Modernizacja trzech obiektów : Muszli Koncertowej, Altany oraz Hali Spacerowej zlokalizowanych na terenie zabytkowego Parku Zdrojowego w Kudowie Zdroju.
Gmina Kudowa-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00078515
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00078515/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-06-10 11:33
- Lokalizacja
- Kudowa-Zdrój, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5ea65112-b3e6-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8831679903
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00078515 z dnia 2021-06-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja trzech obiektów : Muszli Koncertowej, Altany oraz Hali Spacerowej zlokalizowanych na terenie zabytkowego Parku Zdrojowego w Kudowie Zdroju.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kudowa-Zdrój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717929
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zdrojowa 24
1.5.2.) Miejscowość: Kudowa-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-350
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kudowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kudowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kudowa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja trzech obiektów : Muszli Koncertowej, Altany oraz Hali Spacerowej zlokalizowanych na terenie zabytkowego Parku Zdrojowego w Kudowie Zdroju.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ea65112-b3e6-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00078515
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-06-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004346/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Modernizacja trzech obiektów zabytkowych: Muszli Koncertowej, Altany raz Hali Spacerowej zlokalizowanych na terenie zabytkowego Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Część nr 1 - „Remont Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju” - zadanie realizowane w ramach projektu „Zabytki na pograniczu Kudowa-Zdrój i Czeska Skalica” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Czechy-Polska (Fundusz Mikroprojektów) za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00059078/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.9.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 - „Remont Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju” - zadanie realizowane w ramach projektu „Zabytki na pograniczu Kudowa-Zdrój i Czeska Skalica” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Czechy-Polska (Fundusz Mikroprojektów) za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu remontu Muszli Koncertowej zlokalizowanej w Parku Zdrojowym, działka nr 32/12, obręb Stary Zdrój.
Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:
1. Usunięcie zniszczonych i uszkodzonych tynków.
2. Wykonanie nowych tynków.
3. Renowację okładzin wykonanych z kamienia naturalnego.
4. Wykonanie nowej powłoki malarskiej.
5. Montaż nowych rynien i rur spustowych z blachy miedzianej.
6. Wymianę istniejącej stolarki okiennej.
7. Remont podłogi drewnianej.
UWAGA! Część nr 1 zamówienia nie obejmuje całego zakresu robót budowlanych zawartych w dokumentacji technicznej. Zamówienie nie dotyczy robót budowlanych przewidzianych do realizacji w dokumentacji projektowej zlokalizowanych na działce 27/10 obręb Stary Zdrój – Altana w Ogrodzie Muzycznym.
Wykonawca jest zobowiązany do uzgodnienia kolorystyki elewacji Muszli Koncertowej oraz formy i kształtu nowej stolarki okiennej z organem konserwatorskim.
Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia środowiska przyrodniczego znajdującego się w pobliżu Muszli Koncertowej na czas realizacji robót.
Zamawiający w postępowaniu przetargowym jako formę wynagrodzenia przyjął wynagrodzenie ryczałtowe.
Załączone przedmiary robót stanowią jedynie materiał pomocniczy i nie są podstawą określenia zakresu przedmiotu zamówienia. Przedmiar Robót powinien być odczytywany w powiązaniu z SWZ w tym Dokumentacji Projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót. Uważa się, że Wykonawca dokładnie zapoznał się ze szczegółowym opisem robót, które należy wykonać i sposobem ich wykonania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Spis zawartości dokumentacji projektowej dla części nr 1 znajduje się w Rozdziale XLII SWZ
Wyżej wymienione dokumenty zawarte są poniższych załącznika w wersji elektronicznej do SWZ:
1) załącznik nr 1 do SWZ – część nr 1 przetargu. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „zał. nr 1 do SWZ- część nr 1 przetargu dokumentacja projektowa,
2) załącznik nr 2 do SWZ – część nr 1 przetargu. Nazwa pliku „zał. nr 2 do SWZ- część nr 1 przetargu - STWIORB”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262510-9 - Roboty kamieniarskie
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
4.5.5.) Wartość części: 99075,89 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 – Modernizacja Altany zlokalizowanej w Ogrodzie Muzyczny w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju” - zadanie realizowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – gminy górskie 2021.Przedmiotem zamówienia jest modernizacja Altany zlokalizowanej w Ogrodzie Muzyczny w Parku Zdrojowym - działka nr 27/10, obręb Stary Zdrój w Kudowie-Zdroju.
Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:
1. Wykonanie renowacji kamienia naturalnego:
oczyszczenie kamienia metodą hydrodynamiczną,
zmycie powierzchni kamienia preparatem do likwidacji biologicznych skażeń podłoży,
oczyszczenie spoin ścian,
wzmocnienie powierzchni kamienia,
uzupełnienie spoin za pomocą zaprawy do fugowania,
uzupełnienie ubytków kamienia za pomocą zapraw,
zabezpieczenie cokołu kamiennego poprzez hydrofobizację.
2. Wykonanie remontu pokrycia dachowego.
3. Wykonanie nowych obróbek blacharskich.
4. Wykonanie remontu posadzki kamiennej – demontaż posadzki istniejącej oraz wykonanie nowej z kostki granitowej szarej.
UWAGA! Część nr 2 zamówienia nie obejmuje całego zakresu robót budowlanych zawartych w dokumentacji technicznej. Zamówienie nie dotyczy robót budowlanych przewidzianych do realizacji w dokumentacji projektowej zlokalizowanych na działce 32/12 obręb Stary Zdrój – Muszla Koncertowa.
Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia środowiska przyrodniczego znajdującego się w pobliżu Altany na czas realizacji robót.
Zamawiający w postępowaniu przetargowym jako formę wynagrodzenia przyjął wynagrodzenie ryczałtowe.
Załączone przedmiary robót stanowią jedynie materiał pomocniczy i nie są podstawą określenia zakresu przedmiotu zamówienia. Przedmiar Robót powinien być odczytywany w powiązaniu z SWZ w tym Dokumentacji Projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót. Uważa się, że Wykonawca dokładnie zapoznał się ze szczegółowym opisem robót, które należy wykonać i sposobem ich wykonania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Spis zawartości dokumentacji projektowej dla części nr 2 znajduje się w Rozdziale XLII SWZ
Wyżej wymienione dokumenty zawarte są poniższych załącznika w wersji elektronicznej do SWZ:
1) załącznik nr 1 do SWZ – część nr 2 przetargu. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „zał. nr 1 do SWZ- część nr 2 przetargu – dokumentacja projektowa”,
2) załącznik nr 2 do SWZ – część nr 2 przetargu. Nazwa pliku „zał. nr 2 do SWZ- część nr 2 przetargu - STWIORB”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262510-9 - Roboty kamieniarskie
4.5.5.) Wartość części: 39157,54 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 3 – „Wykonanie iluminacji Hali Spacerowej w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju – etap II – zadanie realizowane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – gminy górskie 2021.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie drugiego etapu iluminacji zabytkowej Hali Spacerowej - wpisanej do rejestru zabytków pod numerem 667/A005 w dniu 30.11.2005 r., zlokalizowanej w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju, działka nr 32/12, obręb Stary Zdrój.
Drugi etap iluminacji będący przedmiotem zamówienia obejmuje zamontowanie urządzeń i materiałów zawartych w dokumentacji, a w szczególności:
1. Montaż opraw P1 o numerach: 14, 15, 65, 66.
2. Montaż opraw S1 o numerach: 2, 4, 6, 8, 10, 12, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 37, 88, 53, 55, 57, 59, 61, 63, 68, 70, 72, 74, 76, 78.
3. Zaprogramowanie zamontowanych opraw oraz włączenie do istniejącego systemu sterowania.
Uwaga!
Zamawiający informuje, że w ramach etapu I zostały wykonane prace budowlane polegające na ułożeniu kabli oraz przewodów elektrycznych, montażu 72 sztuk opraw wraz z montażem systemu sterowania.
Wszystkie zastosowane oprawy powinny być pomalowane na kolor RAL 5021 – zgodny z kolorystyką obiektu.
Zamawiający w postępowaniu przetargowym jako formę wynagrodzenia przyjął wynagrodzenie ryczałtowe.
Załączone przedmiary robót stanowią jedynie materiał pomocniczy i nie są podstawą określenia zakresu przedmiotu zamówienia. Przedmiar Robót powinien być odczytywany w powiązaniu z SWZ w tym Dokumentacji Projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót. Uważa się, że Wykonawca dokładnie zapoznał się ze szczegółowym opisem robót, które należy wykonać i sposobem ich wykonania.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Spis zawartości dokumentacji projektowej dla części nr 3 znajduje się w Rozdziale XLII SWZ
Wyżej wymienione dokumenty zawarte są poniższych załącznika w wersji elektronicznej do SWZ:
Wyżej wymienione dokumenty stanowią:
1) załącznik nr 1 do SWZ – część nr 3 przetargu. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „zał. nr 1 do SWZ- część nr 3 przetargu – dokumentacja projektowa”,
2) załącznik nr 2 do SWZ – część nr 3 przetargu. Nazwa pliku „zał. nr 2 do SWZ- część nr 3 przetargu - STWIORB”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 70375,01 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla części nr 1 zamówienia nie złożono żadnej oferty w związku z powyższym spełniona została przesłanka unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, o której mowa w Art. 255.1. ustawy PZP
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dla części nr 2 zamówienia nie złożono żadnej oferty w związku z powyższym spełniona została przesłanka unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, o której mowa w Art. 255.1. ustawy PZP
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęła 1 oferta, dla część nr 3 zamówienia której cena jest wyższa od kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na jej sfinansowanie w związku z powyższym spełniona została przesłanka unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, o której mowa w Art. 255.3. ustawy PZP
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 118030,80
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 118030,80
| 2021-06-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |