Wykonanie robót budowlanych związanych realizacją zadania inwestycyjnego pn.:„Remont ulicy Wrocławskiej” w Dzierżoniowie.
Gmina Miejska Dzierżoniów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00060117
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00060117/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-20 12:36
- Lokalizacja
- Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-09656a78-92b1-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 8821000034
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00060117 z dnia 2021-05-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych związanych realizacją zadania inwestycyjnego pn.:„Remont ulicy Wrocławskiej” w Dzierżoniowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Dzierżoniów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717830
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 645 08 82
1.5.8.) Numer faksu: +48 74 645 08 82
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.dzierzoniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/, https://bip.um.dzierzoniow.pl/, https://dzierzoniow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych związanych realizacją zadania inwestycyjnego pn.:„Remont ulicy Wrocławskiej” w Dzierżoniowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09656a78-92b1-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00060117
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001996/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remont ulicy Wrocławskiej – roboty budowlane
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00026581/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-P.271.18.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 843351,09 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych realizacją zadania inwestycyjnego pn.: „Remont ulicy Wrocławskiej” w Dzierżoniowie.
2. Zakres przedmiotu zamówienia dotyczy wykonania robót budowlanych związanych z remontem ul. Wrocławskiej w Dzierżoniowie – odcinek od ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej wraz z odwodnieniem i oświetleniem terenu oraz remontem skrzyżowania drogi gminnej ul. Wrocławskiej z drogą wojewódzką nr 382 (ul. Piastowska) z uwzględnieniem remontu nawierzchni chodników i wpustów ulicznych w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację projektową, dla której została wydana decyzja pozwolenia na budowę nr 36/2020 z dn. 14.01.2020r. , która obejmuje w szczególności:
1) wykonanie remontu nawierzchni ul. Wrocławskiej wraz z wykonaniem podbudowy oraz ułożeniem nowych krawężników kamiennych,
2) wykonanie remontu nawierzchni chodników wraz z wykonaniem podbudowy i ułożeniem nowych obrzeży kamiennych,
3) wykonanie remontu i odtworzenie naświetli okien piwnicznych i zsypów zlokalizowanych w ciągu ulicy,
4) budowę i przebudowę wpustów deszczowych wraz z przykanalikami, w tym wyregulowanie do zaprojektowanych rzędnych wszystkich studni, urządzeń obcych (kanalizacja sanitarna, deszczowa, sieć telekomunikacyjna, ciepłownicza) oraz zasuw i zaworów znajdujących się w pasie realizowanych nawierzchni, a w razie konieczności dokonać wymiany włazów, pokryw i pierścieni odciążających istniejących studni kanalizacji deszczowej i sanitarnej znajdujących się na przebudowywanym odcinku drogi,
5) budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z okablowaniem,
6) remont skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Piastowską,
7) wprowadzenie i utrzymanie czasowej i stałej organizacji ruchu.
8) wykonania i montażu 2 szt. tablic informacyjnych zgodnie z wytycznymi Instytucji dotującej, które zostaną określone po podpisaniu umowy o dofinansowanie. Sugerowane wymiary tablic 80-100 cm wysokość, 120-150 cm szerokość, blacha aluminiowa (doibond) szczotkowana, elementy graficzne nadrukowane emaliowane lub naklejone z folii samoprzylepnej.
Ponadto, Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich robót towarzyszących związanych z remontem i przebudową drogi i ich powiązanie z istniejącymi sąsiadującymi ulicami, chodnikami, dojściami do budynków zjazdami itp. W przypadku ingerencji w obiekty przyległe, bądź ich uszkodzenie należy uwzględnić ich naprawę, uzupełnienie, regulację wysokościową itp.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, został określony w :
1) Projekcie Budowlanym: „Remont ul. Wrocławskiej od ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym”.
2) Projekcie Wykonawczym: „Remont ul. Wrocławskiej od ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym”.
3) Projekcie Budowlanym: „Remont skrzyżowania drogi gminnej (ul. Wrocławska) z drogą wojewódzką nr 382 (ul. Piastowska) – wraz z remontem nawierzchni chodników i remontem wpustów ulicznych,
4) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych: „Remont ul. Wrocławskiej od ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie wraz z odwodnieniem i oświetleniem ulicznym”,
5) Projekcie zastępczej organizacji ruchu: „Remont ul. Wrocławskiej od ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie”,
6) Projekcie stałej organizacji ruchu: „Remont ul. Wrocławskiej od ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej oraz ul. Strzelniczej i ul. Ogrodowej w Dzierżoniowie”,
7) Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zakresu robót wskazanych w dokumentacji projektowej, w tym projekcie budowlanym i wykonawczym, który jest określony w formie opisu technicznego lub na rysunkach lub równocześnie w opisie i na rysunkach. Zarówno opis techniczny jak i rysunki (część graficzna) projektów są równoważne i opisują przedmiot zamówienia.
5. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną i zgodnie z zaleceniami nadzoru inwestorskiego, dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania robót, z uwzględnieniem likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, na podstawie decyzji pozwolenia na budowę nr 36/2020 z dn. 14.01.2020r.
6. Wykonawca, ponadto zobowiązuje się do:
1) protokolarnego przejęcia terenu budowy, jego zabezpieczenia i należytego oznakowania oraz wystąpienia do gestorów sieci o protokolarne przekazanie urządzeń na czas prowadzenia robót, a po zakończeniu prac protokolarne przekazanie ich właścicielom, a także udostępnienie placu budowy gestorom sieci celem wykonania przez nich robót remontowych na swoich zasobach jeżeli zajdzie taka konieczność,
2) organizacji zaplecza budowy oraz pomieszczeń socjalno-sanitarnych dla pracowników i miejsca składowania materiałów,
3) zapewnienia dostawy niezbędnych mediów do realizacji robót i opłatę za ich dostawę. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia niezbędne media warunkujące prawidłowe wykonawstwo robót,
4) poniesienia wszelkich kosztów związanych z realizacją, nadzorem i wypełnieniem wszystkich zobowiązań wynikających, z decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zobowiązań wynikających z uzyskanych uzgodnień i opinii oraz tych, które Wykonawca zobowiązany jest uzyskać
w trakcie realizacji robót budowlanych,
5) wykonania badań, prób i pomiarów w czasie wykonywania robót budowlanych i badań odbiorczych zgodnie ze specyfikacją techniczną,
6) przekazania Zamawiającemu w dniu podpisania umowy oświadczeń o podjęciu obowiązków przez kierownika budowy i kierowników robót,
7) czyszczenia na bieżąco nawierzchni przyległego terenu i ulic w przypadku nawożenia błota z terenu budowy na kołach maszyn, samochodów i innych urządzeń technicznych,
8) uporządkowania terenu budowy i przywrócenia terenu przyległego po zakończeniu robót do stanu pierwotnego,
9) wywozu materiału i gruzu z rozbiórki, mas mineralno-bitumicznych i zbędnych materiałów oraz niepotrzebnych urządzeń na składowisko odpadów i poniesienia kosztów ich składowania i utylizowania,
10) obsługi geodezyjnej w trakcie realizacji robót budowlanych, jak i do wykonania pomiaru geodezyjnego powykonawczego wraz ze stroną tytułową i legendą,
11) przedłożenia Zamawiającemu przed podpisaniem umowy dokumentów wynikających ze Specyfikacji Warunków Zamówienia,
12) wykonania Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia,
13) uczestnictwa kierownika budowy i kierowników robót branżowych w cotygodniowych radach budowy,
14) przygotowania na bieżąco rozliczeń budowy, faktur według zaleceń Zamawiającego,
15) innych niezbędnych czynności wymaganych przepisami prawa, a związanych z realizacją przedmiotu zamówienia,
16) pełnienia funkcji koordynacyjnych w stosunku do robót realizowanych przez podwykonawców,
17) wypełnienie zobowiązań również tych leżących po stronie Inwestora (Gminy) wynikających z opinii, uzgodnień i decyzji, w tym konserwatorskich zawartych w projekcie budowlanym jak również tych, które zostaną wydane w toku realizacji robót,
18) ochrony punktów osnowy geodezyjnej, a w przypadku ich zniszczenia, bądź uszkodzenia lub konieczności przeniesienia zlecenia uprawnionej jednostce wykonawstwa geodezyjnego ich odtworzenia lub założenia nowych,
19) zapewnienia w trakcie prowadzonych robót dojść i dojazdów do posesji zlokalizowanych w obrębie inwestycji, w tym dojazdu dla służb ratowniczych.
7. Wspólny Słownik Zamówień:
Główny przedmiot : 45233120-6 Roboty w zakresie dróg
Dodatkowe przedmioty:
451110000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45232130-2 Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzenia wody burzowej
45231400-9 Roboty w zakresie budowy linii energetycznych
8. Gwarancja i rękojmia
Wymagany okres gwarancji - zgodnie z ofertą, minimum 60 miesięcy, maksymalnie 72 miesiące.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym. Strony rozszerzają odpowiedzialność z tytułu rękojmi na okres gwarancji zadeklarowany przez Wykonawcę w ofercie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 310 pkt. 1 ustawy Pzp, ponieważ środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane, tj. Zamawiającemu nie przyznano środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 859657,71
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 913239,96
| 2021-05-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |