„Remont budynku do pełnienia funkcji Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży (ŚCZPDiM) przy ul. Mielczarskiego 35 w Łodzi – etap 1 i etap 2.”
SPECJALISTYCZNY PSYCHIATRYCZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁODZI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00066503
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00066503/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-27 13:08
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e1986de3-9e99-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 9471667139
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00066503 z dnia 2021-05-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont budynku do pełnienia funkcji Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży (ŚCZPDiM)
przy ul. Mielczarskiego 35 w Łodzi – etap 1 i etap 2.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SPECJALISTYCZNY PSYCHIATRYCZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁODZI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000297187
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleksandrowska 159
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 91-229
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dyrekcja@psychiatria-lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://babinski.home.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/babinski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont budynku do pełnienia funkcji Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży (ŚCZPDiM)przy ul. Mielczarskiego 35 w Łodzi – etap 1 i etap 2.”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1986de3-9e99-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00066503
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00034353/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPIZ/TP/RB/2/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Remont budynku do pełnienia funkcji Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży (ŚCZPDiM) przy ul. Mielczarskiego 35 w Łodzi – etap 1
i etap 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa i techniczna, stanowiąca Załącznik nr 2 do SWZ oraz Załącznik nr 3 do SWZ – projekt umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45262690-4 - Remont starych budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45232460-4 - Roboty sanitarne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w treści dokumentacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego tj. w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami, projekcie umowy oraz innej dokumentacji wynikającej z procedowania postępowania m.in. w ogłoszeniu o zamówieniu nie wskazał istotnej dla postępowania informacji, a mianowicie źródła finansowania przedmiotowego zamówienia. Nie została również ujęta informacja, że przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego realizowane jest w ramach projektu ,,PrzyStańDiM.” Brak powyższego w treści dokumentacji postępowania, szczególnie w projekcie umowy, który winien być sporządzony zgodnie z wytycznymi umowy dotacji w ramach projektu ,,PrzyStań DiM”, stanowi wadę niemożliwą do usunięcia na aktualnym etapie postępowania (po czynności otwarcia ofert i na etapie badania ofert). W przypadku dalszej kontynuacji postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i zawarcia umowy z wybranym Wykonawcą, przedmiotowa umowa zostanie zawarta nieskutecznie i będzie podlegała unieważnieniu, gdyż jej treść nie będzie zgodna z wytycznymi i spójna z treścią umowy dotacji, zawartą z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, w ramach realizacji projektu ,,PrzyStań DiM.” Wskazując na powyższe należy uznać, że postępowanie o udzielenie zamówienia jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego i tym samym podlega unieważnieniu.| 2021-05-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |