"Rozbudowa parkingu, drogi dojazdowej i chodników dla inwestycji pn.: "Modernizacja terenu zielonego przy ul. Królewieckiej pomiędzy blokami 118A i 122A" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021"

GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00094346
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00094346/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-25 07:48
Lokalizacja
Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c615a5f7-b894-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5783051446
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

ELBLĄSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄElbląg, PL · lot 0
352 603,77 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00094346 z dnia 2021-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Rozbudowa parkingu, drogi dojazdowej i chodników dla inwestycji pn.: "Modernizacja terenu zielonego przy ul. Królewieckiej pomiędzy blokami 118A i 122A" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Łączności 1

1.5.2.) Miejscowość: Elbląg

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 552393125

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@umelblag.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: elblag.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://um-elblag.samorzady.pl/kat/id/28

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Rozbudowa parkingu, drogi dojazdowej i chodników dla inwestycji pn.: "Modernizacja terenu zielonego przy ul. Królewieckiej pomiędzy blokami 118A i 122A" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c615a5f7-b894-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00094346

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002308/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 "Rozbudowa parkingu i chodników dla inwestycji pn. "Modernizacja terenu zielonego przy ul. Królewieckiej pomiędzy blokami 118A i 122A"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00065264/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie prawne: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych Uzasadnienie faktyczne : Przepis art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 z późn. zm.) umożliwia powierzenie wykonania usług, dostaw lub robót budowlanych na rzecz podmiotu wewnętrznego, tj. udzielanie zamówień wewnętrznych (in-house) pomiędzy podmiotami sektora publicznego przy zastosowaniu trybu z wolnej ręki, pod warunkiem zajścia odpowiednich okoliczności. Gmina Miasto Elbląg jest Zamawiającym, o którym mowa w art. 4 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Mając na uwadze powyższe możliwe jest powierzenie wykonywania przedmiotowych zadań Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 82-300 Elbląg, ul. Szańcowa 1, ponieważ spełnione są łącznie następujące warunki, tj.: c.d. w sekcji IX.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.271.32.2021.AD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 281352,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia:
Rozbudowa parkingu, drogi dojazdowej i chodników dla inwestycji p.: „Modernizacja terenu zielonego przy ul. Królewieckiej pomiędzy blokami 118A i 122A” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021” .

CPV: 45.23.32.00-1
Nazewnictwo wg CPV: Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Przedmiotem zamówienia jest parkingu, drogi dojazdowej i chodników przy ul. Królewieckiej pomiędzy blokami 118-122A.

Lokalizacja robót budowlanych: ul. Królewiecka 118-122A, Elbląg, dz. 188/31 obr. 10.

2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie:
- chodników,
- miejsc parkingowych,
- drogi dojazdowej do parkingu.

Szczegółowy zakres robót do wykonania został określony w przedmiarze oraz Załączniku Nr 1 do umowy. Rozwiązania projektowe do zakresu robót zawarte są w dokumentacji projektowej opracowanej przez firmę „PROWED” Biuro Projektów drogowych z siedzibą w Elblągu przy ul. Legionów 5.

Przedmiot zamówienia opisuje niżej wymieniona dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych:


A. DOKUMENTACJA PROJEKTOWA

1) PRZEDMIAR ROBÓT:
PRZEDMIAR ROBÓT
NAZWA INWESTYCJI: Rewitalizacja terenu przy ul. Królewieckiej 118-122A w Elblągu


2) PROJEKT:
STADIUM: PROJEKT BUDOWLANO-WYKONAWCZY
PRZEDSIĘWZIĘCIE: „Rewitalizacja terenu przy ul. Królewieckiej 118-122A w Elblągu”
NAZWA OBIEKTU: Drogi osiedlowe, m. parkingowe, plac zabaw
BRANŻA: DROGOWA
TYTUŁ OPRACOWANIA: PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU PROJEKT DROGOWY


B. SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH:

STADIUM: PROJEKT BUDOWLANO-WYKONAWCZY
PRZEDSIĘWZIĘCIE: „Rewitalizacja terenu przy ul. Królewieckiej 118-122A w Elblągu”
NAZWA OBIEKTU: Drogi osiedlowe, m. parkingowe, plac zabaw
BRANŻA: DROGOWA
TYTUŁ OPRACOWANIA: SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT

Dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych stanowią ZAŁĄCZNIK NR 5 do ZdN.


3. Zakres, o którym mowa w pkt I. ppkt 2. ZdN stanowi główny przedmiot zamówienia, który Wykonawca jest zobowiązany osobiście wykonać.

4. Wymagania i warunki wykonania zamówienia:
1) Wykonawca musi przewidzieć wszelkie czynności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w celu zapoznania się z zakresem prac i warunkami ich wykonania,
2) Cena powinna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zadania wynikające wprost z dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz przedmiaru robót, jak również nieujęte w przedmiarze robót, a niezbędne do wykonania zadania, tj.: obsługę i inwentaryzację geodezyjną wykonywanych robót, roboty przygotowawcze, porządkowe, utrzymanie zaplecza i terenu budowy, (dostawa wody, usuwanie ścieków, wywóz śmieci, organizacja zaplecza socjalnego, oświetlenie, zasilanie w energię elektryczną, telefon, dozorowanie itp.), koszty wywozu i utylizacji odpadów powstałych w wyniku realizacji robót, koszty dokumentacji geodezyjnej powykonawczej, jak również wszelkich opłat związanych z odbiorem robót oraz dopuszczeniem inwestycji do użytkowania, np. opłat za czynności odbiorowe itp.
3) Wykonane roboty rozliczane będą obmiarem powykonawczym, tj. za wykonane roboty Wykonawca otrzyma wynagrodzenie ustalone w następujący sposób:
a. dla pozycji ujętych w kosztorysie ofertowym, dla których ilość wykonanych jednostek przedmiarowych nie uległa zmianie w stosunku do pierwotnie ujętych w kosztorysie ofertowym, zgodnie z kosztorysem ofertowym,
b. dla pozycji ujętych w kosztorysie ofertowym, dla których ilość wykonanych jednostek przedmiarowych zmniejszyła się lub zwiększyła w stosunku do pierwotnie ujętych w kosztorysie ofertowym, zgodnie z obmiarem powykonawczym, z zastosowaniem cen jednostkowych z kosztorysu ofertowego,
c. za roboty niewykonane, objęte kosztorysem ofertowym wynagrodzenie nie przysługuje.
4) W przypadku uzyskania zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu aktualnej polisy ubezpieczeniowej obejmującej odpowiedzialność cywilną z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub użytkowania mienia, związanej z przedmiotem zamówienia (OC deliktowo – kontraktowa).
5) Zamawiający do czasu przedłożenia dokumentów ubezpieczeniowych nie przekaże Wykonawcy terenu budowy, a zwłoka z tego tytułu będzie traktowana jako powstała z przyczyn zależnych od Wykonawcy.
6) Polisa musi obejmować odpowiedzialność Wykonawcy.
7) W przypadku uzyskania zamówienia Wykonawca opracuje szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy wykonania robót objętych umową i przedłoży do zatwierdzenia w terminie 5 dni roboczych od daty podpisania umowy.
8) Złom pochodzący z rozbiórek będzie stanowić własność Zamawiającego. Inne materiały pochodzące z rozbiórek, które można w jakikolwiek sposób odzyskać, wykorzystać lub zbyć stanowić będą własność Zamawiającego i od jego decyzji zależy, czy te materiały zatrzyma.
Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania tych materiałów i w razie dyspozycji o niezatrzymaniu ich przez Zamawiającego do ich wywiezienia i utylizacji na własny koszt.
9) Zamawiający wymaga, aby odpady powstałe w wyniku realizacji robót były przetransportowane i zmagazynowane w miejscu unieszkodliwiania odpadów. Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu stosownych dokumentów.


5. Zamawiający wymaga udzielenia na wykonane roboty budowlane, stanowiące przedmiot zamówienia, gwarancji jakości na okres 36 miesięcy, licząc od daty odebrania przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego odbioru robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 352603,77 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 352603,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 352603,77 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REFGON: 367431388

7.3.3) Ulica: ul. Szańcowa 1

7.3.4) Miejscowość: Elbląg

7.3.5) Kod pocztowy: 82-300

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 352603,77 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

c.d. sekcji III pkt 3.1.1) a) Zamawiający, tj. Gmina Miasto Elbląg, sprawuje kontrolę nad spółką,odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej spółki, b)ponad 90% działalności Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 82-300 Elbląg, ul. Szańcowa 1 dotyczy wykonywania
zadań powierzonych jej przez Zamawiającego, tj. Gminę Miasto Elbląg sprawującego nad spółką bezpośrednią kontrolę; przedmiotowy procent działalności został ustalony na podstawie art. 214ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, za pomocą średniego przychodu za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia, c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Mając na uwadze powyższe regulacje możliwe jest powierzenie wykonywania zadań wyżej wymienionej spółce, gdyż spełnia ona
przytoczone okoliczności umożliwiające udzielenie tego zamówienia w trybie in-house.
2021-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane