„Modernizacja wraz z przebudową Szkoły Podstawowej w Biernej”

Gmina Sulików

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00062926
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00062926/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-25 07:55
Lokalizacja
Sulików, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-db30753c-ae4e-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6151808708
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowychKładzenie rynienIzolowanie dachuNaprawa i konserwacja dachówRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty murarskie i muroweRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychOchrona odgromowaInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00062926 z dnia 2021-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja wraz z przebudową Szkoły Podstawowej w Biernej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sulików

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Sulików

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-975

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 757787288

1.5.8.) Numer faksu: 757756922

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@sulikow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.sulikow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.sulikow.pl/?id=296

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja wraz z przebudową Szkoły Podstawowej w Biernej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db30753c-ae4e-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00062926

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002121/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja wraz z przebudową Szkoły Podstawowej w Biernej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00047374/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IW-ZA.271.2.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja wraz z przebudową budynku Szkoły Podstawowej w Biernej poprzez wykonanie następujących prac:
- Rozbiórka pokrycia z dachówki karpiówki podwójnie ułożonej, rozebranie ław kominowych, demontaż ław kominiarskich, demontaż wyłazu i obróbek blacharskich;
- Rozebranie gąsiorów;
- Rozebranie elementów więźb dachowych – ołacenie dachu o odstępie łat 16 cm;
- Rozbiórka warstw podłogowych na strychu;
- Usunięcie szlaki w przestrzeni międzystropowej;
- Rozebranie rynien z blachy nienadającej się do użytku;
- Rozebranie rur spustowych z blachy nienadającej się do użytku;
- Demontaż uchwytów na flagi;
- Odbicie uszkodzonych tynków zewnętrznych elewacji;
- Oczyszczenie powierzchni odkopanych murów ścian piwnicy przy użyciu szczotek stalowych;
- Oczyszczenie spoin przeznaczonych do naprawy bądź uzupełnienia ubytków
w murach gładkich z cegły ceramicznej;
- Cięcie nawierzchni z mas mineralno-asfaltowych na głębokość 5 cm;
- Ręczne rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno bitumicznych;
- Rozbiórka litych podestów wejściowych (elementy podestów ułożone na zagęszczonym gruncie rodzimym);
- Rozbiórka litych stopni schodów wejściowych (stopnie zewnętrzne ułożone na zagęszczonym gruncie rodzimym);
- Rozebranie murów ogrodzenia wraz z barierkami;
- Wykopy jamiste o powierzchni dna do 2,25 m2 i głębokości do 1,5 m w gruncie kat. IV – wykop pod podesty i schody wejściowej do budynku;
- Jednostronne umocnienie ścian wykopów bez względu na kategorię gruntu, umocnienie pełne, głębokość wykopu do 3 m (nakłady na m2);
- Zasypywanie wykopów o ścianach pionowych o szerokości 0,8 – 2,5 m i głębokości do 3 m w gruncie kat. IV;
- Wykonanie warstw podsypkowych, podsypki piaskowej, zagęszczanie ręczne, po zagęszczeniu 5 cm pod opaskę budynku z kostki betonowej;
- Wykonanie podsypki piaskowej o grubości 15 cm pod podesty i schody wejściowe do budynku, komunikację;
- Wykonanie warstwy górnej podbudowy z kruszyw łamanych o grubości 8 cm pod opaskę budynku z kostki betonowej;
- Ręczne plantowanie powierzchni gruntu rodzimego kat. IV;
- Rozścielenie ziemi urodzajnej ręczne z przerzutem na terenie płaskim;
- Wykonanie trawników dywanowych bez nawożenia;
- Wykonanie ścian oporowych z prefabrykatów betonu C20/25, grubość 15 cm;
- Wykonanie balustrady i furtki;
- Wypełnienie spoin zaprawą cementową na obrzeżach opaski budynku;
- Ułożenie nawierzchni chodników, placów i schodów z betonowej kostki brukowej;
- Ułożenie nawierzchni z otoczaków;
- Obsadzenie stalowych wycieraczek do obuwia przed wejściem do budynku;
- Dostawa i montaż daszku nad wejściem do budynku;
- Wymiana elementów konstrukcyjnych dachu – krokwie zwykłe długości do 4,5 m;
- Wykonanie konstrukcji nośnej dla okien połaciowych, wyłazów dachowych;
- Deskowanie połaci dachowych z tarcicy nasyconej – deskowanie kontr spadów;
- Impregnacja ogniochronna i biochronna konstrukcji więźby i elementów drewnianych dachu;
- Impregnacja ogniochronna desek, płyt, bali i krawędziaków – metoda natryskowa;
- Wymiana desek podłogowych o grubości 32 mm na strychu;
- Impregnacja, przycięcie i przybicie kontrłat i łat;
- Ułożenie na krokwiach ekranu zabezpieczającego z folii o paro przepuszczalności,
- Ułożenie na krokwiach ekranu zabezpieczającego z folii – kontrspady;
- Pokrycie dachów nieodeskowanych dachówką ceramiczną z otworami
z przykręceniem wkrętami;
- Montaż dachówki wentylacyjnej;
- Montaż gąsiorów z przymocowaniem wkrętami do deski kalenicowej;
- Montaż kratki wentylacyjnej okapu;
- Montaż uszczelki pod okap i w koszach;
- Wykonanie kalenicy w dachu krytym dachówką z taśmy dekarskiej;
- Montaż zabezpieczenia przeciwśnieżnego z płotkiem;
- Montaż elementów komunikacji po dachu – stopień kominiarski, ławeczka kominiarska;
- Dostawa i montaż gotowych drabin aluminiowych umożliwiających dojście do wyłazów dachowych;
- Montaż rynien dachowych półokrągłych z blachy tytanowo-cynkowej, prefabrykowanych rur spustowych okrągłych z blachy z cynku, zbiorniczków przy rynnach z blachy cynku, obróbki przy szerokości w rozwinięciu ponad 25 cm;
- Pokrycie dachów blachą z cynku, rozstaw rąbka prostopadłego do okapu 90 cm – pokrycie kontrspadów;
- Wykonanie 3 szt. kominów o wysokościach 6,10 m (5-kanałowy od poziomu strychu), 7,30 m (8-kanałowy od poziomu strychu) i 6,10 m (6-kanałowy od poziomu strychu);
- Osuszanie i naprawa ścian – przyjęto 10% wszystkich ścian;
- Wykonanie obrzutki ścian piwnic i fundamentowych zaprawą z dodatkiem kruszywa i polimerów pod izolację pionową ścian;
- Wykonanie poziomej izolacji przeciwwilgociowej metodą iniekcji bezciśnieniowej w murze z cegły o normalnej twardości o grubości 25-30 cm – izolacja ścian piwnicznych i fundamentowych;
- Wykonanie instalacji elektrycznej zgodnie z opisem technicznym;
- Wykonanie izolacji przeciwwilgociowych powłokowych bitumicznych pionowych i poziomych na zimno z emulsji asfaltowej – pierwsza warstwa gruntowanie – ściany muru oporowego i ścian piwnic;
- Wykonanie izolacji termicznej ścian fundamentowych o grubości 10 cm (ściany piwnic);
- Wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych z folii – obłożenie ścian piwnicznych i fundamentowych folią kubełkową wraz z montażem listwy wentylacyjnej;
- Jednokrotne gruntowanie elewacji i ościeży okiennych preparatem wzmacniającym;
- Zamocowanie listwy cokołowej (startowej) dla okładziny cokołu z płytek klinkierowych 6x25 cm;
- Docieplenie ścian zewnętrznych budynku: dodatkowa warstwa siatki na wysokości parteru, ocieplenie w systemie (wyprawa tynkarska silikonowa) – płyty styropianowe o grubości 15 cm na ścianach;
- Wyprawa elewacyjna cienkowarstwowa z tynku akrylowego zatarta na gładko wraz z gruntowaniem – warstwa wygładzająca tynk elewacji pod malowanie;
- Umocowanie siatki rabitza na cokole ceglanym w celu wzmocnienia podłoża pod okładzinę z płytek elewacyjnych klinkierowych 6x25 cm; przymocowanie siatki za pomocą dybli plastikowych do cokołu z cegły; wypełnienie zaprawą cementową oczek zamocowanej na ścianach cokołu siatki;
- Licowanie ścian płytkami klinkierowymi o wymiarach 6x25 cm;
- Obsadzenie uchwytów na flagę;
- Wymiana okien skrzynkowych na okna uchylno-rozwierane dwudzielne z PCV o pow. 1,5 m2;
- Montaż wyłazów dachowych o wym. 0,50 x 0,60 m;
- Wymiana stolarki drewnianej na drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe – 2 szt.;
- Wykonanie ochronny wewnętrznych ościeży okiennych narożnikiem aluminiowym;
- Wykonanie gładzi gipsowych o grubości 3 mm jednowarstwowych na ościeżach o szerokości do 30 cm na podłożu z płyt gipsowych i przygotowanie ościeży wewnętrznych z płyt gipso-kartonowych do malowania;
- Dwukrotne malowanie farbami emulsyjnymi powierzchni wewnętrznych – ościeży okiennych;
- Obsadzenie parapetów okiennych z postformingu o długości do 1,5 m w ścianach z cegieł.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) który stanowi, że cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie z uwagi na to, że zaoferowana cena przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zadania i nie dysponuje środkami by móc ją zwiększyć do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

2021-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane