Zaprojektowanie i budowa toru rowerowego pumptrack wraz z zagospodarowaniem terenu na działce o nr ew. 674 w Ruścu, gmina Nadarzyn
Gmina Nadarzyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00067386
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00067386/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-05-28 09:05
- Lokalizacja
- Nadarzyn, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bea6e771-9383-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 5342254841
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00067386 z dnia 2021-05-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i budowa toru rowerowego pumptrack wraz
z zagospodarowaniem terenu na działce o nr ew. 674 w Ruścu, gmina Nadarzyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nadarzyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269195
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mszczonowska 24
1.5.2.) Miejscowość: Nadarzyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-830
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@nadarzyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nadarzyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://nadarzyn.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i budowa toru rowerowego pumptrack wrazz zagospodarowaniem terenu na działce o nr ew. 674 w Ruścu, gmina Nadarzyn
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bea6e771-9383-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00067386
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-05-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004069/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa toru rowerowego (pumptrack) wraz z zagospodarowaniem terenu na działce nr ew. 647 w Ruścu (zaprojektowanie i budowa)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00027315/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPiFZ.271.7.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa toru rowerowego pumptrack wraz z zagospodarowaniem terenu na działce o nr ew. 674 w Ruścu, gmina Nadarzyn.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę toru rowerowego PUMPTRACK wraz z zagospodarowaniem terenu na działce nr ew. 647 w Ruścu, gmina Nadarzyn, w systemie zaprojektuj i wybuduj, w tym budowa toru rowerowego PUMPTRACK wraz z elementami małej architektury, utwardzenie terenu (miejsca parkingowe), budowa zjazdu z drogi gminnej, ul. Górnej
w Ruścu, oświetlenie terenu oraz wykonanie systemu monitoringu dla obiektu.
Szczegółowy zakres prac został określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ, obejmującym m in.:
1) opracowanie dokumentacji projektowej: projektu budowlano - wykonawczego;
2) wykonanie badań geologicznych wg potrzeby Wykonawcy;
3) budowę 2 torów dla rowerów typu pumptrack o konstrukcji i nawierzchni bitumicznej AC8 wraz z utworzeniem dwóch placów odpoczynku;
4) dostawa i montaż ławek, koszy na śmieci, stojaka na rowery, tablic informacyjnych (regulaminowych);
5) wykonanie utwardzenia terenu (miejsca parkingowe) o nawierzchni z kostki betonowej oraz budowę zjazdu z drogi gminnej ul. Górnej na działkę nr ew. 647 obr. ew. 0011 gmina Nadarzyn;
6) wykonanie oświetlenia projektowanego obszaru w tym uzyskanie warunków technicznych z Zakładu Energetycznego;
7) wykonanie systemu monitoringu obejmującego cały obiekt, tj. istniejący plac zabaw, boiska ORLIK oraz projektowany obszar;
8) odtworzenie trawnika i założenie trawnika nowego na skarpach toru pumptrack;
9) usługi geodezyjne dla wykonania prac wraz z wykonaniem pomiaru powykonawczego;
10) opracowanie dokumentacji powykonawczej odbiorowej.
3. Dokumenty budowy:
Dokumentację robót stanowić będą następujące dokumenty:
1) Zgłoszenie robót nie wymagających pozwolenia na budowę;
2) Projekt budowlany/projekt wykonawczy;
3) Dziennik budowy.
4. Ochrona i utrzymanie robót:
Wykonawca będzie odpowiedzialny za ochronę robót i za wszystkie materiały i urządzenia używane do robót od daty rozpoczęcia do daty wydania potwierdzenia zakończenia przez Inwestora.
Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu budowy w okresie trwania realizacji kontraktu, aż do zakończenia i odbioru ostatecznego robót. Tablice informacyjne i ostrzegawcze będą utrzymywane przez Wykonawcę w dobrym stanie przez cały okres realizacji robót.
Wykonawca ma obowiązek znać i stosować w czasie prowadzenia robót wszelkie przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego.
Wykonawca będzie przestrzegać przepisów ochrony przeciwpożarowej. Materiały łatwopalne będą składowane w sposób zgodny z odpowiednimi przepisami i zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Podczas realizacji robót Wykonawca będzie przestrzegać przepisów dotyczących bezpieczeństwa
i higieny pracy oraz będzie stosował się do zaleceń Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
5. Sprzęt:
Wykonawca jest zobowiązany do używania jedynie takiego sprzętu, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonywanych robót. Liczba i wydajność sprzętu będzie gwarantować przeprowadzenie robót, zgodnie z zasadami ustalonymi w dokumentacji projektowej. Sprzęt będący własnością Wykonawcy bądź wynajęty do wykonania robót ma być utrzymywany w dobrym stanie i gotowości do pracy. Musi być on zgodny z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi jego użytkowania. Wykonawca dostarczy Inwestorowi kopie dokumentów potwierdzających dopuszczenie sprzętu do użytkowania, tam gdzie jest to wymagane przepisami.
6. Transport:
Wykonawca stosować się będzie do ustawowych ograniczeń na oś przy transporcie materiałów
i sprzętu na i z terenu robót. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania jedynie takich środków transportu, które nie wpłyną niekorzystnie na jakość wykonywanych robót i przewożonych materiałów. Środki transportu nieodpowiadające warunkom dopuszczalnych obciążeń na osie mogą być użyte przez Wykonawcę pod warunkiem przywrócenia do stanu pierwotnego użytkowanych odcinków dróg publicznych na koszt Wykonawcy. Wykonawca będzie usuwać na bieżąco, na własny koszt, wszelkie zanieczyszczenia spowodowane jego pojazdami na drogach publicznych oraz dojazdach do terenu budowy.
7. Ogólne zasady wykonania robót:
Wykonawca robót jest odpowiedzialny za:
1) jakość wykonania zgodnie z obowiązującymi Polskimi Normami, przepisami Techniczno
- Budowlanymi i instrukcjami producentów;
2) zgodność z dokumentacją techniczną i poleceniami Inspektora nadzoru;
3) jakość zastosowanych materiałów;
4) zabezpieczenie terenu budowy;
5) ochronę środowiska w czasie wykonania robót;
6) ochronę przeciwpożarową;
7) ochronę własności publicznej i prawnej;
8) bezpieczeństwo i higienę pracy;
9) ochronę i utrzymanie robót;
10) stosowanie się do przepisów prawa.
Wykonawca dokona wszelkich koniecznych do realizacji zamówienia uzgodnień, opinii, decyzji, itp., wymaganych na każdym etapie realizacji zamówienia i poniesie koszty z tym związane.
8. Na wykonane roboty Wykonawca udzieli co najmniej 36-miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady licząc od daty podpisania protokolarnego bezusterkowego odbioru robót.
9. Szczegółowy zakres robót będących przedmiotem zamówienia zawarty został w:
1) Programie Funkcjonalno-Użytkowym;
2) projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ.
10. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający określa wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia, tj. prace budowlane związane z wykonywaniem robót ziemnych, roboty brukarskie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie prowadzone w trybie podstawowym na realizację zadania pn. ”Zaprojektowanie i budowa toru rowerowego pumptrack wraz z zagospodarowaniem terenu na działce o nr ew. 674 w Ruścu, gmina Nadarzyn” zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019, ze zm.), ponieważ cena kolejnej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 480000,00
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 761370,00
| 2021-05-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |