Zmiana technologii kuchni centralnej w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich

Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00064238
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00064238/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-25 14:55
Lokalizacja
Strzelce Opolskie, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fbe7790b-92e1-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
7561334630
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00064238 z dnia 2021-05-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zmiana technologii kuchni centralnej w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000320940

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Klonowa 3

1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Opolskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-100

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 77 462 11 55

1.5.8.) Numer faksu: 77 461 35 41

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zk_2_strzelce_opolskie@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.sw.gov.pl/jednostka/zaklad-karny-nr-2-w-strzelcach-opolskich

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.zp.sw.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Zakład Karny

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zmiana technologii kuchni centralnej w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fbe7790b-92e1-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00064238

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00019459/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Zmiana technologi kuchni centralnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00027061/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DKw.2232.1.2021.RK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi budowa gazowej kotłowni kondensacyjnej, zabudowa pompy ciepła powietrze-woda oraz budowa instalacji fotowoltaicznej. Źródło pracować będzie na potrzeby własne obiektu kuchni w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich. Zakres specyfikacji obejmuje również demontaż istniejących kotłów warzelnych parowych, patelni elektrycznych i taboretów, które zastąpione zostaną urządzeniami gazowymi oraz budowa wewnętrznej instalacji gazu na odcinku od szafki gazowej na elewacji budynku do kotłowni oraz do urządzeń kuchennych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Zmiana technologii kuchni centralnej w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich”, na podstawie art. 255 ust. 3 Pzp, tj. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania opiera się na następujących okolicznościach:
W dniu 16 kwietnia 2021 roku nastąpiło otwarcie ofert w postępowaniu pn.: „Zmiana technologii kuchni centralnej w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich”. Zamawiający przeznaczył na to zadanie kwotę 716 000,00 zł brutto. Oferta z najniższą ceną złożona przez konsorcjum firm: (PEPEBE Włocławek Przedsiębiorstwo Państwowe, Aleja Jana Pawła II 15, 87-807 Włocławek – Lider konsorcjum i Mazowiecką Instytucję Gospodarki Budżetowej MAZOVIA, ul. Kocjana 3, 01-473 Warszawa – Uczestnik konsorcjum) wyniosła 869 610,00 zł brutto. Cena najniższej oferty przewyższa o wartość 153 610,00 zł brutto kwotę, jaką zamawiający przeznaczył na realizację tego zadania.
Zamawiający dokonał ustalenia możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia z negatywnym wynikiem, co skutkuje tym że nie może zwiększyć kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 869610

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 905828,83

2021-05-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane