Modernizacja dwóch sal gimnastycznych oraz przylegających do nich szatni i sanitariatów w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

GMINA GOLCZEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00059438
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00059438/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-20 07:54
Lokalizacja
Golczewo, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0a291535-92e6-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
9860157036
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneLampyŁawkiRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty rozbiórkoweRoboty muroweRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejPokrywanie podłóg i ścianKładzenie i wykładanie podłógRoboty w zakresie podłóg drewnianychRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00059438 z dnia 2021-05-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dwóch sal gimnastycznych oraz przylegających do nich szatni i sanitariatów w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GOLCZEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684870

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zwycięstwa 23

1.5.2.) Miejscowość: Golczewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-410

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: 91 38 60 127, 91 32 25 131, 91 38 60 593

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.lisiczko@golczewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.golczewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dwóch sal gimnastycznych oraz przylegających do nich szatni i sanitariatów w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a291535-92e6-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00059438

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007120/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Modernizacja dwóch sal gimnastycznych oraz przylegających do nich szatni i sanitariatów w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00027450/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZF.271.1.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 834116,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w części 1 postępowania jest wykonanie modernizacji dwóch sal gimnastycznych A i B oraz przylegających do nich szatni i sanitariatów w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, według opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego załącznik nr 1 do swz

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31521000-4 - Lampy

39113600-3 - Ławki

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262520-2 - Roboty murowe

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych

45442100-8 - Roboty malarskie

4.5.5.) Wartość części: 1735274 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w części 2 postępowania jest wykonanie remontu dwóch korytarzy i łazienki w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie, według opisu przedmiotu zamówienia, stanowiącego załącznik nr 2 do swz

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

4.5.5.) Wartość części: 298842,48 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 02.04.2021 r. zamawiający wszczął przedmiotowe postępowanie z terminem składania ofert w dniu 19.04.2021 r. W dniu 13.04.2021 r. zamawiający dokonał zmiany warunków udziału w postępowaniu i przedłużył termin składania ofert do dnia 23.04.2021 r. Zmianę warunków udziału w postępowaniu oraz terminu składania ofert zamawiający opublikował w ogłoszeniu o zmianie ogłoszenia nr 2021/BZP 00031527/01. Następnie, z uwagi na zorganizowanie wizji lokalnej, zamawiający przedłużył termin składania ofert do dnia 28.04.2021 r. W tym celu zamawiający zamieścił stosowną informację na stronie prowadzonego postępowania i przygotował na platformie Urzędu Zamówień Publicznych https://ezamowienia.gov.pl ogłoszenie o zmianie ogłoszenia. Niestety z uwagi na problemy techniczne platformy ezamowienia, ogłoszenie o zmianie ogłoszenia, dotyczące zmiany terminu składania ofert, nie opublikowało się w Biuletynie Zamówień Publicznych, co stanowi naruszenie art. 286 ust. 9 Pzp, a czego zamawiający w trakcie prowadzenia postępowania nie zauważył. Publikacja zmiany ogłoszenia jest obowiązkowa w sytuacji, gdy zmiana treści swz prowadzi do zmiany ogłoszenia o zamówieniu. Zgodnie z treścią art. 457 ust. 1 pkt 1) Pzp, umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający z naruszeniem przepisów ustawy Pzp udzielił zamówienia, w tym udzieli go bez wymaganej zmiany ogłoszenia, jeżeli zmiany miały znaczenie dla sporządzenia ofert. Z uwagi na to, że zmiana terminu składania ofert ma niezwykle istotne znaczenie dla sporządzenia ofert, ogłoszenie o zmianie terminu składania ofert nie zostało opublikowane przed terminem składania ofert, a przedmiotowe postępowanie znajduje się na etapie, który uniemożliwia sanowanie naruszenia, zamawiający zdecydował o unieważnieniu postępowania z uwagi na to, że obarczone jest ono niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1073665,77

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1073665,77

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 02.04.2021 r. zamawiający wszczął przedmiotowe postępowanie z terminem składania ofert w dniu 19.04.2021 r. W dniu 13.04.2021 r. zamawiający dokonał zmiany warunków udziału w postępowaniu i przedłużył termin składania ofert do dnia 23.04.2021 r. Zmianę warunków udziału w postępowaniu oraz terminu składania ofert zamawiający opublikował w ogłoszeniu o zmianie ogłoszenia nr 2021/BZP 00031527/01. Następnie, z uwagi na zorganizowanie wizji lokalnej, zamawiający przedłużył termin składania ofert do dnia 28.04.2021 r. W tym celu zamawiający zamieścił stosowną informację na stronie prowadzonego postępowania i przygotował na platformie Urzędu Zamówień Publicznych https://ezamowienia.gov.pl ogłoszenie o zmianie ogłoszenia. Niestety z uwagi na problemy techniczne platformy ezamowienia, ogłoszenie o zmianie ogłoszenia, dotyczące zmiany terminu składania ofert, nie opublikowało się w Biuletynie Zamówień Publicznych, co stanowi naruszenie art. 286 ust. 9 Pzp, a czego zamawiający w trakcie prowadzenia postępowania nie zauważył. Publikacja zmiany ogłoszenia jest obowiązkowa w sytuacji, gdy zmiana treści swz prowadzi do zmiany ogłoszenia o zamówieniu. Zgodnie z treścią art. 457 ust. 1 pkt 1) Pzp, umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający z naruszeniem przepisów ustawy Pzp udzielił zamówienia, w tym udzieli go bez wymaganej zmiany ogłoszenia, jeżeli zmiany miały znaczenie dla sporządzenia ofert. Z uwagi na to, że zmiana terminu składania ofert ma niezwykle istotne znaczenie dla sporządzenia ofert, ogłoszenie o zmianie terminu składania ofert nie zostało opublikowane przed terminem składania ofert, a przedmiotowe postępowanie znajduje się na etapie, który uniemożliwia sanowanie naruszenia, zamawiający zdecydował o unieważnieniu postępowania z uwagi na to, że obarczone jest ono niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 120535,08

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 120535,08

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Z uwagi na unieważnienie postępowania w obu częściach zamawiający nie wypełnił informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej w obu częściach postępowania.
2021-05-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane