Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Zabawie

Gmina Radłów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00058194
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00058194/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-19 09:45
Lokalizacja
Radłów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-36caf66a-8726-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
8731001716
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty izolacyjneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty murarskieRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty elewacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

TREEBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMyślenice, PL · lot 0
1 236 709,34 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00058194 z dnia 2021-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Zabawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Radłów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660915

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kolejowa 7

1.5.2.) Miejscowość: Radłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-130

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 6782044

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaradlow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaradlow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.malopolska.pl/umradlow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Zabawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36caf66a-8726-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00058194

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004228/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Zabawie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO NA LATA 2014-2020 - Oś 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.3 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Poddziałanie 4.3.2 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – spr

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00019155/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PPI.271.6.21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 986764,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiot zamówienia stanowi remont budynku Zespołu Szkół w Zabawie polegający na
termoizolacji obiektu z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie instalacji centralnego
ogrzewania i kotłów C.O., wymianie oświetlenia na energooszczędne, montażu paneli
fotowoltaicznych, remoncie instalacji odgromowej. 2) W skład przedmiotu zamówienia wchodzi
realizacja następującego rodzaju robót budowlanych: a) Roboty remontowo- budowlane: 􀀀
odkopanie istniejących ścian fundamentowych budynku oraz wykonanie izolacji termicznej z płyt styrodurowych gr. 10 cm na gł. 1,0m,􀀀 wykonanie wokół budynku opaski na szer. 60 cm z płytek betonowych w kolorze czerwonym o wym. 20 x 20 cm wraz z podbudowami, 􀀀 obłożenie cokołu
budynku płytami kamiennymi cegłopodobnymi do wysokości 30 cm, od strony północnej i
zachodniej,􀀀 obsypanie budynku ozdobnym grysem w ułożonych obrzeżach betonowych z
nasadzeniami krzewów, 􀀀 docieplenie ścian budynku szkoły płytami styropianowymi
fasadowymi gr. 10 cm i wyprawą cienkowarstwową silikatowo-silikonową gr. ziarna 1,5 mm, 􀀀
docieplenie stropów płytami z wełny mineralnej gr. 20 cm z izolacją z foli paroizolacyjnej oraz
wykonanie podestu komunikacyjnego drewnianego szer. 1,0m z desek gr. 25mm na legarach, 􀀀
częściowa wymiana skorodowanego pokrycia dachowego z blachy trapezowej ocynkowanej,􀀀
wymiana obróbek blacharskich, koszy, czapek kominowych, „jaskółek”, pasów podrynnowych,
ścianek kolankowych na blachę stalową powlekaną, 􀀀 wymiana rynien i rur spustowych, 􀀀
wymiana skośnego sufitu podwieszonego w pomieszczeniach poddasza,􀀀 wymiana zewn. obić
ścian jaskółek z płyt OSB, 􀀀 wymiana stolarki okiennej na okna PVC oraz ślusarki drzwiowej
zewnętrznej i wewnętrznej według zestawienia z profili aluminiowych. Ponadto w ramach wyżej
opisanych robót budowlanych należy skalkulować:􀀀 demontaż istniejącej stolarki okiennej i
drzwiowej wraz z ich utylizacją, 􀀀 przesadzenie roślinności kolidującej z prowadzonymi robotami
(krzewy ozdobne), na czas prowadzenia robót,􀀀 dostawa i montaż nowej skrzynki gazowej,􀀀
wykonanie i montaż 12 budek lęgowych dla jaskółek oknówek, po 3 budki razem – na elewacji
zachodniej sali gimnastycznej. 􀀀 pomalowanie (od spodniej strony) blachy zabezpieczającej
elewację przed brudzeniem, 􀀀 wykonanie i montaż 6 budek lęgowych dla jerzyków – na elewacji
ściany południowej, 􀀀 wykonanie i montaż 6 budek lęgowych dla kawek – na wschodnich
stronach kominów, 􀀀 wykonanie i montaż 4 budki lęgowe dla wróbli – na elewacji ściany
wschodniej, 􀀀 wykonanie i montaż 2 schronów dla nietoperzy – na elewacji ściany południowej,
w miejscach wskazanych przez Zamawiającego.b) Roboty instalacyjne􀀀 wymiana rur c.o. w
otulinach poliuretanowych z rur PE-X/Al/PE wraz z kształtkami, 􀀀 wymiana grzejników płytowych
z podłączeniem do instalacji grzewczej,􀀀 montaż niezbędnej armatury grzejnej/zawory, złączki,
głowice termostatyczne, 􀀀 montaż kotłów grzewczych wraz z niezbędnymi urządzeniami z
uruchomieniem i próbami. Ponadto w ramach w/w robót należy skalkulować:􀀀 demontaż
istniejącego kanału ciepłowniczego (parter budynku) wykonanego ze sklejki o wymiarach 0,25 m
x 0,25 m x dł. 54 mb,􀀀 demontaż istniejących rurociągów sieci centralnego ogrzewania wraz z
grzejnikami, kotłami i złożenie ich w miejscu wskazanym przez Zamawiającego,􀀀
szpachlowanie powierzchni za grzejnikami, 􀀀 malowanie lamperii ok. 200 m2,􀀀 zabudowę
pionów centralnego ogrzewania płytami regips wraz z malowaniem w kolorze ścian oraz
wykonanie nowego kanału ciepłowniczego na parterze o wymiarach 0,25 m x 0,25m x dł. 54 mb
ze sklejki wraz z pomalowaniem w kolorze ścian,􀀀 wymianę drzwi stalowych 90/200 do kotłownii na drzwi przeciwpożarowe EI 60,􀀀 malowanie pomieszczenia kotłowni po robotach
budowlanych - 115 m2,􀀀 montaż licznika ciepła. c) Branża elektryczna: 􀀀 wymiana oświetlenia
na energooszczędne,􀀀 montaż paneli fotowoltaicznych, 􀀀 remont instalacji odgromowej.􀀀
Wykonanie oświetlenia, fotowoltaiki, instalacji odgromowej.Ponadto w ramach w/w robót należy
skalkulować:􀀀 szpachlowanie (wyrównanie powierzchni sufitów po wymianie lamp),􀀀 malowanie
(dwukrotne) sufitów farbą emulsyjną.3) Przedmiar robót (Załącznik nr 4 do swz) posiada jedynie
charakter pomocniczy. 4) Zamawiający oczekuje od Wykonawcy podania ceny za realizację
zamówienia, jako ceny ryczałtowej, która obejmuje wykonanie wszystkich elementów
zamówienia będących przedmiotem rysunku i tekstu załączników do siwz, łącznie z podatkiem
VAT obowiązującym w dniu złożenia oferty. 5) Zamawiający żąda przed podpisaniem umowy z
wybranym Wykonawcą, przedstawienia przez niego Kosztorysu ofertowego, sporządzonego w
oparciu o Dokumentację Techniczną, Przedmiar robót, Specyfikację Techniczną oraz
ewentualną wizję lokalną przeprowadzoną przez Wykonawcę. 6) W umowie o roboty budowlane
przyjęto zasadę wynagrodzenia ryczałtowego tak więc przedmiar robót ma na celu wyłącznie
umożliwienie dokonania wyceny poszczególnych elementów robót.Uwagi końcowe: –
Wykonawca wykona roboty budowlane w oparciu o dokumentację techniczną, zgodnie z
warunkami wykonania i odbioru robót określonymi w STWiORB, z należytą starannością,
zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami
sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz warunkami projektu umowy /Załącznik nr 7/, – Do
wykonania robót Wykonawca użyje wyłącznie materiałów własnych, posiadających wymagane
atesty i certyfikaty, które będą wymagane przy odbiorze końcowym robót. Przy doborze
materiałów należy kierować się wymaganiami sprecyzowanymi w dokumentacji technicznej oraz
specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, – W czasie realizacji robót Wykonawca
będzie usuwał i składował wszelkie urządzenia pomocnicze we własnym zakresie i na własny
koszt, – Wszelkie inne koszty realizacji przedmiotu zamówienia (koszty mediów – energia
elektryczna, woda, opłaty, i inne), konieczne do poniesienia w celu prawidłowego wykonania
zamówienia, do momentu jego bezusterkowego, protokolarnego przyjęcia przez Zamawiającego
poniesie Wykonawca. – Wykonawca zapewni do kierowania robotami osoby z uprawnieniami w
specjalnościach niezbędnych do prawidłowego wykonania powierzonego zadania i będzie w
okresie realizacji prowadził dziennik budowy (jeżeli takowy będzie konieczny) we współpracy z
Inspektorem Nadzoru ustanowionym przez Zamawiającego. – Należy zachować szczególną
ostrożność i zminimalizować uciążliwości związane z prowadzonymi pracami gdyż Wykonawca
ponosił będzie pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków
pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w
czasie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty końcowego
odbioru robót, – Wykonawca jest odpowiedzialny za staranne zapoznanie się z dokumentami
przetargowymi. Zaleca się dokonanie wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia,
celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz
uzyskanie wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty, –
Jeżeli niniejsza SWZ lub inne dokumenty zamówienia wskazywałyby w odniesieniu do
niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający,
oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych o parametrach nie gorszych od opisanych w
dokumentach zamówienia, które traktować należy jako minimalne. W związku z powyższym
materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne
parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia
oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez
Zamawiającego. Zamawiający określił parametry równoważne w dokumencie pn.
„Równoważność parametrów”, wchodzącego w skład Załącznika nr 5 – Dokumentacja
Techniczna. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią
wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry
jakościowe i cechy użytkowe” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub
urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych
producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu
doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy.
Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt
przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o
parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów
wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych
parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów,
uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Zamawiający zastrzega sobie prawo
wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub
urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o
przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku
równoważności.II. Szczegółowy opis Przedmiotu zamówienia określają: a) Dokumentacja
Techniczna – Załącznik nr 6 do SWZ, b) STWiORB – Załącznik nr 5 do SWZ, c) Projektowanych
postanowienia umowy – Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45262522-6 - Roboty murarskie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1236709,34

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1600000

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1236709,34

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TREEBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6812074575

7.3.4) Miejscowość: Jawornik 337

7.3.5) Kod pocztowy: 32-400

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1236709,34

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane