Budowa i przebudowa bazy technicznej Wydziału Dróg Powiatowych w Ropczycach

POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00058022
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00058022/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-19 08:55
Lokalizacja
Ropczyce, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-02cb382e-a283-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8181463043
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00058022 z dnia 2021-05-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i przebudowa bazy technicznej Wydziału Dróg Powiatowych w Ropczycach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581436

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Konopnickiej 5

1.5.2.) Miejscowość: Ropczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-100

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 172228900

1.5.8.) Numer faksu: 172228571

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@spropczyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spropczyce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzp.spropczyce.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa i przebudowa bazy technicznej Wydziału Dróg Powiatowych w Ropczycach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02cb382e-a283-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00058022

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00037300/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.272.1.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2167723,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest budowa i przebudowa bazy technicznej Wydziału Dróg Powiatowych w Ropczycach. zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną przez firmę GC Projekt Grzegorz Cieślikowski, ul. Cmentarna 51/17, 39-200 Dębica, stanowiącą załącznik Nr 9 do niniejszej SWZ.
2) Przedmiot zamówienia obejmuje:
Przedmiotem zamówienia jest budowa i przebudowa bazy technicznej Wydziału Dróg Powiatowych w Ropczycach.
Realizacja zamówienia obejmuje następujący zakres prac:
1. Rozbiórka istniejącego budynku biurowego. Parametry budynku:
- budynek wolnostojący parterowy niepodpiwniczony,
- powierzchnia zabudowy – 373,56 m2,
- powierzchnia pomieszczeń – 323,43 m2,
- kubatura – 1 574,53 m3.
2. Budowa budynku administracyjno – socjalnego. Parametry budynku:
- budynek wolnostojący parterowy niepodpiwniczony,
- powierzchnia zabudowy 116,96 m2,
- powierzchnia użytkowa – 89,91 m2,
- kubatura – 559,0 m3.
3. Budowa budynku magazynowego (magazynowanie soli technicznej do utrzymania dróg).
Parametry budynku:
- budynek wolnostojący parterowy niepodpiwniczony,
- powierzchnia zabudowy – 359,26 m2,
- powierzchnia użytkowa – 342,79 m2,
- kubatura – 2 098,0 m3.
4. Budowa miejsca składowania materiałów sypkich. Parametry obiektu:
- obiekt w formie boksów otwartych z zadaszeniem, mogące pomieścić do 1 500 m3
materiałów sypkich,
- powierzchnia zabudowy (powierzchnia ścian) – 23,4 m2,
- powierzchnia całkowita – 369,00 m2,
- powierzchnia użytkowa 345,60 m2,
- kubatura – 1 476,00 m3.
5. Częściowa rozbiórka i przebudowa istniejącego budynku magazynowo – warsztatowego.
Parametry budynku:
a. przed przebudową:
- powierzchnia zabudowy - 466,20 m2,
- powierzchnia pomieszczeń – 443,28 m2,
- kubatura – 2 190,30 m3,
b. po przebudowie:
- powierzchnia zabudowy – 398,45 m2,
- powierzchnia użytkowa – 366,78 m2,
- kubatura – 1 859,00 m3.
6. Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej, doziemnych odcinków instalacji wodociągowej
i elektrycznej, instalacji kanalizacji deszczowej. Parametry kanalizacji sanitarnej:
- rury PCV dn 160 mm,
- łączna długość 132,0 m.
Parametry kanalizacji deszczowej:
- rury PE dn 160 mm o długości 85,5 m,
- rury PE dn 200 mm o długości 52,00 m,
- łączna długość kanalizacji deszczowej – 137,5 m.

7. Budowa instalacji fotowoltaicznej na budynku administracyjno – socjalnym. Projektowana
moc instalacji fotowoltaicznej – 7,88 kWp.
8. Rozbiórka istniejącego oświetlenia terenu – 2 słupy oświetleniowe.
9. Budowa nowego oświetlenia terenu- 3 naświetlacze ledowe 50W każdy: 2 naświetlacze na
budynku magazynowym soli technicznej i 1 naświetlacz na budynku magazynowo -
warsztatowym.
10. Budowa nawierzchni utwardzonych: nawierzchni asfaltowej i nawierzchni z kostki
brukowej:
a. nawierzchnie asfaltowe (miejsce do składowania materiałów sypkich, dojścia, dojazdy,
place manewrowe – 2 366,56 m2,
b. nawierzchnie z kostki betonowej (parking, dojścia, dojazdy, miejsca gromadzenia
odpadów stałych) – 132,91 m2.
11. Budowa ogrodzenia terenu od strony południowej działki. Parametry ogrodzenia:
a. ogrodzenie typowe panelowe,
b. całkowita długość ogrodzenia – 41,0 m, w tym brama dwuskrzydłowa szerokości
6,0 m.

Zakres zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej (załącznik nr 9 do swz) oraz w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 10 do siwz).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu w wyznaczonym przez zamawiającego terminie tj. do dnia 12.05.2021r. do godz. 10:00 wpłynęły do zamawiającego 3 oferty

Przed otwarciem ofert Zamawiający podał na stronie internetowej prowadzonego postępowania – platformie przetargowej pzp.spropczyce.pl - kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 1.000.000,00 zł,

Cena ryczałtowa oferty z najniższą ceną wynosi: 2.391.282,06 zł

Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający otrzymał w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Po analizie możliwości finansowych Zamawiający uznał, iż nie ma możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do cen ofert złożonych przez Wykonawców i w konsekwencji podjął uchwałę o unieważnieniu postępowania w całości na podstawie powołanego wyżej przepisu art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2391282,06

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2806227,29

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-05-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane