Przebudowa drogi gminnej Nieborów - Sypień
Gmina Nieborów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00056810
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00056810/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-17 17:25
- Lokalizacja
- Nieborów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ee65efe2-87cf-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 8341017678
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00056810 z dnia 2021-05-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Nieborów - Sypień
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nieborów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148360
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Legionów Polskich 26
1.5.2.) Miejscowość: Nieborów
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-416
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48468385613
1.5.8.) Numer faksu: +48468385658
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.niedbalka@nieborow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nieborow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-nieborow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej Nieborów - Sypień2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee65efe2-87cf-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00056810
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00019388/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi gminnej Nieborów-Sypień
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00019771/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKI.271.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2387350,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej Nieborów - Sypień
Przebudowę drogi zaprojektowano po istniejącym śladzie. Długość odcinka robót wynosi
2288,90 m. Wszystkie elementy przebudowywanej drogi mieszczą się w granicach istniejącego pasa drogowego. Projekt przebudowy drogi rozpoczyna się od granicy pasa drogowego drogi powiatowej nr 2714E, w miejscowości Nieborów. (skrzyżowanie zostało wyremontowane w ramach przebudowy drogi powiatowej). Przebudowa kończy się na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2701E w miejscowości Sypień.
Przebudowa drogi polega na wykonaniu poszerzenia jezdni do 4,5 m. Od km 0+000 do km 2+288,90 będzie to poszerzenie obustronne. Poszerzenie nie jest symetryczne i jest zależne od przebiegu rowów drogowych oraz granic działek pasa drogowego.
Załamania trasy w planie oraz łuki poziome, odzwierciedlają istniejący przebieg jezdni. Na łuku poziomym w km 1+729,95 - 1+764,54 - zaprojektowano poszerzenie każdego pasa ruchu o 35 cm. (całkowita szerokość nawierzchni na łuku - 5,20 m). Zmianę szerokości jezdni oraz pochylenia poprzecznego na jednostronne, należy kształtować na prostych przejściowych. W profilu podłużnym przebudowywana droga, wyniesiona zostanie powyżej istniejącej niwelety o około 10 - 12 cm, co nie spowoduje istotnych zmian ukształtowania wysokościowego przyległego terenu, a poprawi odwodnienie jezdni na przyległy pas drogowy. Pochylenia podłużne niwelety odzwierciedlają pochylenia istniejące. Zaprojektowano wzmocnienie jezdni, poprzez ułożenie geosiatki z włókien szklanych, wstępnie przesączonej asfaltem, o szerokości 4,5 m, na warstwie wyrównawczej z betonu asfaltowego. Warstwę wyrównawczą, projektuje się na całym odcinku przebudowywanej jezdni, na poszerzeniach oraz istniejącej nawierzchni. (w celu umożliwienia ułożenia geosiatki).
· Zjazdy
Istniejące zjazdy należy wyregulować wysokościowo, dostosowując je do rzędnych
projektowanej warstwy ścieralnej jezdni. Na zjazdach z kostki brukowej betonowej należy rozebrać istniejącą nawierzchnię na powierzchni przewidzianej do regulacji (ok. 2 m), uzupełnić podbudowę zjazdów a następnie ułożyć rozebraną nawierzchnię.
Na zjazdach o nawierzchni bitumicznej nawierzchnię zjazdu w odległości ok. 2 m od nowej krawędzi jezdni, należy naciąć piłą, następnie rozebrać, uzupełnić podbudowę i wykonać nową nawierzchnię bitumiczną.
Na zjazdach o nawierzchni gruntowej i z kruszywa, należy wykonać regulację za pomocą
warstwy z mieszanki niezwiązanej z kruszywa łamanego.
Parametry techniczne projektowanej przebudowy drogi
· Klasa techniczna: D
· Vp = 30 km/h,
· Obciążenie: 100 kN/oś
· Kategoria ruchu: KR 1
· Przekrój poprzeczny jednopasowy o szerokości 4,5 m
· Pobocze o szerokości 0,75 m
· Zastosowano elementy uspokojenia ruchu
5.2 Konstrukcja nawierzchni
Projektowane konstrukcje jezdni i poboczy przedstawiają się następująco:
Poszerzenia jezdni od km 0+000 do km 2+288,90
Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S 50/70 4
Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W 50/70 4
Geosiatka z włókien szklanych, wstępnie przesączana asfaltem – wytrz. min 120 kN/m -
Warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC16W 50/70 – ok. 75 - 100 kg/m2, zmienna
Podbudowa z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 mm 20
Warstwa wzmocnionego podłoża z mieszanki związanej cementem C1,5/2 15
Wzmocnienie istniejącej jezdni od km 0+000 do km 2+288,90
Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S 50/70 4
Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W 50/70 4
Geosiatka z włókien szklanych, wstępnie przesączana asfaltem– wytrz. min. 120 kN/m -
Warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC16W 50/70 – ok. 75 - 100 kg/m2 zmienna
Istniejąca konstrukcja jezdni -
Pobocza z kruszywa
Warstwa z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 mm stabilizowanej mechanicznie 15
Warstwa kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie 15
Zjazdy bitumiczne – korekta wysokościowa
Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S 50/70 4
Warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC16W 50/70 4
Podbudowa z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 mm 0 - 15
Zjazdy z kostki brukowej betonowej – korekta wysokościowa
Kostka brukowa betonowa z rozbiórki 8
Podsypka cementowo-piaskowa 3
Podbudowa z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 mm 0-15
Oznakowanie drogi
Oznakowanie drogi pokazano w projekcie stałej organizacji ruchu, należy wykonać oznakowanie zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu, próg zwalniający i bariery energochłonne.
Kanał technologiczny
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, wzdłuż przebudowywanej drogi zaprojektowano budowę kanału technologicznego, jako ciągu rur osłonowych wraz ze studniami teletechnicznymi. Budowa kanału technologicznego znajduje się w zakresie zamówienia. Kanał ten musi być zgodny z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 21-04-2015 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać kanały technologiczne.
Przewiduje się budowę kanału technologicznego w wersji podstawowej. W ciągach terenów zielonych i poboczy należy zabudować kanał technologiczny typu KTu1, a pod drogą typu KTp1. Na trasie kanału technologicznego należy zabudować studnie teletechniczne typu SKO-2g jako studnie
przelotowe, rozgałęźne i narożne. Wszystkie studnie teletechniczne należy wykonać, jako SKO-2g wzmocnione z ramą i pokrywą wzmocnioną.
Długość kanału KTp1 : 120m
Długość kanału KTu1: 2176m
2x HDPE160/9,1 - dł: 62m
Pozostałe informacje
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a w tym technologia robót i zakres ich wykonania określone zostały w dokumentacji projektowej (drogowej i kanału technologicznego i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiących załączniki nr 3 do SWZ. Zakres oznakowania do wykonania przedstawiony został w organizacji ruchu, stanowiącej załącznik do SWZ. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy i nie stanowi, opisu przedmiotu zamówienia. Wykonawca przy wycenie oferty może dowolnie modyfikować przedmiar robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34928300-1 - Bariery ochronne
34992200-9 - Znaki drogowe
44113600-1 - Bitum i asfalt
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1441406,15
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2261970,00
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1441406,15
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.U. "PRIMA" Bogdan Głuchowski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8371253544
7.3.4) Miejscowość: Karwowo
7.3.5) Kod pocztowy: 96-500
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1441406,15
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-05-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |