Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym Krzemień Pierwszy na działce o nr 1971 od km 0+836 do km 1+268
Gmina Dzwola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00081746
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00081746/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-14 11:54
- Lokalizacja
- Dzwola, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-116cefe6-ad76-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8621614932
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00081746 z dnia 2021-06-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym Krzemień Pierwszy na działce o nr 1971
od km 0+836 do km 1+268
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dzwola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409577
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 168
1.5.2.) Miejscowość: Dzwola
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-304
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: 15 8752215
1.5.8.) Numer faksu: 158752223
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugdzwola@mbnet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzwola.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugdzwola.bip.lubelskie.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym Krzemień Pierwszy na działce o nr 1971od km 0+836 do km 1+268
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-116cefe6-ad76-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00081746
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00023246/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym Krzemień Pierwszy na działce o nr 1971 od km 0+836 do km 1+268
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00046203/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. ETAP II w km 0+836-1+108 --KOSZTY KWALIFIKOWANE
1.1 . ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE
1.2 . PODBUDOWA
1.3 . NAWIERZCHNIE
2 . ETAP III POSZERZENIE W KM 1+108-1+268 -- KOSZTY KWALIFIKOWANE
2.1 . ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE
2.2. PODBUDOWA
3 . ETAP IV W KM 1+108-1+268 --KOSZTY KWALIFIKOWANE
3.1 . ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE
3.2 . PODBUDOWA
4 . ETAP V w km 1+108-1+268 --KOSZTY KWALIFIKOWANE
4.1 . PODBUDOWA
4.2 . NAWIERZCHNIA
5 . KOSZTY NIEKWALIFIKOWANE
5.1 . ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE
5.2 . ROBOTY WYKOŃCZENIOWE
Zaprojektowana droga została usytuowana w planie tak, aby wysokie walory użytkowe były powiązane z otaczającym zagospodarowaniem przestrzennym oraz poczuciem bezpieczeństwa użytkowania. Gabaryty obiektu zostały dostosowane do warunków i potrzeb sytuacyjnych. Niewystarczające utwardzenie nawierzchni, obciążenie pojazdami oraz działanie wód opadowych i czynników atmosferycznych spowodowały znaczną degradację drogi, dlatego też projektuje się wzmocnienie konstrukcji drogi o następujących parametrach:
• Podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem gr. 13 cm.
• Warstwa dolna podbudowy z kruszywa kamiennego – gr. 15 cm
• Warstwa górna podbudowy z kruszywa kamiennego - gr. 7 cm
• Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych, warstwa ścieralna – gr.4 cm
Zaprojektowano pobocza gruntowe o szerokości do 0,75 m każde ze spadkami 8% w kierunku od osi jezdni . Uformowane pobocza gruntowe należy zagęścić do Is=0.97 oraz E2=100MPa. Wielkość
robót została ujęta w przedmiarze robót.
Parametry techniczne drogi:
• Kategoria drogi – gminna nr 109018L
• Kategoria ruchu- KR-1
• Prędkość projektowa – 30 km/h
• Nawierzchnia – I klasa obciążenia
• Szerokość jezdni drogi – 3,5 m
• Szerokość poboczy – 2 x 0,75m
• Spadek poprzeczny jezdni – 2% (jednostronny)
• Spadek podłużny - zgodnie z istniejącym terenem
Gabaryty elementów konstrukcyjnych obiektu oraz szczegółowe rozwiązania techniczne ich zastosowania przedstawiono na opracowaniach graficznych.
Wszystkie w/w roboty budowlane obejmują dostawę materiałów i urządzeń niezbędnych do wbudowania.
Po stronie Wykonawcy leży pełna obsługa geodezyjna: wytyczenie pasa drogowego i pozostałe niezbędne do realizacji robót czynności geodezyjne.
Dodatkowe obowiązki Wykonawcy:
1) Opracowania i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzgodnieniami i zatwierdzeniem przez zarządzającego ruchem, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2) Utrzymania w czystości dróg publicznych, po których będzie odbywał się ruch pojazdów budowy i transportujących materiały. W przypadku ewentualnych roszczeń odszkodowawczych administratorów i zarządców za zniszczenie dróg przez transport budowy Wykonawca jest zobowiązany do ich naprawienia na własny koszt, który nie będzie podlegał odrębnej zapłacie i jest wliczony w wynagrodzenie Wykonawcy.
3) Wykonawca w okresie od protokolarnego przejęcia terenu budowy od Zamawiającego ponosi w stosunku do osób trzecich pełną odpowiedzialność na zasadach ogólnych za wszelkie szkody wyrządzone tym osobom wynikłe na tym terenie.
4) Uzyskania protokołów odbioru zakończonych robót od wszystkich właścicieli infrastruktury technicznej będących przedmiotem przebudowy w ramach usunięcia kolizji.
5) Uzgodnienia z Zamawiającym zakresu rzeczowego, sposobu dostawy i formy przekazania materiałów pochodzących z rozbiórki.
6) Bieżąca kontrola stanu oznakowania wykonywanych robót pod kątem zgodności z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu na czas prowadzonych robót, a w przypadku stwierdzenia braków w oznakowaniu natychmiastowe jego uzupełnienie.
7) Przygotowania powykonawczego operatu kolaudacyjnego w 2 egz., w tym geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej oraz wszelkich dokumentów wymaganych ustawą prawo budowlane oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowalnego, niezbędnych do skutecznego zgłoszenia zakończenia robót.
8) W przypadku ujawnienia przedmiotów, które posiadają cechy zabytku, Wykonawca zobowiązany jest zawiadomić właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków.
9) Zapewnienia kierowania robotami objętymi umową przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje oraz spełniające wymagania określone w ustawie Prawo budowlane.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 147833,31 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 205011,47 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 147833,31 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Paweł Lach,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8652249445
7.3.3) Ulica: Szyperki 39A
7.3.4) Miejscowość: Jarocin
7.3.5) Kod pocztowy: 37-405
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 147833,31 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2021-06-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |