WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA DOSTARCZENIU I MONTAŻU INSTALACJI ODGROMOWEJ W BUDYNKU UŻYTKOWYM POŁOŻONYM W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 36
Łódzki Zakład Usług Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00067253
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00067253/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-28 08:08
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a8e541c7-a685-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7272666610
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00067253 z dnia 2021-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA DOSTARCZENIU I MONTAŻU INSTALACJI ODGROMOWEJ W BUDYNKU UŻYTKOWYM POŁOŻONYM W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 36
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Łódzki Zakład Usług Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100124868
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowe Sady 19
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 94-102
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.7.) Numer telefonu: +48 42 27-23-450
1.5.8.) Numer faksu: +48 42 27-23-451
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zaklad@lzuk.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lzuk.lodz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.lzuk.lodz.pl/przetargi/; https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA DOSTARCZENIU I MONTAŻU INSTALACJI ODGROMOWEJ W BUDYNKU UŻYTKOWYM POŁOŻONYM W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 362.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a8e541c7-a685-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00067253
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001982/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA DOSTARCZENIU I MONTAŻU INSTALACJI ODGROMOWEJ W BUDYNKU UŻYTKOWYM POŁOŻONYM W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 36
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00040703/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1.1.1./2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 45193,80 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn.: ,,WYKONANIE ROBÓT BUDOWLANYCH POLEGAJĄCYCH NA DOSTARCZENIU I MONTAŻU INSTALACJI ODGROMOWEJ W BUDYNKU UŻYTKOWYM POŁOŻONYM W ŁODZI PRZY UL. TUWIMA 36”, realizowane na podstawie dokumentacji projektowej wykonanej przez Biuro Realizacji Inwestycji FRONTON Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi przy ul. Nastrojowej 42/11 – Projekt wykonawczy pt. ,,Projekt instalacji 0,4 kV” oraz przez Pracownię Projektową Doroty Mokrosińskiej ,,EMIG ARCHITEKCI” z siedzibą w Warszawie przy ul. Borowskiego 2/307 – Projekt budowlany zamienny pt. ,,Projekt budowlany – Instalacje elektryczne i teletechniczne w ramach zadania pod nazwą: „Remont i przebudowa budynku przy ul. Tuwima 36 w Łodzi” oraz na podstawie przedmiaru (kosztorysu nakładczego) stanowiącego Załącznik Nr 2a do SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ, zaś Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik Nr 10 do SWZ.
Zamówienie powinno zostać wykonane zgodnie z dokumentacją projektową w zakresie instalacji odgromowej udostępnionej w formie elektronicznej.
Wykonanie instalacji odgromowej obejmuje swoim zakresem: demontaż przewodów odprowadzających ze wspornikami i uchwytami; montaż nowej sieci zwodów dachowych poziomych niskich; połączenie z siecią zwodów wszelkich metalowych elementów wykończeniowych i technicznych na dachu; montaż nowej sieci przewodów odprowadzających; montaż nowych złączy kontrolnych; pomiary instalacji odgromowej; sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 11 maja 2021 roku do godz. 11:00 wpłynęła jedna oferta:1) ELEKTRO-MONTEX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Sobieskiego 44a, 42-270 Nieznanice - zaoferowana cena brutto: 54.735,00 złotych, zadeklarowanie wydłużenia okresu gwarancji o 24 miesiące, zadeklarowanie skrócenia okresu wykonania prac związanych z realizacją zamówienia o 2 tygodnie.
Jedyna złożona w niniejszym postępowaniu oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 oraz pkt 18 ustawy Pzp.
Po pierwsze, wskazać należy, że do złożonego przez Wykonawcę Formularza ofertowego nie został załączony Kosztorys nakładczy (przedmiar robót) stanowiący Załącznik Nr 2a do SWZ. Zgodnie z dokumentacją zamówienia, Zamawiający wymagał załączenia przez Wykonawcę do oferty wypełnionego i podpisanego przez osobę/osoby uprawnione Kosztorysu nakładczego jako wydruk ze wzoru stanowiącego załącznik Nr 2a do SWZ – kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, zastrzegając, że w przypadku nie załączenia przez Wykonawcę do oferty wypełnionego i podpisanego przez osobę/osoby upoważnione kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym Kosztorysu nakładczego stanowiącego Załącznik Nr 2a Zamawiający odrzuci ofertę jako niezgodną z warunkami zamówienia. Tym samym, w niniejszym postępowaniu zaistniała przesłanka odrzucenia oferty wynikająca z art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Podkreślenia wymaga, że tego rodzaju brak jest nieusuwalny, gdyż żądając złożenia Kosztorysu nakładczego (przedmiaru robót) Zamawiający wskazał, że dokument ten jest istotną częścią złożonej oferty. Zamawiający nadał Kosztorysowi nakładczemu taką rangę w SWZ, jednoznacznie podkreślając jego znaczenie i wymagając odpowiedniego podpisania (tak: wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 lutego 2019 roku, sygn. akt KIO 270/20). Nadto, należy stwierdzić, że sama treść dokumentu w postaci Kosztorysu Nakładczego, tj. zakres informacji w nim zawartych dotyczących między innymi urządzeń składających się na przedmiot zamówienia, wyceny poszczególnych pozycji (która przekłada się na protokoły odbioru i w konsekwencji na wystawienie faktur za wykonanie przedmiotu zamówienia) świadczy o tym, że stanowi on integralną część oferty. Dalej, zgodnie z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 sierpnia 2010 roku, sygn. akt KIO/UZP 1678/10 (niepubl.) przedmiar (kosztorys nakładczy) nie zalicza się do katalogu dokumentów podlegających uzupełnieniu w trybie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp. Po wtóre, Wykonawca złożył przedmiotową ofertę bez odbycia wizji lokalnej, której Zamawiający wymagał w dokumentach zamówienia, co stanowi przesłankę do odrzucenia oferty również w oparciu o art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp. Wobec tego, że jedyna oferta złożona w niniejszym postępowaniu podlegała odrzuceniu – Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 ust. 2 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |