wykonanie zabezpieczenia poprzez rozbiórkę budynku frontowego do bezpiecznego poziomu na nieruchomości położonej przy ul. Kilińskiego 49 w Łodzi zgodnie z decyzją PINB

Zarząd Lokali Miejskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00067569
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00067569/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-05-28 10:07
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c8c4e591-bf83-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7252122232
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkowe

Wykonawcy

1 przyznane

KONRAD KAMIŃSKIŁódź, PL · lot 0
70 848 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00067569 z dnia 2021-05-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
wykonanie zabezpieczenia poprzez rozbiórkę budynku frontowego do bezpiecznego poziomu na nieruchomości położonej przy ul. Kilińskiego 49 w Łodzi zgodnie
z decyzją PINB

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Lokali Miejskich

1.3.) Oddział zamawiającego: ZLM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363752546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 47

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-514

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zlm@zlm.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlm.lodz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://test2.ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-c8c4e591-bf83-11eb-911f-9ad5f74c2a25

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarzadzanie nieruchomościami komunalnymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

wykonanie zabezpieczenia poprzez rozbiórkę budynku frontowego do bezpiecznego poziomu na nieruchomości położonej przy ul. Kilińskiego 49 w Łodzi zgodnie
z decyzją PINB

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c8c4e591-bf83-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00067569

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający zastosował tryb zamówienia z wolnej ręki ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą
z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, której nie mógł przewidzieć, a nie mógł zachować terminów określonych dla innych trybów zamówienia. Na rozbiórkę przedmiotowego budynku wydana została Decyzja PINB. Stan techniczny budynku frontowego uległ pogorszeniu poprzez osiadanie południowej części budynku. Nastąpiło zawalenie się stropów, dachu oraz zniszczenie nadproży. Część północna budynku posiada liczne ubytki stropów, pęknięcia o znacznej rozwartości oraz ubytki cegieł. Obecny stan techniczny oraz stopień zużycia poszczególnych elementów konstrukcyjnych przedmiotowego budynku stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia osób przechodzących w jego sąsiedztwie (budynek przy ciągu pieszo-jezdnym ulicy Kilińskiego). Wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia ze względu na usunięcie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.26.1.77.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 350000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

wykonanie zabezpieczenia poprzez rozbiórkę budynku frontowego do bezpiecznego poziomu na nieruchomości położonej przy ul. Kilińskiego 49 w Łodzi (dz. ew. nr 517/1 w obrębie S-1) zgodnie
z decyzją PINB nr 309/2021 (kubatura około 1 440 m3).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 70848

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 70848

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 70848

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Demco” Konrad Kamiński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6581597941

7.3.3) Ulica: ul. Moskwa 31F

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 92-701

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 70848,00

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-05-27

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-05-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane