Wymiana krat i drzwi w budynku nr 22 przy ul. 17 Marca 20 w Malborku, budynkach nr 3, 21 przy ul. Jagiellońskiej 16 w Malborku, budynku nr 172 na terenie lotniska w m. Krasnołęka- II postępowanie

22 BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00069909
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00069909/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-01 08:10
Lokalizacja
Malbork, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-97ec9c43-b23c-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5791927841
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00069909 z dnia 2021-06-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana krat i drzwi w budynku nr 22 przy ul. 17 Marca 20 w Malborku, budynkach nr 3, 21 przy ul. Jagiellońskiej 16 w Malborku, budynku nr 172 na terenie lotniska w m. Krasnołęka- II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: 22 BAZA LOTNICTWA TAKTYCZNEGO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192471265

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 17 MARCA 20

1.5.2.) Miejscowość: Malbork

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 261536789

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 22blt.przetargi@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.22blot.wp.mil.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/22blt

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana krat i drzwi w budynku nr 22 przy ul. 17 Marca 20 w Malborku, budynkach nr 3, 21 przy ul. Jagiellońskiej 16 w Malborku, budynku nr 172 na terenie lotniska w m. Krasnołęka- II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-97ec9c43-b23c-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00069909

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00014310/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Wymiana drzwi i krat w budynku nr 22 przy ul. 17 Marca 20 w Malborku, budynkach nr 3 , nr 21 przy ul. Jagiellońskiej 16 w Malborku, budynku nr 172 na terenie lotniska wojskowego w m. Krasnołęka.rskie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 22. BLT.SZP.2612.40.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 23651,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Wymiana drzwi zewnętrznych w budynku nr 21 w kompleksie wojskowym przy ul. Jagiellońskiej 16 w Malborku; wymiana drwi zewnętrznych oraz krat w budynku nr 22 w kompleksie wojskowym przy ul. 17 Marca 20 w Malborku; wymiana drzwi zewnętrznych w budynku nr 172 na terenie lotniska wojskowego w m. Krasnołęka”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.5.5.) Wartość części: 12312,84 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wymiana drzwi zewnętrznych w budynku nr 3 w kompleksie wojskowym przy
ul. Jagiellońskiej 16 w Malborku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.5.5.) Wartość części: 11338,87 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający unieważnia postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Oferty Wykonawców przewyższają znacznie kwoty, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia o kwotę w części 1 – 9.679,69 zł brutto, co stanowi odpowiednio do danej części 63,91% kwoty wyjściowej.
Mając na uwadze orzecznictwo KIO, nie ma obowiązku zwiększania kwoty przeznaczonej na sfinansowanie konkretnego zadania, tak aby obowiązkowo dokonać wyboru. Możliwość zwiększenia budżetu uwarunkowana jest z pewnością wieloma czynnikami, a Wykonawca nie ma prawnych możliwości domagać się zwiększenia budżetu, ponieważ takie zachowanie w pewnych przypadkach mogłoby narazić Zamawiającego na zarzut niegospodarczego zarządzania środkami publicznym (wyrok z KIO 964/12). Zamawiający obecnie nie może zwiększyć środków finansowych do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty. Podkreślenia wymaga również fakt, że taka możliwość zwiększania środków finansowych jest prawem, a nie obowiązkiem Zamawiającego. Dodatkowo zgodnie z brzmieniem art. 44 ust. 3 pkt. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 24824,48

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30504,00

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający unieważnia postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Oferty Wykonawców przewyższają znacznie kwoty, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia o kwotę w części 2 – 15.620,76 zł brutto, co stanowi odpowiednio do danej części 112,00 % kwoty wyjściowej.
Mając na uwadze orzecznictwo KIO, nie ma obowiązku zwiększania kwoty przeznaczonej na sfinansowanie konkretnego zadania, tak aby obowiązkowo dokonać wyboru. Możliwość zwiększenia budżetu uwarunkowana jest z pewnością wieloma czynnikami, a Wykonawca nie ma prawnych możliwości domagać się zwiększenia budżetu, ponieważ takie zachowanie w pewnych przypadkach mogłoby narazić Zamawiającego na zarzut niegospodarczego zarządzania środkami publicznym (wyrok z KIO 964/12). Zamawiający obecnie nie może zwiększyć środków finansowych do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty. Podkreślenia wymaga również fakt, że taka możliwość zwiększania środków finansowych jest prawem, a nie obowiązkiem Zamawiającego. Dodatkowo zgodnie z brzmieniem art. 44 ust. 3 pkt. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 29567,57

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-06-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane