów elektrycznych we flotach pojazdów wskazano w art. 36 a ustawy o elektromobilności i
paliwach alternatywnych.
6. Opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy, załączniki zamieszczone na stronie
internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną część SWZ w tym: projekt budowlano-wykonawczy,
sporządzony przez: SOLITER Architektura Krajobrazu Anna Chwiszczuk, ul. Główna 32AA, 54-061 Wrocław.
Z udostępnionej na stronie postępowania dokumentacji projektowej do realizacji w ramach niniejszego postępowania
przewiduje się zakres wskazany w pkt. 1. 1) – 1. 8) SWZ.
Pomocniczo zamieszcza się przedmiary robót pliki pn.: Przedmiar robót – branża budowla, Przedmiar robót – branża
elektryczna.
Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej w terenie realizacji projektu w celu dokonania oceny
dokumentów i informacji przekazanych w ramach niniejszego postępowania przez Zamawiającego.
7. Termin realizacji zamówienia.
1) Zamówienie należy zrealizować w terminie: 60 dni kalendarzowych, liczonych od dnia przekazania placu budowy.
2) Przekazanie placu budowy do 14 dni kalendarzowych, licząc od daty zawarcia umowy.
3) Okres gwarancji wynosi 60 miesięcy, licząc od dnia protokołu odbioru końcowego.
4) Okres rękojmi za wady wynosi 5 lat licząc od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane (protokół odbioru końcowego).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W toku postępowania złożono 1 ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia. Kwota, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania, przed otwarciem ofert w dniu 01.08.2024 r. wynosi 75 000,00 zł brutto. Zaoferowana cena całkowita brutto wykonania przedmiotu zamówienia w jedynej złożonej ofercie wynosząca 199 488,07 zł - przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Zamawiający podjął decyzję o niedofinansowaniu zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 199488,07 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199488,07 PLN

2024-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane