Przebudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie
Gmina Głuchów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00078034
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00078034/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-10 08:51
- Lokalizacja
- Głuchów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8463473b-984b-11eb-86b1-a64936a8669f
- Identyfikator
- 8361833004
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00078034 z dnia 2021-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głuchów
1.3.) Oddział zamawiającego: Głuchów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148236
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Klonowa
1.5.2.) Miejscowość: Głuchów
1.5.3.) Kod pocztowy: 96-130
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48468157530
1.5.8.) Numer faksu: +48468157058
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminagluchow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminagluchow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.gminagluchow.bip.net.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8463473b-984b-11eb-86b1-a64936a8669f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00078034
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00032271/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.272.1.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2056053,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie i termomodernizacji budynku Szkoły podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie
Roboty budowlane muszą być wykonane zgodnie z załącznikiem nr 1 tj.:
a. projektem technicznym,
b. Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB),
c. przedmiarem robót,
d. audytem energetycznym,
e. obowiązującymi przepisami
f. normami oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.
4.4.1. Zakres zamówienia obejmuje:
1) przebudowę i termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie. Termomodernizacja polegać będzie na bezspoinowym ociepleniu ścian nadziemia styropianem EPS 70 (o współczynniku przenikania ciepła-wynoszącym 0,038 W/mK) metodą ,,lekką - mokrą'' z tynkiem silikonowym malowanym wg kolorystyki RAL pokazanej na rysunkach elewacji oraz ociepleniu ścian fundamentowych styropianem HYDRO (o współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 0,035 W/mK) do 1.10m poniżej poziomu terenu. Docieplenie połaci dachowych od wewnątrz wełną mineralną współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 0,038 W/mK). Projektuje się rozebranie wierzchnich warstw stropodachu nad salą gimnastyczną z powodu niewystarczającej warstwy ocieplenia. Docieplenie stropodachu nastąpi poprzez ułożenie styropianu (o współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 0,038 W/mK) wraz z wykonaniem nowego pokrycia z papy termozgrzewalnej wierzchniego krycia. Na istniejącym pokryciu dachowym z blachodachówki zostanie wykonana nowa instalacja odgromowa wykonana z materiałów fabrycznie nowych, posiadających atesty i świadectwa dopuszczenia do stosowania na terenie kraju. Natomiast na stropodachu pokrytym papą termozgrzewalną, nad salą gimnastyczną, instalacja odgromowa zostanie odtworzona.
2) wymianę stolarki okiennej drewnianej na okna PCV (w liczbie łącznej 119 sztuk) o współczynniku przenikania ciepła U(max) wynoszącym 0,9 W/(m2K). Zewnętrzna stolarka drzwiowa zostanie wymieniona na ciepłe aluminium o współczynniku przenikania ciepła U(max) wy-noszącym 1,30 W/m2K w liczbie 4 sztuk.
3) rozbiórkę i wykonanie nowych schodów zewnętrznych z kostki betonowej, rozbiórkę istniejącej i wykonanie nowej opaski z kostki betonowej po obrysie zewnętrznym budynku oraz murowane doświetla okien kondygnacji podziemnej zostaną rozebrane w celu montażu systemowych doświetli okien piwnicznych z poliesteru wzmocnionego włóknem szklanym, z rusztem kratowym zrównanym z poziomem projektowanej opaski. Chodnik z betonu wzdłuż elewacji południowej i zachodniej zostanie skuty i wykonany nowy z kostki betonowej po obrysie istniejącego. Wewnątrz budynku zostaną wy-mienione oprawy świetlne wg projektu branżowego dołączonego do niniejszego opracowania.
4) przebudowę kotłowni na opał stały (węgiel), na kotłownię gazową w celu zmiany sposobu ogrzewania budynku. Projektowana jest instalacja wewnętrzna oraz instalacja doziemna gazu ziemnego wg projektu branżowego do-łączonego do niniejszego opracowania. W celu dostosowania pomieszczenia kotłowni, do technologii kotłowni gazowej, zostanie powiększony istniejący otwór okienny oraz wykute nowe okna w liczbie 2 sztuk i zamontowana stolarka okienna PVC o współczynniku przenikania ciepła U(max) wynoszącym 0,9 W/(m2K). We wszystkie przejściach prowadzących z pomieszczenia kotłowni do innych pomieszczeń zostaną wstawione drzwi stalowe o klasie odporności ogniowej EI 30. Po zmianie sposobu ogrzewania budynku ulegnie zmianie przeznaczenie pomieszczeń sąsiadujących z kotłownią, z pomieszczenia składu opału na pomieszczenie gospodarcze. Dodatkowo zostanie rozebrany mur oporowy wzdłuż schodków prowadzących do kondygnacji podziemnej co umożliwi zdemontowanie i wyniesienie piecy na opał stały. Projektuje się nowy mur oporowy z bloczków betonowych ocieplony styropianem HYDRO gr. 5cm (o współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 0,035 W/Mk).
4.1.2. Obmiary robót zawarte w przedmiarze mają wyłącznie charakter informacyjny (pomocniczy). Dla potrzeb wyceny i późniejszej realizacji udostępniana dokumentacja techniczna j.w. opisująca przedmiot zamówienia musi być przez Wykonawcę rozpatrywana łącznie. Wykonawca zobowiązany jest do kompleksowego zrealizowania zamówienia w zakresie wszystkich prac wynikających z w/w dokumentacji technicznej. Wykonawca zobowiązany jest przewidzieć wszystkie niezbędne koszty i prace do kompleksowego zrealizowania zamówienia wynikające wprost z dokumentacji technicznej, SWZ, jak również koszty w nich ujęte, bez których nie można wykonać zamówienia lub przystąpić do użytkowania.
4.1.3. Wykonawca ma obowiązek zapoznać się dokładanie z w/w dokumentacją oraz całą SWZ wraz z jej załącznikami,
4.1.4. Zaleca się, aby przed sporządzeniem oferty Wykonawca zapoznał się z miejscem przyszłych robót budowlanych.
4.2. Roboty budowlane prowadzone będą w placówce edukacyjnej.. Organizacja robót musi uwzględnić specyfikę obiektu i wynikające stąd ograniczenia. Roboty należy zorganizować i oznakować tak, aby uciążliwość wykonywanych prac dla użytkowników i osób trzecich była jak najmniejsza i jednocześnie zapewniała bezpieczeństwo użytkownika.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45320000-6 - Roboty izolacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1945000,00
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3370795,20
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1945000,00
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REM-DOM Leszek Głuszek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 836-142-79-71
7.3.3) Ulica: Byczki 97
7.3.4) Miejscowość: Byczki
7.3.5) Kod pocztowy: 96-126
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1945000
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-10-15| 2021-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |