Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzyca na terenie miasta Kościerzyna - etap IV: Regulacja zlewni rzeki Bibrowej - przepust ul. Skarszewska.
Gmina Miejska Kościerzyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00067761
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00067761/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-28 11:20
- Lokalizacja
- Kościerzyna, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c7e47179-97a4-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 5911566370
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00067761 z dnia 2021-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzyca na terenie miasta Kościerzyna - etap IV: Regulacja zlewni rzeki Bibrowej - przepust ul. Skarszewska.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kościerzyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675126
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 3 Maja 9a
1.5.2.) Miejscowość: Kościerzyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-400
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 58 680-23-00
1.5.8.) Numer faksu: 58 680-23-20
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wizp@koscierzyna.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.koscierzyna.gda.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/koscierzyna1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzyca na terenie miasta Kościerzyna - etap IV: Regulacja zlewni rzeki Bibrowej - przepust ul. Skarszewska.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c7e47179-97a4-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00067761
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001024/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wieżycy na terenie miasta Kościerzyna ETAP IV - Regulacja zlewni rzeki Bibrowej – zaprojektuj i wybuduj – część 2 – przepust ul. Skarszewska
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Ochrona przez powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzyca na terenie miasta Kościerzyna” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej 11 - Środowisko, Działania 11.1 – Ograniczanie zagrożeń naturalnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00051584/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP 1/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 229644,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przedsięwzięcie polegające na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy w zakresie wykonania przebudowy przepustu na rzece Bibrowa - przepust pod ulicą Skarszewską długości 33 mb. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej ze wszelkimi wymaganymi prawem decyzjami, uzgodnieniami, opiniami wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego decyzji pozwolenie na budowę i pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. Opracowanie dokumentacji projektowej obejmuje m.in.:
mapę do celów projektowych,
dokumentację geotechniczną
operat wodnoprawny
projekt koncepcyjny
projekt budowlany
projekt wykonawczy
przedmiar robót
kosztorys inwestorski
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robot budowlanych
pełnienie nadzoru autorskiego
2) Wykonanie robót budowlanych.
W ramach tego przedsięwzięcia planuje się m.in.:
rozbiórkę nawierzchni:
nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa ograniczona z obu stron krawężnikiem betonowym
nawierzchnia chodnika z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej, podbudowa
z kruszywa, ograniczona obrzeżem
rozbiórkę przyczółków betonowych lub betonowo-kamiennych,
rozbiórkę barier stalowych,
przebudowę kolizji z istniejącym uzbrojeniem
rozbiórkę istniejącego przepustu betonowego Ø 1150,
wykonanie szalunków,
wykonanie podsypki i ławy betonowej,
ułożenie rury z żywic poliestrowych Ø 1800,
obustronne warstwowe zasypanie z zagęszczeniem obsypki żwirowej,
wykonanie nowych przyczółków,
wykonanie nawierzchni:
nawierzchnia jezdni:
1) warstwa ścieralna - beton asfaltowy 4cm
2) warstwa wiążąca – beton asfaltowy 8cm
3) podbudowa – kruszywo łamane 22cm
4) warstwa odcinająca – kruszywo niezwiązane 15cm
5) krawężnik betonowy na ławie betonowej z oporem
nawierzchnia chodnika:
1) kostka betonowa 6 cm
2) podsypka cementowo-piaskowa 5 cm
3) podbudowa z kruszywa łamanego 15 cm
4) obrzeże betonowe na podsypce cementowo-piaskowej
montaż barier stalowych
Po wykonaniu robót budowlanych przed dokonaniem odbioru ostatecznego i przekazaniem wybudowanego obiektu do eksploatacji Wykonawca zobowiązany jest w imieniu Zamawiającego do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych właściwemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego i uzyskanie jego stanowiska lub uzyskania decyzji na użytkowanie (w zależności od zapisów decyzji). Dla przedsięwzięcia pn. Ochrona przed powodzią oraz poprawa jakości wód zlewni Wierzyca na terenie miasta Kościerzyna - etap IV: Regulacja zlewni rzeki Bibrowej została wydana decyzja umarzająca postępowanie
w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach WIŚ.6220.11.11.2016 z dnia 24.02.2017r. Przedmiot zamówienia szczegółowo określa rozdział 4 Specyfikacji Warunków Zamówienia, Program funkcjonalno-użytkowy dla zadania w zakresie przepustu ul. Skarszewska, który udostępniono na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie określonym przez Zamawiającego wpłynęła jedna oferta. Kwota oferty przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia. Wobec powyższego postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie Zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 498150
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 498150
| 2021-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |