Remont cząstkowy dróg o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym

Gmina Grębocice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00193776
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00193776/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-16 11:29
Lokalizacja
Grębocice, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e40e9be5-4d17-4244-bfa0-69a5af22d178
Identyfikator
6922257472
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

USŁUGI BUDOWLANO ZIEMNE MELIORACYJNE I TRANSPORTOWE S.C. W. WOZIŃSKI, M. SZELAGNaratów, PL · lot 0
510 345,06 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00193776 z dnia 2025-04-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont cząstkowy dróg o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grębocice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647601

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Głogowska 3

1.5.2.) Miejscowość: Grębocice

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-150

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 768325304

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@grebocice.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grebocice.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminagrebocice.ezamawiajacy.pl/pn/GREBOCICE/demand/194728/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont cząstkowy dróg o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e40e9be5-4d17-4244-bfa0-69a5af22d178

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00193776

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00012811/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Remonty cząstkowe dróg o nawierzchni gruntowej na terenie Gminy Grębocice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00093073

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 731579,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont cząstkowy dróg o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym
1. Przedmiotem zamówienia jest remont cząstkowy dróg o nawierzchni gruntowej tłuczniem kamiennym.
Zakres robót obejmuje:
a) wykorytowanie istniejącego terenu,
b) mechaniczne profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,
c) ułożenie warstwy odsączającej z piasku o gr. 10-15 cm po zagęszczeniu wraz z jej zagęszczeniem,
d) wykonanie warstwy z tłucznia kamiennego o frakcji 0-31,5 mm o grubości warstwy po zagęszczeniu 20 cm oraz zagęszczeniu górnej warstwy miałem kamiennym,
e) technologię ułożenia tłucznia za pomocą równiarki i walca drogowego,
f) dodatkowo wykonanie poboczy gruntowych 0,7 m po obu stronach zagęszczonych walcem drogowym (min. 10 t).
Piasek zastosowany jako warstwa odsączająca musi odpowiadać aktualnym normom.
Wykonawca na własny koszt zagospodaruje ziemię z korytowania zgodnie z obowiązującymi przepisami o odpadach.
UWAGA
Wykonanie koryta oraz profilowanie i zagęszczanie podłoża należy wykonać bezpośrednio przed rozpoczęciem robót związanych z wykonaniem warstwy z tłucznia. Niedopuszczalne jest mieszanie poszczególnych frakcji tłucznia na drodze.
Wszystkie materiały konieczne do wykonania zapewnia Wykonawca.
Zakres prac będzie wyznaczony wg. zapotrzebowania z podziałem na poszczególne drogi. Zamawiający ma prawo dokonać kontroli i odbioru poszczególnych elementów wykonywania drogi (koryta, warstwy odsączającej i warstwy tłuczniowej).
Zamawiający będzie sukcesywnie wyznaczał według potrzeby poszczególne drogi do naprawy w trakcie umowy.
Szacowana powierzchnia dróg do remontu – 4 800,00 m2.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia zakresu robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera przedmiar robót stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 510345,06 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1265409,44 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 510345,06 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Maciej Szelag Uslugi Budowlano Ziemne Melioracyjne i Transportowe

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Wojciech Woziński Usługi Budowlano Ziemne Melioracyjne i Transportowe

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 693 200 56 02

7.3.3) Ulica: Naratów 68

7.3.4) Miejscowość: Niechlów

7.3.5) Kod pocztowy: 56-215

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 510345,06 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

2025-04-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane