Termomodernizacja budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Łaskiej 15, ul. Łaskiej 17, ul. Sieradzkiej 15 w Zduńskiej Woli

Miasto Zduńska Wola

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00078842
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00078842/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-06-10 13:06
Lokalizacja
Zduńska Wola, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a5b8dfec-9072-11eb-86b1-a64936a8669f
Identyfikator
8291708273
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty elewacyjneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty budowlane

Wykonawcy

2 przyznane

BARTŁOMIEJ BINIEKSieradz, PL · lot 1
638 674,35 PLN
BARTŁOMIEJ BINIEKSieradz, PL · lot 2
672 303,3 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00078842 z dnia 2021-06-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Łaskiej 15, ul. Łaskiej 17, ul. Sieradzkiej 15 w Zduńskiej Woli

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Zduńska Wola

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934424

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stefana Złotnickiego 12

1.5.2.) Miejscowość: Zduńska Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-220

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 438250229

1.5.8.) Numer faksu: 438250202

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdunskawola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdunskawola.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdunskawola.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Łaskiej 15, ul. Łaskiej 17, ul. Sieradzkiej 15 w Zduńskiej Woli

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5b8dfec-9072-11eb-86b1-a64936a8669f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00078842

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000838/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Łaskiej 17

1.1.3 Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Sieradzkiej 15

1.1.4 Termomodernizacja budynku mieszkalno-usługowego wielorodzinnego przy ul. Łaskiej 15

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00026106/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IM.271.13.2021.JU

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2381152,53 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – „Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Łaskiej 15”. Inwestycja realizowana jest na podstawie ważnego zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych na docieplenie ścian i dachu, wymianę okien i drzwi, malowanie elewacji, wykonanie instalacji c.o., c.w.u., instalacji elektrycznej pod zasilanie logoterm, zimnej wody, logoterm i pomieszczenia dla węzła cieplnego, przyjętego w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli w dniu 13 sierpnia 2019 roku znak: AB.6743.1.258.2019. W ramach inwestycji Wykonawca zrealizuje roboty budowlano - montażowe opisane dokumentacją techniczną i STWiORB, w tym :
a) termomodernizację obiektu – docieplenie ścian zewnętrznych budynku głównego i oficyn metodą lekką - mokrą, stropu oraz dachów, wymianę stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych do budynków, docieplenie bramy wjazdowej, odrestaurowanie zniszczonych wrót, remont balkonów, balustrad, krat okiennych, wymianę rynien, rur spustowych, obróbek blacharskich, malowanie elewacji frontowej;
b) budowę instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej wraz z instalacją logoterm do każdego lokalu (15 sztuk) – każda logoterma winna być wyposażona w licznik ciepła (pomiar ciepła zużywanego na cele centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody), oraz w wodomierz skrzydełkowy (pomiar zużycia wody dla poszczególnych lokatorów), konsolę mocującą oraz układ przyłączy z zaworami odcinającymi; od logoterm do poszczególnych mieszkań i odbiorników wody przewody instalacyjne prowadzić po wierzchu ścian lub w bruzdach.
Przed przystąpieniem do budowy nowej instalacji c.o. należy zdemontować całość instalacji grzewczych w poszczególnych lokalach użytkowych i mieszkalnych. Należy zdemontować wszystkie piece służące do ogrzewania pomieszczeń, oczyścić pomieszczenia z gruzu i wywieźć, zutylizować gruz i złom z rozbiórki. Miejsca po rozbiórce pieców doprowadzić do stanu używalności poprzez naprawę podłóg i ścian w podstawowym zakresie – tj. wylewka posadzkowa, uzupełnienie tynków, zamurowanie otworów włączeniowych w przewody kominowe.
c) budowę instalacji elektrycznej wewnętrznej – zasilanie logoterm;
d) budowę instalacji wody zimnej,
e) przygotowanie pomieszczenia węzła cieplnego poprzez doprowadzenie instalacji wody zimnej, instalacji elektrycznej, zbiornik buforowy o pojemności 300 dm3,
f) projekt organizacji ruchu na czas wykonywania prac, zajęcie pasa drogowego i roboty związane z wykonaniem i utrzymaniem tymczasowego oznakowania terenu (na czas budowy) – ulica Łaska jest ulicą powiatową, przed wykonywaniem robót od strony ulicy Łaskiej wymagane jest zgłoszenie tych prac do zarządcy drogi i uzyskanie zgody na zajęcie chodnika (Powiatowy Zarząd Dróg w Zduńskiej Woli, ul. Królewska 10, tel. 43 824 42 38).

Ciąg dalszy z SEKCJI VII.7.4.) 2) Zmiana w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy będzie możliwa w przypadku :
a) konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane
w dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy,
b) wystąpienia warunków geologicznych, geotechnicznych lub hydrologicznych odbiegających
w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, rozpoznania terenu w zakresie znalezisk archeologicznych, występowania niewybuchów lub niewypałów, które mogą skutkować w świetle dotychczasowych założeń niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu umowy,
c) wystąpienia warunków terenu budowy odbiegających w sposób istotny od przyjętych
w dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych,
d) konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa,
e) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji,
f) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami,
g) konieczności zmiany materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, rozwiązań technicznych / technologicznych, w sytuacji gdy wykorzystanie materiałów budowlanych sprzętu, urządzeń, rozwiązań technicznych/technologicznych wskazanych w dokumentacji projektowej stanie się niemożliwe z powodu zaprzestania produkcji, wycofania z rynku lub zastąpienia innymi bądź zastosowanie rozwiązań lub materiałów zamiennych podyktowane będzie względami użytkowymi lub funkcjonalnymi, usprawnieniem procesu budowy, zwiększeniem bezpieczeństwa na budowie, obniżeniem kosztu ponoszonego przez Zamawiającego na eksploatację i konserwację wykonanego przedmiotu zamówienia, postępem technologicznym lub zmianą obowiązujących przepisów; powyższa zmiana umowy jest dopuszczalna pod warunkiem zmiany na materiały, urządzenia i sprzęt, posiadające co najmniej takie parametry jakościowe i cechy użytkowe, jak te, które stanowiły podstawę wyboru oferty (jak te wskazane w dokumentacji projektowej) lub że w trakcie realizacji zamówienia zastosowane zostaną lepszej jakości materiały budowlane lub inne parametry, pod warunkiem niezwiększania ceny.
2. W celu dokonania zmiany zapisów umowy wnioskowanych przez Stronę, zobowiązana jest ona złożyć pisemny wniosek z propozycją zmiany warunków umowy wraz z ich uzasadnieniem. Wniosek, powinien zostać przekazany niezwłocznie, jednakże nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym Strona dowiedziała się, lub powinna dowiedzieć się o danym zdarzeniu lub okolicznościach będących podstawą do zmiany umowy.
3. W terminie 14 dni roboczych od dnia otrzymania wniosku, o którym mowa w ust. 2, Strona zobowiązana jest do pisemnego ustosunkowania się do zgłoszonego żądania zmiany umowy, i przekazania go drugiej Stronie wraz z uzasadnieniem, zarówno w przypadku odmowy, jak i akceptacji żądania zmiany.
4. Wszelkie zmiany umowy są dokonywane przez umocowanych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy w formie pisemnej w drodze aneksu umowy opatrzonych datą oraz kolejnymi numerami, pod rygorem nieważności.
5. W razie wątpliwości, przyjmuje się, że nie stanowią zmiany umowy następujące zmiany:
1) danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy,
2) danych teleadresowych,
3) danych rejestrowych,
4) będące następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze stron umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.5.5.) Wartość części: 903805,94 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II - „Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Łaskiej 17” Inwestycja realizowana jest na podstawie ważnego zgłoszenia zamiaru wykonania robót termomodernizacyjnych poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych i przegród, wykonanie nowej instalacji wody zimnej, cieplej wody użytkowej i centralnego ogrzewania, logoterm i zasilającej je instalacji elektrycznej, przyjętego w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli w dniu 5 grudnia 2019 roku znak: AB.6743.1.499.2019. Budynek komunalny Łaska 17 – w budynku znajduje się 11 lokali mieszkalnych oraz 2 lokale użytkowe. W 2018 roku w budynku były przeprowadzone prace modernizacyjne w zakresie:
– - ocieplono strop poddasza wełną mineralną gr. 20 cm, w części użytkowej poddasza zamontowano płyty OSB gr. 2,2 cm,
– - dach pokryty został papą termozgrzewalną, naprawiono kominy i wykonano instalację odgromową.
W ramach inwestycji Wykonawca zrealizuje roboty budowlano - montażowe opisane dokumentacją techniczną i STWiORB, w tym :
a) termomodernizację obiektu – docieplenie ścian zewnętrznych budynku metodą lekką – mokrą w tym cokołu i ścian fundamentowych, stropu, adaptację kominów spalinowych na kominy wentylacyjne przy użyciu wkładów kominowych, wymianę stolarki okiennej i parapetów, stolarki drzwiowej zewnętrznej wraz z ościeżnicami, malowanie elewacji frontowej i odtworzenie sztukaterii na elewacji, w skład której wchodzą nadokienniki i gzymsy, wymiana obróbek blacharskich;
b) budowę instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej wraz z instalacją logoterm do każdego lokalu mieszkalnego (11 sztuk) – każda logoterma powinna być wyposażona w licznik ciepła (pomiar ciepła zużywanego na cele centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody) oraz w wodomierz skrzydełkowy (pomiar zużycia wody dla poszczególnych lokatorów), konsolę mocującą oraz układ przyłączy z zaworami odcinającymi. Od logoterm do poszczególnych mieszkań i odbiorników wody przewody instalacyjne prowadzić po wierzchu ścian lub w bruzdach.
Przed przystąpieniem do budowy nowej instalacji c.o. należy zdemontować całość instalacji grzewczych w poszczególnych lokalach użytkowych i mieszkalnych. Należy zdemontować wszystkie piece służące do ogrzewania pomieszczeń, oczyścić pomieszczenia z gruzu i wywieźć, zutylizować gruz i złom z rozbiórki. Miejsca po rozbiórce pieców doprowadzić do stanu używalności poprzez naprawę podłóg i ścian w podstawowym zakresie – tj. wylewka posadzkowa, uzupełnienie tynków, zamurowanie otworów włączeniowych w przewody kominowe.
c) budowę instalacji elektrycznej wewnętrznej – zasilanie logoterm;
d) budowę instalacji wody zimnej do lokali mieszkalnych, w pomieszczeniach użyteczności publicznej instalacji zimnej wody pozostaje bez zmian;
e) przygotowanie pomieszczenia węzła cieplnego poprzez doprowadzenie instalacji wody zimnej, instalacji elektrycznej oraz montażu zbiornika buforowego o poj. 300 dm3;
f) roboty budowlane i instalacyjne związane z wydzieleniem pomieszczeń łazienek w trzech mieszkaniach;
g) zajęcie pasa drogowego i roboty związane z wykonaniem i utrzymaniem tymczasowego oznakowania terenu (na czas budowy) – ulica Łaska jest ulicą powiatową, przed wykonywaniem robót od strony ulicy Łaskiej wymagane jest zgłoszenie tych prac do zarządcy drogi i uzyskanie zgody na zajęcie chodnika (Powiatowy Zarząd Dróg w Zduńskiej Woli, ul. Królewska 10, tel. 43 824 42 38).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.5.5.) Wartość części: 750210,74 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ III - „Termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Sieradzkiej 15” Budynek komunalny Sieradzka 15 – w budynku znajduje się 14 lokali mieszkalnych oraz jeden lokal użytkowy. Od frontu budynku na parterze znajduje się przybudówka, która przeznaczona jest do rozbiórki. Inwestycja realizowana jest na podstawie ważnego zgłoszenia zamiaru wykonania robót termomodernizacyjnych poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych i przegród, wykonanie nowej instalacji wody zimnej, cieplej wody użytkowej i centralnego ogrzewania, logoterm i zasilającej je instalacji elektrycznej, przyjętego w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli w dniu 5 grudnia 2019 roku znak: AB.6743.1.500.2019. W ramach zamówienia nastąpi rozbiórka przybudówki budynku mieszkalnego położnej od frontu budynku, na podstawie pozwolenia na rozbiórkę Decyzja nr 616.2019, znak: AB.6741.24.2019 z dnia 4 listopada 2019 roku. W ramach inwestycji Wykonawca zrealizuje roboty budowlano - montażowe opisane dokumentacją techniczną i STWiORB, w tym :
a) docieplenie ścian zewnętrznych budynku metodą lekką – mokrą w tym cokołu i ścian fundamentowych, stropu, adaptację kominów spalinowych na kominy wentylacyjne przy użyciu wkładów kominowych, wymianę stolarki okiennej i parapetów, stolarki drzwiowej zewnętrznej wraz z ościeżnicami, wymianę obróbek blacharskich;
b) budowę instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej wraz z instalacją logoterm do każdego lokalu (14 sztuk) – każda logoterma winna być wyposażona w licznik ciepła (pomiar ciepła zużywanego na cele centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody), oraz w wodomierz skrzydełkowy (pomiar zużycia wody dla poszczególnych lokatorów), konsolę mocującą oraz układ przyłączy z zaworami odcinającymi.
c) Przez przystąpieniem do budowy nowej instalacji c.o. należy zdemontować całość instalacji grzewczych w poszczególnych lokalach użytkowych i mieszkalnych. Należy zdemontować wszystkie piece służące do ogrzewania pomieszczeń, oczyścić pomieszczenia z gruzu i wywieźć, zutylizować gruz i złom z rozbiórki. Miejsca po rozbiórce pieców doprowadzić do stanu używalności poprzez naprawę podłóg i ścian w podstawowym zakresie – tj. wylewka posadzkowa, uzupełnienie tynków, zamurowanie otworów włączeniowych w przewody kominowe.
d) budowę instalacji elektrycznej wewnętrznej – zasilanie logoterm;
e) budowę instalacji wody zimnej;
f) przygotowanie pomieszczenia węzła cieplnego poprzez doprowadzenie instalacji wody zimnej, instalacji elektrycznej oraz montażu zbiornika buforowego o poj. 300 dm3;
g) rozbiórkę przybudówki i uporządkowanie terenu po rozbiórce;
h) roboty budowlane i instalacyjne związane z wydzieleniem pomieszczeń łazienek w czterech mieszkaniach;
i) zajęcie pasa drogowego i roboty związane z wykonaniem i utrzymaniem tymczasowego oznakowania terenu (na czas budowy) – ulica Sieradzka jest ulicą powiatową, przed wykonywaniem robót od strony ulicy Łaskiej wymagane jest zgłoszenie tych prac do zarządcy drogi i uzyskanie zgody na zajęcie chodnika (Powiatowy Zarząd Dróg w Zduńskiej Woli, ul. Złotnickiego 25, tel. 43 824 42 38).
j) Prawidłowe zabezpieczenie terenu robót budowlanych leży po stronie Wykonawcy. Wszystkie roboty będą wykonywane w zamieszkałym budynku. Lokatorzy oraz najemcy pomieszczeń użytkowych są powiadomieni o zakresie przeprowadzanych prac i mają obowiązek udostępnienia wszystkich pomieszczeń w celu przeprowadzenia robót budowlanych. Po stronie Wykonawcy jest uzgadnianie terminów przeprowadzenia prac z poszczególnymi najemcami.
k) Materiały z rozbiórki - gruz z rozbiórek, śmieci i odpady budowlane należy wywieźć i zutylizować (przyjęto odległość wywozu do 10 km). Wykonawca indywidualnie ustali własne odległości odwozu i wkalkuluje w ofertę opłaty za utylizację odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.5.5.) Wartość części: 727135,85 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowej części postępowania w wyznaczonym terminie na składanie ofert tj. do dnia 19.04.2021 r. do godziny 10:00 wpłynęły dwie oferty. Ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 1 000 000,00 zł i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwot do cen oferty z najniższą ceną – 1 147 139,32 zł, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych który mówi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1147139,32

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1327326,08

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 638674,35

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 840000

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 638674,35

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.B. „ZAMBUD II“ Bartłomiej Biniek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100045100

7.3.3) Ulica: UL. Oksińskiego 62

7.3.4) Miejscowość: Sieradz

7.3.5) Kod pocztowy: 98-200

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty sanitarne - Z.H.U. MONTER Sławomir Matyja ul. Cmentarna 83/6 ,98-270 Złoczew

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 638674,35

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 672303,30

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 780000

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 672303,30

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.H.B. „ZAMBUD II“ Bartłomiej Biniek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100045100

7.3.3) Ulica: UL. Oksińskiego 62

7.3.4) Miejscowość: Sieradz

7.3.5) Kod pocztowy: 98-200

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty sanitarne - Z.H.U. MONTER Sławomir Matyja ul. Cmentarna 83/6 ,98-270 Złoczew

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-05-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 672303,30

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2021-06-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane