Remont lokali komunalnych przy ul. Długiej 23/2 oraz Słowackiego 34/2 będących własnością Miasta Słupsk

"PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W SŁUPSKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00075247
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00075247/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-08 11:26
Lokalizacja
Słupsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ea855cb4-b6e0-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8390007964
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneWykonywanie pokładówRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie ram drzwiowych i okiennychPokrywanie podłóg i ścianKładzenie parkietuRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00075247 z dnia 2021-06-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont lokali komunalnych przy ul. Długiej 23/2 oraz Słowackiego 34/2 będących własnością Miasta Słupsk

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: "PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W SŁUPSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 771285155

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Juliana Tuwima 4

1.5.2.) Miejscowość: Słupsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@pgm.slupsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pgm.slupsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pgm_slupsk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarzadzanie Nieruchomosciami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont lokali komunalnych przy ul. Długiej 23/2 oraz Słowackiego 34/2 będących własnością Miasta Słupsk

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea855cb4-b6e0-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00075247

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005910/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont lokali komunalnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00055999/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 13/DTZ/P/RB/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 71563,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: remont dwóch lokali komunalnych przy ul Długiej 23/2 oraz Słowackiego 34/2 wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Słupska.
Zakres robót obejmuje między innymi:
Długa 23/2
- przybicie płyt OSB
-wyrównanie podłogi
-gruntowanie podłóg i ścian,
- wykonanie ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych
-przygotowanie powierzchni pod malowanie ścian,
-malowanie,
-wykucie z muru i wstawienie nowych drzwi, montaż kratek wentylacyjnych
- demontaż rurociągu stalowego,
-demontaż wanny , umywalki i urządzenia do podgrzewania wody,
-demontaż kuchni3-4 palnikowej,
-montaż brodzika wraz z kabiną,
-montaż ustępu,
- montaż grzejników
-wykonanie instalacji centralnego ogrzewania
Słowackiego 34/2
- rozebranie posadzek z płytek
-zerwanie posadzek z tworzyw sztucznych
-odbicie tynków ze ścian
-wykonanie tynków wewnętrznych
-gładź gipsowa dwuwarstwowa na ścianach,
- wykonanie posadzki z paneli podłogowych,
- demontaż rurociągu PVC
- demontaż urządzeń sanitarnych,
-demontaż kuchni 4-palnikowej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, oraz pomocniczo przedmiary robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262423-2 - Wykonywanie pokładów

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45432113-9 - Kładzenie parkietu

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ złożone oferty podlegają odrzuceniu.
Zamawiający na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp odrzuca ofertę Wykonawcy PPHU Olbud Piotr Szczegielniak, ul Solskiego 15/2, 76-200 Słupsk, ponieważ złożona oferta jest niezgodna z zakresem opisu przedmiotu zamówienia, a co za tym idzie nie daje gwarancji prawidłowego wykonania zamówienia. Wykonawca nie wycenił w pełni przedmiotu zamówienia, a to prowadzi do niezgodności oferty z treścią specyfikacji warunków zamówienia.
Wykonawca do oferty załączył kosztorysy ofertowe wykonania robót. Przedłożone kosztorysy ofertowe miały być opracowane z załączonym do SWZ przedmiarem robót, wraz z zestawieniem materiałów. Opracowany kosztorys ma pełnić dla Zamawiającego funkcję pomocniczą oraz będzie stanowił podstawę do rozliczeń robót. Rozliczenie robót będzie następowało odrębnie dla każdego „zlecenia” kosztorysem powykonawczym za faktycznie wykonany zakres robót, potwierdzony przez inspektora nadzoru w oparciu o składniki cenotwórcze z oferty wykonawcy i zasady rozliczeń określone w wzorze umowy.
Wykonawca w załączonym kosztorysie ofertowym dotyczącym lokalu przy ul. Długa 23/2 nie ujął i nie dokonał wyceny prac określonych w pozycji 25 robót budowlanych w przedmiarze robót. Brak wyceny w/w pozycji stanowi o niezgodności oferty z treścią specyfikacji warunków zamówienia i nie podlega wyjaśnieniu ani poprawieniu. Popełnione błędy nie pozwalają na ich sprostowanie w trybie art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Natomiast na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy Chadacz Artur Floor Ul. Złota 1 76-200 Słupsk, ponieważ złożona oferta jest ona niezgodna z przepisami ustawy. Wykonawca złożył ofertę wraz z wymaganymi dokumentami w pilikach pdf. jako skan z podpisami odręcznymi, a nie opatrzył wymaganym podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Zgodnie z art. 63 ust. 2 Pzp ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przepisie wskazano na rygor nieważności oferty, która nie została złożona w wymaganej przepisami formie. Za ważną można uznać tylko taką ofertę, która została złożona w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
W związku z powyższym złożona oferta jest z mocy ustawy Pzp nieważna, nie wywołuje skutków prawnych i wprost narusza jej przepisy oraz podlega odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

2021-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane