Przebudowa dróg w miejscowościach: Objazda, Przewłoka, Wodnica polegająca na zmianie nawierzchni na betonową

Wójt Gminy Ustka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00071521
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00071521/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-02 09:31
Lokalizacja
Ustka, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-24e4509f-a283-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8390030153
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00071521 z dnia 2021-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg w miejscowościach: Objazda, Przewłoka, Wodnica
polegająca na zmianie nawierzchni na betonową

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wójt Gminy Ustka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979878

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dunina 24

1.5.2.) Miejscowość: Ustka

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-270

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 0598152401

1.5.8.) Numer faksu: 0598144257

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ustka.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.ustka.ug.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.bip.ustka.ug.gov.pl , https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg w miejscowościach: Objazda, Przewłoka, Wodnica
polegająca na zmianie nawierzchni na betonową

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-24e4509f-a283-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00071521

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000982/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa polegająca na zmianie powierzchni na betonową dróg gminnych (droga Wodnica, Lędowo, Przewłoka, Objazda, Machowinko, Wytowno

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00037414/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZP.271.07.2021.MA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 326043,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I: „Przebudowa polegająca na zmianie nawierzchni na betonową: ul. Polna w m. Objazda”
Zadanie polega na:
- rozebraniu nawierzchni asfaltowej o szerokości 3,0m i długości łącznie 70 m wraz z utylizacją materiałów z rozbiórki,
- wykonaniu koryta jezdni o głębokości 30 cm i szerkości 3,0m na długości łącznie 315 m,
- wykonaniu koryta poboczy o głębokości 15 cm i szerkości 2x0,75m na długości łącznie 315 m,
- wyprofilowaniu i zagęszczeniu mechanicznym podłoża pod warstwy konstrukcyjne
nawierzchni na szerokości 4,5 m na długości łącznie 315 m,
- wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 15 cm na szerokości 3,0 m na długości łącznie 315 m,
- wykonaniu warstwy nawierzchni betonowej z betonu specjalnego C25/30 o grubości 17 cm na szerokości 3,0 m na długości łącznie 315 m,
- pielęgnacji nawierzchni,
- wykonaniu obustronnego pobocza utwardzonego z gruntu z korytowania oraz z kruszywa
łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm o grubości warstwy kruszywa po zagęszczeniu 10 cm na szerokości 75 cm na długości łącznie 315 m.
- wykonaniu regulacji pionowej armatury kanalizacyjnej.
Cechy stwardniałego betonu:
Mrozoodporność wg PN-88/B-06250: 100 stop. F,
Wodoszczelność wg PN-88/B-06250: 8 stop. W.
Szczeliny poprzeczne należy wykonać w rozstawie co 3,0 m na szerokości około 10 mm i
głębokości około 50 mm. Szczeliny należy wypełnić masą zalewową na gorąco lub na zimno.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 164364,93 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II: „Przebudowa polegająca na zmianie nawierzchni na betonową: odcinek ul. Dębowej w m. Przewłoka”
Zadanie polega na:
- rozebraniu istniającej nawierzchni z płyt betonowych ażurowych o powierzchni 180 m2,
- wykonaniu koryta jezdni o głębokości 30 cm i szerkości 3,0m na długości łącznie 100 m,
- wykonaniu koryta poboczy o głębokości 15 cm i szerkości 2x0,75m na długości łącznie 100 m,
- wyprofilowaniu i zagęszczeniu mechanicznym podłoża pod warstwy konstrukcyjne
nawierzchni na szerokości 4,5 m na długości łącznie 100 m,
- wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 15 cm na szerokości 3,0 m na długości łącznie 100 m,
- wykonaniu warstwy nawierzchni betonowej z betonu specjalnego C25/30 o grubości 17 cm na szerokości 3,0 m na długości łącznie 100 m,
- pielęgnacji nawierzchni,
- wykonaniu obustronnego pobocza utwardzonego z gruntu z korytowania oraz z kruszywa
łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm o grubości warstwy kruszywa po zagęszczeniu 10 cm
na szerokości 75 cm na długości łącznie 100 m.
- wykonaniu nawierzchni zjazdu z drogi powiatowej o powierzchni 31,5 m2 z kostki betonowej gr. 8cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 5cm na
podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm o grubości po zgęszczeniu 15 cm,
- wykonaniu nawierzchni z płyt betonowych ażurowych w korycie głębokości 30cm z wykonaniem podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego
mechanicznie 0/31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 15 cm o powierzchni 180 m2 (płyty z rozbiórki)
- wykonaniu regulacji pionowej armatury wodno - kanalizacyjnej.
Cechy stwardniałego betonu:
Mrozoodporność wg PN-88/B-06250: 100 stop. F,
Wodoszczelność wg PN-88/B-06250: 8 stop. W.
Szczeliny poprzeczne należy wykonać w rozstawie co 3,0 m na szerokości około 10 mm i głębokości około 50 mm. Szczeliny należy wypełnić masą zalewową na gorąco lub na zimno.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 83646,14 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III: „Przebudowa polegająca na zmianie nawierzchni na betonową: droga w kierunku posesji 34 – 37 w m. Wodnica”
Zadanie polega na:
- rozebraniu istniającej nawierzchni z płyt betonowych pełnych o powierzchni 180 m2,
- rozebraniu istniającej nawierzchni z płyt betonowych ażurowych o powierzchni 30 m2,
- wykonaniu koryta jezdni o głębokości 30 cm i szerkości 3,0m na długości łącznie 80 m,
- wykonaniu koryta poboczy o głębokości 15 cm i szerkości 0,75m na długości łącznie 210 m,
- wyprofilowaniu i zagęszczeniu mechanicznym podłoża pod warstwy konstrukcyjne
nawierzchni jezdni i poboczy na szerokości 4,5 m i długości 80 m oraz na szerokości 0,75 m i długości 50 m,
- wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm o grubości po zagęszczeniu 15 cm na szerokości 3,0 m na długości łącznie 80 m,
- wykonaniu warstwy nawierzchni betonowej z betonu specjalnego C25/30 o grubości 17 cm na szerokości 3,0 m na długości łącznie 80 m,
- pielęgnacji nawierzchni,
- wykonaniu jednostronnego pobocza utwardzonego z gruntu z korytowania oraz z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm o grubości warstwy kruszywa po zagęszczeniu 10 cm
na szerokości 75 cm na długości łącznie 80 m.
- wykonaniu ścieku z prefabrykowanych elementów betonowych na ławie betonowej z oporem o długości 130 mb,
- wykonaniu nawierzchni z płyt betonowych pełnych w korycie głębokości 30cm z wykonaniem warstwy odsączającej z piasku o powierzchni 144 m2 (płyty z
rozbiórki)
- wykonaniu nawierzchni z płyt betonowych ażurowych w korycie głębokości 30cm z wykonaniem warstwy odsączającej z piasku o powierzchni 24 m2 (płyty z
rozbiórki)
- wykonaniu regulacji pionowej armatury wodociągowej,
- wykonaniu konserwacji rowu melioracyjnego na długości 100 mb.
Cechy stwardniałego betonu:
Mrozoodporność wg PN-88/B-06250: 100 stop. F,
Wodoszczelność wg PN-88/B-06250: 8 stop. W.
Szczeliny poprzeczne należy wykonać w rozstawie co 3,0 m na szerokości około 10 mm i
głębokości około 50 mm. Szczeliny należy wypełnić masą zalewową na gorąco lub na zimno.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 78032,85 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zawiadamiam, że w trybie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) w/w postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację w/w zadania wynosi 150.000,00 zł brutto. Natomiast najkorzystniejsza oferta spośród niepodlegających odrzuceniu została złożona na kwotę 157.796,15 zł brutto.
W związku z powyższym, zgodnie z wskazanym w/w przepisie cyt. "cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty".
Jednocześnie zawiadamiam, że Oferta Wykonawcy - „Herkules” Usługi Rozbiórkowo-Budowlane Szymon Ostapiuk Krępa Słupska ul. Pogodna 6, 76-200 Słupsk - podlega odrzuceniu w trybie: art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) w zw. z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) cyt."Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: została złożona przez wykonawcę który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, przedmiotowego środka dowodowego, lub innych dokumentów lub oświadczeń”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 157796,15

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 157796,15

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zawiadamiam, że w trybie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) w/w postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację w/w zadania wynosi 65.000,00 zł brutto.
Natomiast najkorzystniejsza oferta spośród niepodlegających odrzuceniu została złożona na kwotę 81.970,53 zł brutto.
W związku z powyższym, zgodnie z wskazanym w/w przepisie cyt. "cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty".
Jednocześnie zawiadamiam, że Oferta Wykonawcy - „Herkules” Usługi Rozbiórkowo-Budowlane Szymon Ostapiuk Krępa Słupska ul. Pogodna 6, 76-200 Słupsk - podlega odrzuceniu w trybie: art. 226 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 224 ust. 6 oraz w zw. z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) cyt."Odrzuceniu, jako oferta z rażąco niską ceną lub kosztem, podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, lub jeżeli złożone wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają podanej w ofercie ceny lub kosztu”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 81970,53

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 81970,53

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zawiadamiam, że w trybie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) w/w postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację w/w zadania wynosi 58.000,00 zł brutto.
Natomiast najkorzystniejsza oferta spośród niepodlegających odrzuceniu została złożona na kwotę 74.520,45 zł brutto.
W związku z powyższym, zgodnie z wskazanym w/w przepisie cyt. "cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty".

Jednocześnie zawiadamiam, że Oferta Wykonawcy - „Herkules” Usługi Rozbiórkowo-Budowlane Szymon Ostapiuk Krępa Słupska ul. Pogodna 6, 76-200 Słupsk - podlega odrzuceniu w trybie: art. 226 ust. 6 w zw. z 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U z 2019 r. poz. 2019 ze zm.) cyt."Odrzuceniu, jako oferta z rażąco niską ceną lub kosztem, podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, lub jeżeli złożone wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają podanej w ofercie ceny lub kosztu”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 74520,45

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 74520,45

2021-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane