Rozbiórka hali nr 1 parteru hali nr 2 Archiwum Urzędu Miasta Krakowa wraz z zabezpieczeniem dokumentacji archiwalnej min. poprzez jej wydobycie z hali objętej rozbiórką
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00065140
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00065140/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-26 12:08
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-20c1c049-be03-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6762530337
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00065140 z dnia 2021-05-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka hali nr 1 parteru hali nr 2 Archiwum Urzędu Miasta Krakowa wraz
z zabezpieczeniem dokumentacji archiwalnej min. poprzez jej wydobycie z hali objętej rozbiórką
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367252869
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Reymonta 20
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zim.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zim.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://test2.ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-20c1c049-be03-11eb-911f-9ad5f74c2a251.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka hali nr 1 parteru hali nr 2 Archiwum Urzędu Miasta Krakowa wrazz zabezpieczeniem dokumentacji archiwalnej min. poprzez jej wydobycie z hali objętej rozbiórką
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20c1c049-be03-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00065140
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W dniu 6 lutego 2021 roku wybuchł pożar hal magazynowych nr 1 i 2 Archiwum Urzędu Miasta Krakowa położonego przy ul. Na Załęczu 2 w Krakowie. Na skutek pożaru doszło do znacznego osłabienia konstrukcji hal magazynowych nr 1 i 2 oraz zniszczenia regałów jezdnych wraz z archiwaliami. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie prowadzi postępowanie związane z katastrofą budowlaną. Wydał on w dniu 14.05.2021 r. decyzję nr 483/2021, znak:PINB.515.1.2021.PSA nakazującą GMK rozbiórkę elementów hali nr 1 i 2 w zakresie wskazanym w tej decyzji, w terminie do 30.09.2021 r. Przedmiotowej decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Dodatkowo zachodzi konieczność natychmiastowego ratowania ocalałych z pożaru archiwaliów w celu uniknięcia powstania szkody w znacznych rozmiarach.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZIM.ZP.262.2.9.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac polegających na rozbiórce części elem.konstrukcyjnych hal obejmujących parter hali nr 2 oraz dwóch kondygnacji hali nr 1Archiwum UMK wraz z zabezpieczeniem dokumentacji archiwalnej m. in. poprzez jej wydobycie z hali objętej rozbiórką oraz złożenie w przygotowanych
do tego celu pojemnikach w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z Ekspertyzą techniczną zabezpieczenia i usunięcia skutków katastrofy budowlanej wywołanej pożarem Archiwum Miasta Krakowa przy ul. Na Załęczu 2 w Krakowie z dnia 26 marca 2021 roku, sporządzonej przez zespół autorski Katedry Konstrukcji Żelbetowych i Sprężynowych Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, nadzorem autorskim nr 2 z dnia 15.04.2021 r. i nr 3 z dnia 26.04.2021 r. oraz decyzją PINB nr 483/2021 z dnia 14.05.2021 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 907740
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 907740
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 907740
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zbigniew Jasiewicz Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego „Trans-Ziem”
7.3.3) Ulica: al. gen. T. Bora-Komorowskiego 43
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-876
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 907740,00
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 105 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-05-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |